Үндістан мемлекетінің қалыптасуы туралы мағлұматтар жазылған . Жаңа сабақты меңгеру барысында оқушыларға түрлі тапсырмаларды орындайды . Жаңа сабақты түсіндіруге түрлі әдіс - тәсілдерді қолданған тиімді . Мемлекеттің экономикалық әлеуметтік жағдайы туралы жазылған. Оқушылар өз- өздерін бағалауға, бірін- бірін бағалауға үйренеді.
Үндістан.docx
Сыныбы:
Күні:
Пәні:
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты:
Оқып үйренудің
нәтижелері:
Оқытуда қолданылатын
әдістәсілдер:
Құралдар:
Тапсырмалар:
10 Б сынып
Дүниежүзі тарихы
& 22. Үндістан
1. Үндістан мемлекетінің әлеуметтік экономикалық және саяси
жағдайына сипаттама беріп, басты ерекшеліктерін ашуларына
жағдай жасау.
2. Топта бірлесіп жұмыс жасауға тәрбиелеу
1. Үндістан мемлекетінің әлеуметтік экономикалық және саяси
жағдайына сипаттама беріп, басты ерекшеліктерін ашады.
3.Топта бірлесіп жұмыс жасайды
СТО . АКТ. Оқудағы жаңа тәсілдер. Диологтық оқыту. Топтық
жұмыс, Джигсо әдісі, рефлекция, бағалау.
стикер, слай, оқулық, қағаз.интерактив
рөрнКпрерноноенеекіліктерпппппиипппақыты
1." Ойды ой жалғау" әдісі
2. Миға шабуыл.
3. Ой дамыту. ДЖИГСО әдісі. Мәтінмен жұмыс топпен талқылау
5. Топтық жұмыс
6. Ой толғау. Сұрақ жауап
7. Бағалау. Өзінөзі бағалау. Бағалау парақшасы
8. Кері байланыс
оқулық, әдеби оқулықтар, суреттер, Қ Р картасы
Дерек көздер:
Сабақтың барысы
Сабақ
барысы
Уақы
ты
ұйымдас
тыру
2
минут
Әдіс
тәсілдер
і
Оқудағы
жаңа
тәсілдер.
Мұғалімнің ісәрекеті
1. Ынтымақтастық атмосферасын құру.
« Комплимент » тренингі
2.Фигуралармен топқа бөліну
3. Оқушылардың көңіл күйлерін бақылау.
Білу
10
минут
"Ойды
ой
жалғау"
түрткі
болатын
Иран мен Ауғанстан туралы оқып келген
мәліметтеріңізбен бөлісу.
1. XX ғасырда Ауғанстан мемлекетінің
әлеуметтік жағдайы?
2. 1919 жылғы Ағылшындар мен ауған
соғысы туралы не білесіз?
3. Аманулла хан басқару кезіндегі
Оқушының іс
әрекеті
1. Оқушылар бір
бірлеріне мақтау,
мадақтау айтады.
2. 1,2,3 топқа
фигуралармен
бөлінеді.
3. Оқушылардың
көңілкүйін үнемі
қадағаланады.
1. Топтағы
оқушылар оқып
келген
тақырыптары
бойынша үй
тапсырмасына
жауап береді. сұрақтар Ауғанстан
4.2030 жылдардағы Иран мемлекеті
5. 19211945 жылдардағы Иранның саяси
экономикалық даму жолдары .
Үндістан мемлекетінің әуенін тыңдау.
Түсіну
5
минут
Миға
шабуыл
Қолдану
10
минут
Талдау
10
минут
Диолог
ты оқыту
ой
дамыту
"ДЖИГ
СО"
әдісін
қолдану
Топтық
жұмыс
тар
Жинақ
тау
5
минут
Ой
толғау
Бағалау
Рефлек
сия
Үйге
тапсыр
2
минут
1
минут
1. Мәтінмен жұмыс.
1 тобы – XX ғасырдың бас кезіндегі
Үндітанның жағдайы
2 тобы – Бірінші Дүниежүзілік соғыс
жылдарындағы Үндістан.
3 тобы «Күш қолданбай қарсыласу»
М.К. Гандидің ілімі мен саясаты
1 топ Үндістан мемлекеті туралы постер
қорғау.
2топ Венн диаграммасы. «Үндістан
мелекетінің әлеуметтік экономикалық
жағдайы» қазіргі жағдайы мен салыстыру
3 топ Ромб әдісі « Үндістан мемлекетінің
басшысы М. К. Гандидің ілімі мен
саясаты»
Бағалау: бағалау парақшасына бағаларын
қойып отырады.
1. Үндістан мемлекеті саяси әкімшілік
жағынан ел нешеге бөлінді?
2. 1914 жылы фабрикалар шығарған
өнімдер неше есеге артты? 3 есеге
3. Гандидің негізгі қағидасы қандай?
Ақиқаттағы батылдық
4. М.К. Ганди өмір сүрген жылдар? 1869
1948ж
5. Үндістандағы екі саяси партияны
атаңыз?
Топ ережесіне бағынуы;
Үй тапсырмасына жауап беруі;
Жаңа тақырыпты меңгеруі;
Топпен пікірін бөлісуі;
Шығармашылығы;
Oй тoлғaныс.
"Блоб ағашы " Кері байланыс беріледі.
22. «Үндістан » тақырыбын оқу. Тест
құрап келу. Жаттау.
Үндістан
мемлекетінің әуенін
тыңдай отырып,
жаңа сабақтың
тақырыбын ашады.
1. Тақырып ішіндегі
тақырыпшаларды
оқып, топ ішінде
талқылайды және
керек нақты
деректерді
дәптерлеріне
түсіріп отырады.
1.Әр топ
оқушылары әртүрлі
тапсырмалар
орындау арқылы өз
білімдерін
толықтарды.
Кестені толтырады.
Өз білімдерін
толықтарды.
өзара бағалау.
543 бағаланады
Кері байланысты
толтырады.
22 оқу. Тест құрап
келу. Жаттау. ма
Индия
Индия
Индия
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.