Дәстүрлі әдіс арқылы сурет салу
Оценка 4.7

Дәстүрлі әдіс арқылы сурет салу

Оценка 4.7
Документация
docx
изобразительное искусство
5 кл
18.10.2021
Дәстүрлі әдіс арқылы сурет салу
Дәстүрлі әдіс арқылы сурет салу сабақ жоспары
Сабақ жоспары18.10.2021ж.docx

                                        Кысқа мерзімді сабақ жоспары

 

Көркем еңбек

Мектеп:

Күні: .

Оқытушының аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Сыныптан тыс жұмыс

Сабақтың тақырыбы:

Дәстүрлі әдіс арқылы Күз сурет салу

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік)

5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану

Сабақтың мақсаты:

      Дәстүрден тыс  сурет салу техникасы пайдаланылған   бейнелеу іс-әрекеті түрлерінде балалар түрлі жабдықтардың сапасы мен мүмкіндіктері туралы терең білім алады, эстетикалық эмоциялық сезімдері дамиды, еңбекке деген талпынысы артып, шеберлік ерекшеліктерін меңгеру тілегі ынталандырылады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау

 

Ресурстар

Басталуы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

 

Каллоборативты ортаны ұйымдастыру

 

Оқушылар алдында сабақтың мақсаты мен міндетін қою. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.

 

Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.

Қызыл,жасыл,көк түстер арқылы геометриялық фигура арқылы топтарға бөлінеді.

 

 

Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықтағы  түсініктемелер мен берілген сәндік өнер заттары суреттері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

 

Пейзаж түрлері:

Ауыл
Саябақ
Теңіз
Сәулет пейзажы, бірақ бүгін біздің Күз туралы сурет саламыз дәстүрлі емес әдіс ақылы.

       Дәстүрден тыс сурет салу  баланың бойында өзгешелікке, жаңа тәсілдер ойлап табуға, қазіргі озық технологиялар заманында тың дүниелер ойлап табуға жол ашатын тәсіл болып табылады. Іскерлікті дамытатын, бастамашыл тұлға болып қалыптасуына септігін тигізетін негізгі құрал десе де байналысу ерекшеліктерін түсінеді.

       Ø     Ойлау жүйесін белсендіру мен тың идеялар шығаруға белсенділік арттыру. Балаларға өз ойын жеткізуге, өзіне шығармашылық белсенділігін танытуға қажетті бұйымдар алуға, еркін тақырыпта сурет салуға мүмкіндік беріледі. Бұл баланың тұлға болып қалыптасуының алғашқы қадамы десек те болады.

       Ø     Балаға көтеріңкі көңіл-күй сыйлау, өзіне деген сенімін арттыру, қорқыныштан арылту. Дәстүрлі емес тәсілдермен сурет салу ойын түрінде өткізіледі, сондай-ақ, суреттер салу арқылы бала бойында мақтаныш сезімін ұялатуға, жетістікке жетуге деген құлшынысын арттыруға мүмкіндік береді.

       Ø     Топпен жұмыс жасауға қызығушылықты қалыптастыру. Балалар  топ болып жұмыс жасай алмайды, бірақ қарапайым тапсырмаларды қуана бірге орындайды. Тәрбиеші топқа бөліп тапсырма береді, балалар обьектілерді бөліп ала отырып орындайды. Тәрбиеші балалар еңбегін бағалағанда әдемі суреттегі әрбір баланың еңбегін атап өтеді.

       Ø     Эстетикалық талғамды қалыптастырады. Балалар дәстүрлі емес тәсілдермен сурет салуда қарапайым заттардың сұлулығын көреді, түстерді үйлестіре біледі.

       Жоғарыда көрсетілген мақсаттарды жүзуге асыруда дәстүрден тыс сурет салудың мынадай тәсілдерін пайдалану ұтымды:

       олады.

       Ø     Қоршаған орта әлемін, ондағы құбылыстар мен заттарды біліп қабылдау, түсіну. Бала сурет салмас бұрын ойша елестетіп, белгілі бір бөлшектерге бөліп, қандай да бір заттарға, геометриялық фигураларға ұқсатып салады.

       Ø     Әртүрлі материалдармен жұмыс жасау. Сабақта балалар суретті дәстүрлі қарындаш пен бояулармен бейнелемей, сондай-ақ тұрмыстық заттарды пайдалана отырып, шығармашылықпен

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларәр дәстрлі әдіс тәсілі арқылы түрлі жанрда сурет салады.

Әр топ өз жұмыстарын А2 форматқа салады.

Күздік жапырақ формасын қолданып.

Орындау реттілігін сақтайды.

Оқушылар өз жұмыстарын қорғайды.

 

Оқушылар 3 топқа бөлінуі

 

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалау:  Бірін –бірі бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

Аяқталуы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кері байланыс

Смайлик арқылы

 

 

 

 

 

 


ü  Түсіндім

ü  Сұрағым бар

ü  Мүлдем түсінбедім

 

 

 

Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады

.

 

 

Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.

 

 

 

Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Дәстүрлі әдісімен сурет салу ұнады ма?

 

 

 


 

Кысқа мерзімді сабақ жоспары

Кысқа мерзімді сабақ жоспары

Ойлау жүйесін белсендіру мен тың идеялар шығаруға белсенділік арттыру

Ойлау жүйесін белсендіру мен тың идеялар шығаруға белсенділік арттыру

Тәрбиеші балалар еңбегін бағалағанда әдемі суреттегі әрбір баланың еңбегін атап өтеді

Тәрбиеші балалар еңбегін бағалағанда әдемі суреттегі әрбір баланың еңбегін атап өтеді

Оқушылар әр дәстрлі әдіс тәсілі арқылы түрлі жанрда сурет салады

Оқушылар әр дәстрлі әдіс тәсілі арқылы түрлі жанрда сурет салады
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
18.10.2021