Өскемен қаласы әкімдігінің
«Шоқан Уәлиханов атындағы №3 мектеп - лицейі» КММ
Сабақтың тақырыбы: §8 Ежелгі Египеттегі, Грекиядағы, Римдегі діндер.
Пән мұғалімі: тарих пәні мұғалімі
Бигельдинова Асем Самажановна
«Ең үздік сабақ» сайысы
Сыныбы: 9 «Г»
Өскемен қаласы, 2018 жыл
Уақыты |
24.10.2018 ж. |
|
Сыныбы |
9 «Г» сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
§8 Ежелгі Египеттегі, Грекиядағы, Римдегі діндер. |
|
Мақсаты
|
Оқушылардыың көне Египет, Грекия және Рим мифологиялары, құдайлар пантеоны, діни ғұрыптары туралы білімдерін арттыру. Көне Египет, Грек және Рим діндеріне талдау жасап, теологиялық тұрғыдан саралай білуге дағдыландыру. |
|
Оқыту нәтижелері
|
Жаңа тақырыпты топтаса отырып еңбектену барысында меңгереді. Аталған тақырыпқа қатысты ақпаратты талдайды, сараптайды, жүйелейді, бағалайды. |
|
Негізгі идеялар
|
Мұғалім тек бағыт – бағдар беруші. Оқушы өз бетінше жаңа ақпаратты игереді. Өзін-өзі, бірін - бірі оқытады. Тақырыппен таныса отырып, өткен курс бағдарламаларын еске түсіреді және топтық жұмыс барысында бірін – бірі толықтырады, пікір алмасады, салыстырады, өз деңгейлеріне сай ой қорытады, сараптайды, қорытынды жасайды, Ұжымға ортақ нәтижені таныстырады. Өзін-өзі оқыта отырып, бірін-бірі оқытады. |
|
Іс-шаралар
|
Сынып ұжымын алдын-ала топтарға бөліп отырғызу «Ой - қозғау стратегиясы» (бейнематериал көрсету); «ЖИГСО-ІІ»; «Ойлан тап» стратегиясы бойынша ой қорыту
|
|
Тапсырмалар
|
І. Қызығушылықты ояту «Ой - қозғау стратегиясы» (https//www.youtube.com/бейнематериал көрсету); Бейнематериал бойынша жеке оқушы пікірі – ұжымға айтылады
Сынып ұжымы алдын ала топқа бөлініп отырғызылды
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
ІІ. Мағынаны ажырату |
|
|
«ЖИГСО-ІІ» стратегиясы бойынша топтық тапсырма 1 топ: Ежелгі Египеттің мифологиясы. Құдайлары. 2 топ: Гректердің діни наным-сенімдері мен мифтері. 3 топ: Көне Рим мифологиясы. Римдіктердің құдайлар пантеоны. Рим діни ғұрыптары. |
Оқушылар жеке → топ → ұжыммен Мәтінмен жеке жұмыс- топпен талқылау- ұжымға баяндау (9 сыныптың оқулығы мен қатар қосымша ақпарат құралдарын пайдалануға болады). BilimLan.kz Ой бөлісу арқылы өзгелерді толықтырады. Ой қорытуды үйренеді. |
Топтарға берілген сұрақтарды таныстыру мен талқылау барысында оқушылар бірін-бірі толықтырады. Электронды тақтада негізгі ұғымдар беріледі: Амон-Ра, Бен-бенге, Хапи, Зевс, Посейдон, Аид, Гера, Фериялар, Понтифик, Флоралий, Сатурналий, Авгулер, Пантеон т.б. |
||
|
ІІІ. Ой толғау |
|
|
1. «Ойлан тап»- топтардың білімін бекітуге арналған қызықты тапсырмалар (электронды тақтадан)
|
Әр топтағы белсенділігі төмен, үлгерімі орташа оқушылармен жұмыс (белсенділігі төмен оқушылармен, топтармен жұмыс жасау мақсатында) |
Үйге тапсырма |
§7,8+д+т. Қосымша ақпаратпен жұмыс. |
|
Кейінгі оқу |
§9 танысып келу |
|
Бағалау |
Бағалау парағымен таныстыру
|
- Өздерінің сабақ барысындағы іс-әрекеттерін сыни тұрғыда бағалау;
|
Мұғалімнің жазбалары |
Жаңа сабақ, СТО жобасының әдіс-тәсілдері, топтық жұмыс
|
|
Мұғалімнің ескертпелері (болған жағдайда) |
|
|
Жүргізген сабақтан үзінді
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.