Германия мен Италия
Оценка 4.6

Германия мен Италия

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
история
8 кл—11 кл +1
21.02.2018
Германия мен  Италия
8-сынып. Дүние жүзі тарихы Сабақтың тақырыбы: §18. ХІХ ғасырдағы Франция /2 сағат/ Сабақтың мақсаты:  1799 жылы соғыстың жеңілісі режим дағдарысына әкелгендігі, осындай кезеңде консервативті буржуазиялық қайраткерлер шеңберінде мемлекеттік төңкеріс жасау жоспары шығып, оған қолайлы адам Наполеон Бонапарт екендігін оқушыларға айта келіп, Бонапарт әскери диктатурасы орныға бастағанын анықтау.  Шығармашыл, белсенді тұлға қалыптастыру. Сабақтың түрі:аралас Әдісі:интерактивті Көрнекілігі:карта Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі  Оқу құралын тексеріп түгелдеу  Әнұран орындау, «Хабар».  Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:  Бірінші консул Наполеон Бонапарттың енгізген өзгерістерін атаңдар.  «Наполеон кодекстерінің» маңыздылығын ашыңдар  Наполеон Бонапарт өзінің ішкі және сыртқы саясатын кімдердің мүддесіне орай жүргізді?  «Құрлықтық қоршаудың» мәні неде? Кімге қарсы жарияланды.  І Наполеонның атақ дәрежелерін атаңдар ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары: 1. Вена конгресіБурбондарды қалпына келтіру 2. 1830 жылғы революция 3. Франциядағы шілде монархиясы (1830-1848) 4. 1848 жылғы революция. Франциядағы екінші революцияПариж жұмысшыларының маусым көтерілісі 5. 1848 жылғы 10 желтоқсандағы президент сайлауы 6. Франциядағы екінші империя 7. Франция-Герман соғысы 8. Париж коммунасы 9. Үшінші республика 10. Республикашылдар өкімет басында 11. ХІХ ғасырдың соңы мен ХХ ғасырдың басындағы Франция ІҮ. Сабақтың бекіту:  Қандай мемлекеттер Вена конгресінің шешімдерін қабылдауға қатысты?  Қасиетті одақ қандай мақсатпен құрылды?  Шілде монархиясы қай жылдары өмір сүрді?  Франция-Герман соғысына итермелеген себептерді көрсетіңдер  Францияда Үшінші республика қашан жарияланды?  Не себепті Үшінші республиканы «герцогтар республикасы» деп атады? Ү. Бағалау: ҮІ. Үйге тапсырма:§18. 8-сынып. Дүние жүзі тарихы Сабақтың тақырыбы: §19 Германия мен Италия. /2 сағат/ Сабақтың мақсаты:  Германияның әлеуметтік- экономикалық дамуына салыстырмалы түрде сипаттама беріп, 1848-1849 жылдардағы революцияның мақсаттарымен қорытындыларын ашып көрсету. Германия мен Италияның бірігу жолдарын және ерекшелігі мен ұқсастығын нақты деректермен түсіндіру.  Біріккен Германия мен Италияның мемлекеттік құрылысын қазіргі құрылысымен салыстыру. Сабақтың түрі: аралас Әдісі:интерактивті Көрнекілігі:карта Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі  Оқу құралын тексеріп түгелдеу  Әнұран орындау, «Хабар».  Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: /ХІХ ғасырдағы Франция/  Қандай мемлекеттер Вена конгресінің шешімдерін қабылдауға қатысты?  Қасиетті одақ қандай мақсатпен құрылды?  Франциядағы 1830 жылғы Шілде ревоюциясының себептерін, мәнін және қорытындысын атаңдар  Шілде монархиясы қай жылдары өмір сүрді?  Франция-Герман соғысына итермелеген себептерді көрсетіңдер  Францияда Үшінші республика қашан жарияланды?  Не себепті Үшінші республиканы «герцогтар республикасы» деп атады? ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары: 1. Германия мен Италияның әлеуметтік-экономикалық дамуы. 2. Германия және Италиядағы 1848-1849 жылдардағы революциялар, олардың қорытындыларыИталияның бірігуіне дайындық және бірігудің аяқталуы. 3. Германияның бірігуі және Герман империясының құрылуы 4. Герман империясының және Италияның әлеуметтік-экономикалық дамуы. 5. Германияның мемлекеттік құрылымы. Италияның саяси құрылымы 6. ХІХ ғасырдың соңы мен ХХ ғасырдың басындағы Германия және Италияның экономикалық және саяси дамуы. І топ Германияның бірігу жолы ІІ –топ Италияның бірігу жолы 1. Ерекшелігі 1. Ерекшелігі 2. Ұқсастығы 2. Ұқсастығы Германияның және Италияның мемлекеттік құрылымы Германия Италия 1. Империя-22 монархия одағын қрады 2. Мемлекет басшысы-император (кайзер) 3. Үкімет басшысы-рейхсканцлер 4. Рейхстаг 5 жылға сайланды. Жоғарғы палата (бундесрат). Төменгі палата (бундестаг). 5. Рейхстагқа барлық ірі саяси партиялар кірді ІҮ. Сабақтың бекіту: 1. Герман империясы экономикасының жедел дамуының себебін атаңдар. 2. Кавур мен Гарибальди қызметіне салыстырмалы түрде баға беріңдер. Олар кімнің мүддесі үшін әрекет етті және қандай мақсаттарды көздеді? 3. Германиядағы және Италиядағы 1848-1849 жылдардағы революция өз мақсаттарын орындаған жоқ. Ол қандай мақсаттар еді? 4. Италияны және Германияны біріктіруде басты рөлді қайсы корольдіктер атқарды? Неліктен деп ойлайсыңдар? 5. Италия және Германияның бірігу тарихында мына адамдардың қызметіне баға беріңдер: Кавур, Бисмарк, ІІ Виктор Эммануил, Д.Гарибальди. Ү. Бағалау: ҮІ. Үйге тапсырма:§19.Германия мен Италия
Германия мен Италия 8 сынып.docx
8­сынып. Дүние жүзі тарихы Сабақтың тақырыбы: §18. ХІХ ғасырдағы Франция /2 сағат/ Сабақтың мақсаты:  1799  жылы соғыстың жеңілісі режим дағдарысына әкелгендігі, осындай  кезеңде консервативті буржуазиялық қайраткерлер шеңберінде  мемлекеттік төңкеріс жасау жоспары шығып, оған қолайлы адам  Наполеон Бонапарт екендігін оқушыларға айта келіп, Бонапарт әскери  диктатурасы орныға бастағанын анықтау.  Шығармашыл, белсенді тұлға қалыптастыру. Сабақтың түрі:аралас Әдісі:интерактивті Көрнекілігі:карта Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі  Оқу құралын тексеріп түгелдеу  Әнұран орындау, «Хабар».  Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:  Бірінші консул Наполеон Бонапарттың енгізген өзгерістерін атаңдар.  «Наполеон кодекстерінің» маңыздылығын ашыңдар  Наполеон Бонапарт өзінің ішкі және сыртқы саясатын кімдердің  мүддесіне  орай жүргізді?  «Құрлықтық қоршаудың» мәні неде?   Кімге қарсы жарияланды.  І Наполеонның атақ дәрежелерін атаңдар ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары: 1. Вена конгресіБурбондарды қалпына келтіру 2. 1830 жылғы революция 3. Франциядағы шілде монархиясы (1830­1848) 4. 1848 жылғы революция. Франциядағы екінші революцияПариж  жұмысшыларының  маусым көтерілісі 5. 1848 жылғы 10 желтоқсандағы президент сайлауы 6. Франциядағы екінші империя 7. Франция­Герман соғысы 8. Париж коммунасы 9. Үшінші республика 10.Республикашылдар өкімет басында 11.ХІХ ғасырдың соңы мен ХХ ғасырдың басындағы Франция ІҮ. Сабақтың бекіту:  Қандай мемлекеттер Вена конгресінің шешімдерін қабылдауға қатысты?  Қасиетті одақ қандай мақсатпен құрылды?  Шілде монархиясы  қай жылдары өмір сүрді?  Франция­Герман соғысына итермелеген себептерді көрсетіңдер  Францияда Үшінші республика қашан жарияланды?  Не себепті Үшінші республиканы «герцогтар республикасы» деп атады? Ү. Бағалау: ҮІ. Үйге тапсырма:§18.  8­сынып. Дүние жүзі тарихы Сабақтың тақырыбы: §19 Германия мен Италия. /2 сағат/ Сабақтың мақсаты:  Германияның әлеуметтік­ экономикалық  дамуына салыстырмалы түрде сипаттама беріп, 1848­1849 жылдардағы революцияның мақсаттарымен  қорытындыларын ашып көрсету. Германия мен Италияның  бірігу  жолдарын және ерекшелігі мен ұқсастығын нақты деректермен  түсіндіру.  Біріккен Германия мен Италияның мемлекеттік құрылысын қазіргі  құрылысымен салыстыру. Сабақтың түрі: аралас Әдісі:интерактивті Көрнекілігі:карта Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі  Оқу құралын тексеріп түгелдеу  Әнұран орындау, «Хабар».  Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: /ХІХ ғасырдағы Франция/  Қандай мемлекеттер Вена конгресінің шешімдерін қабылдауға қатысты?  Қасиетті одақ қандай мақсатпен құрылды?  Франциядағы 1830 жылғы Шілде ревоюциясының себептерін, мәнін  және қорытындысын атаңдар  Шілде монархиясы  қай жылдары өмір сүрді?  Франция­Герман соғысына итермелеген себептерді көрсетіңдер  Францияда Үшінші республика қашан жарияланды?  Не себепті Үшінші республиканы «герцогтар республикасы» деп атады? ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары: 1. Германия мен Италияның  әлеуметтік­экономикалық дамуы. 2. Германия және Италиядағы 1848­1849 жылдардағы революциялар,  олардың қорытындыларыИталияның бірігуіне дайындық және   бірігудің аяқталуы. 3. Германияның бірігуі және Герман империясының құрылуы 4. Герман империясының және Италияның әлеуметтік­экономикалық  дамуы. 5. Германияның мемлекеттік құрылымы. Италияның саяси құрылымы 6. ХІХ ғасырдың соңы мен ХХ ғасырдың басындағы Германия және  Италияның экономикалық және саяси дамуы. Ерекшелігі ерекшелігі Германия Ортақ белгілері Италия І топ ІІ –топ Германияның бірігу жолы Италияның бірігу жолы 1. Ерекшелігі 2. Ұқсастығы 1. Ерекшелігі 2. Ұқсастығы Германияның және Италияның мемлекеттік құрылымы Италия Германия 1. Империя­22 монархия одағын  қрады 2. Мемлекет басшысы­император  (кайзер) 3. Үкімет басшысы­рейхсканцлер 4. Рейхстаг 5 жылға сайланды.  Жоғарғы палата (бундесрат).   Төменгі палата (бундестаг). 5. Рейхстагқа барлық ірі саяси  партиялар кірді ІҮ. Сабақтың бекіту: 1.1. Герман империясы экономикасының жедел дамуының себебін атаңдар. 2.2. Кавур мен Гарибальди қызметіне салыстырмалы түрде баға беріңдер.  Олар кімнің мүддесі үшін  әрекет етті және қандай мақсаттарды  көздеді? 3.3. Германиядағы және Италиядағы 1848­1849 жылдардағы революция өз  мақсаттарын орындаған жоқ. Ол қандай мақсаттар еді? 4.4. Италияны және Германияны біріктіруде басты рөлді қайсы  корольдіктер атқарды? Неліктен деп ойлайсыңдар? 5.5. Италия және Германияның бірігу тарихында мына адамдардың  қызметіне баға беріңдер: Кавур, Бисмарк, ІІ Виктор Эммануил,  Д.Гарибальди. Ү. Бағалау: ҮІ. Үйге тапсырма:§19.

Германия мен Италия

Германия мен  Италия

Германия мен Италия

Германия мен  Италия

Германия мен Италия

Германия мен  Италия

Германия мен Италия

Германия мен  Италия
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
21.02.2018