"Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары" сабақ жоспары (7 сынып алгебра)
Оценка 4.9

"Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары" сабақ жоспары (7 сынып алгебра)

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
математика
7 кл
22.01.2017
"Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары" сабақ жоспары (7 сынып алгебра)
Мерзімі: Пәні: Сыныбы: Сабақтың тақырыбы:Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Білім, білік дағдыларын меңгерту, стандарт көлемінде білім беру. Дамытушылық: Әр оқушыға қолайлы тапсырма беру арқылы сапалау. Тәрбиелік: Оқушыларды бірлесіп жұмыс істеуге, өзара көмек беруге, бірлікке дағдыландыру. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назарын сабаққа аудару. ІІ. Қайталау сұрақтары: 1. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту қалай орындалады? 2. Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу қалай орындалады? 3. Теріс санның жұп дәрежесінің таңбасы қандай? 4. Теріс санның тақ дәрежесінің таңбасы қандай? 5. Көбейтіндіні дәрежеге шығару ережесін айтып беріңдер. Енді, сабағымызды саяхат сабақ түрінде «2030 жылға» сапар ойыны түрінде жүргіземіз. Ол үшін «Жүйелі білім» жедел поездын пайдаланамыз. Сапар барысында «Тапсырма», «Тұжырымдама», «Білім», «Амалдар» станциясы арқылы өтеміз. 1. «Жүйелі білім» поезы 3 вагоннан тұрады. Ол үш қатар. 2. Үш вагонда үш тексеруші болады: 1-вагон – «Амалдар» 2-вагон – «Ойшылдар» 3-вагон – «Тапқырлар» 3. Тексерушілердің білімін ревизор-мұғалім қабылдайды 4. «Тапсырмалар» станциясына әр тексеруші тапсырмаларын алып станциядан қозғалады (карточка), уақыт 2 минут. 1) (m + 4)2 = 2) (а + 3)2 = 3) (с + 5)2 = 5. «Тұжырымдама» станциясы. Бұл станция теңіздің жағасына орналасқан. Сондықтан теңізден балық аулаймыз. Балық аулау – кәсіптің бір түрі. Аулаған балықтың артындағы тапсырмаларды орындаймыз. Уақыт 3 минут. 1) (6m – 4n)2 = 2) (5х – 2у)2 = 3) (3а – 4в)2 = 6. «Білім» станциясы. Семантикалық карта. Мына кестеде тігінен тапсырмалар берілген, ал көлденеңінен жауаптары берілген. Тапсырма мен жауап сәйкес келетін клеткадағы әріптерді тізіп жазсақ, білім туралы жақсы ой-сөйлем шығады. Кәне, соны табайық. І топ: Жауап 10201 х4 + 6х2у + 9у2 1681 1521 0,04х2 – 2х2у + 25у2 Тапсырма 1012 Б А К У Ғ 392 Д Ж З І Е 412 Ә Б Л Г В (х2 + 3у)2 Қ І Я Ю Ү (0,2х2 – 5у)2 Ұ Ы Т Р М ІІ топ Жауап 7921 10609 0,09а4 + 2,4а2в + 16в2 961 а4 – 10а2в + 25в2 Тапсырма 312 К У Ғ Б Д 1032 Ж А З І Е 892 С Ә Г В Я (0,3а2 + 4в)2 Ю Қ Т Ү Ұ (а2 – 5в)2 Р П И М Ы ІІІ топ: Жауап 2704 9х2 – 6ху2+ у2 9801 49х4у2 + 42х3у3+ 9х2у4 2601 Тапсырма 512 К Ж З У М 992 Ғ Г Ұ Д І 522 Р Е Ә В Ү (7х2у + 3ху2)2 Ф Ц Ш А И (3х – у2)2 Қ Т Х Һ Щ 7. «Амалдар» станциясы. 1. Екімүшенің квадраты түрінде келтіріңдер. 2. Өрнекті ықшамдаңдар. 3. Теңдеуді шешіңдер. 1 25х2 – 70ху + 49у2 9m2 – 60mn + 100n2 81p2 – 72pq + 16q2 2 (а + в)2 – (а – в)2 (m + 4)2 – 4(m + 1)2 3(2 + y)2 + 4(y – 5)2 3 (3х + 1)2 – (3х – 1)2 = 11х + 1,2 9x2 – 1 = (3x – 2)2 4x2 – (2x – 1)2 = 15 1 (5х – 7у)2 (3m – 10n)2 (9p – 4q)2 2 4ав -3m2 + 12 7y2 — 52y + 112 3 1,2 5/12 4 8. Сұрақ-жауап, талдау-жинақтау әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасап, белсене араласқан оқушылар бағаланады. 9. Үйге тапсырма беру
44 сабақ.docx
Мерзімі:                          Пәні:                                         Сыныбы: Сабақтың тақырыбы:Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының                                                                                  формулалары. Сабақтың мақсаты:  Білімділік: Білім, білік дағдыларын меңгерту, стандарт көлемінде білім беру. Дамытушылық: Әр оқушыға қолайлы тапсырма беру арқылы сапалау. Тәрбиелік: Оқушыларды бірлесіп жұмыс істеуге, өзара көмек беруге, бірлікке дағдыландыру. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назарын сабаққа аудару. ІІ. Қайталау сұрақтары: 1. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту қалай орындалады? 2. Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу қалай орындалады? 3. Теріс санның жұп дәрежесінің таңбасы қандай? 4. Теріс санның тақ дәрежесінің таңбасы қандай? 5. Көбейтіндіні дәрежеге шығару ережесін айтып беріңдер. Енді, сабағымызды саяхат сабақ түрінде «2030 жылға» сапар ойыны түрінде жүргіземіз. Ол үшін  «Жүйелі білім» жедел поездын пайдаланамыз. Сапар барысында «Тапсырма», «Тұжырымдама», «Білім»,  «Амалдар» станциясы арқылы өтеміз. 1. «Жүйелі білім» поезы 3 вагоннан тұрады. Ол үш қатар. 2. Үш вагонда үш тексеруші болады: 1­вагон – «Амалдар» 2­вагон – «Ойшылдар» 3­вагон – «Тапқырлар» 3. Тексерушілердің білімін ревизор­мұғалім қабылдайды 4. «Тапсырмалар» станциясына әр тексеруші тапсырмаларын алып станциядан қозғалады (карточка),  уақыт 2 минут. 1) (m + 4)2 = 2) (а + 3)2 = 3) (с + 5)2 = 5. «Тұжырымдама» станциясы. Бұл станция теңіздің жағасына орналасқан. Сондықтан теңізден балық  аулаймыз. Балық аулау – кәсіптің бір түрі. Аулаған балықтың артындағы тапсырмаларды орындаймыз.  Уақыт 3 минут. 1) (6m – 4n)2 = 2) (5х – 2у)2 = 3) (3а – 4в)2 = 6. «Білім» станциясы. Семантикалық карта. Мына кестеде тігінен тапсырмалар берілген, ал көлденеңінен жауаптары берілген. Тапсырма мен жауап сәйкес келетін клеткадағы әріптерді тізіп жазсақ, білім туралы жақсы ой­сөйлем шығады. Кәне, соны табайық. І топ: Жауап Тапсырма 1012 392 412 (х2 + 3у)2 (0,2х2 –  5у)2 ІІ топ Жауап Тапсырма 312 1032 892 (0,3а2 + 4в)2 (а2 – 5в)2 ІІІ топ: Жауап 10201 Б Д Ә Қ Ұ 7921 К Ж С Ю Р х4 + 6х2у +  9у2 А Ж Б І 1681 К З Л Я 1521 У І Г Ю 0,04х2 – 2х2у +  25у2 Ғ Е В Ү Ы Т Р М 1060 9 У А Ә Қ П 0,09а4 + 2,4а2в +  16в2 Ғ З Г Т И 961 Б І В Ү М а4 – 10а2в + 25в2 Д Е Я Ұ Ы 270 9х2 – 6ху2+ у2 980 49х4у2 + 42х3у3+ 9х2у4 2601 Тапсырма 512 992 522 (7х2у +  3ху2)2 (3х – у2)2 4 К Ғ Р Ф Қ Ж Г Е Ц Т 1 З Ұ Ә Ш Х У Д В А Һ 7. «Амалдар» станциясы.  1. Екімүшенің квадраты түрінде келтіріңдер. 2. Өрнекті ықшамдаңдар. 3. Теңдеуді шешіңдер. М І Ү И Щ 1 2 3 1 2 3   25х2 – 70ху + 49у2 (а + в)2 – (а – в)2 (3х + 1)2 – (3х – 1)2 = 11х  + 1,2 9m2 – 60mn + 100n2 (m + 4)2 – 4(m + 1)2 81p2 – 72pq + 16q2 3(2 + y)2 + 4(y – 5)2 9x2 – 1 = (3x – 2)2 4x2 – (2x – 1)2 = 15 (5х – 7у)2 4ав 1,2 (3m – 10n)2 ­3m2 + 12 5/12 (9p – 4q)2 7y2 — 52y + 112 4 8. Сұрақ­жауап, талдау­жинақтау әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасап, белсене араласқан оқушылар  бағаланады. 9. Үйге тапсырма беру

"Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары" сабақ жоспары (7 сынып алгебра)

"Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары" сабақ жоспары (7 сынып алгебра)

"Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары" сабақ жоспары (7 сынып алгебра)

"Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары" сабақ жоспары (7 сынып алгебра)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
22.01.2017