Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушылардың ертегіні түсініп оқып, өз сөздерімен әңгімелей білуге, кейіпкерлерге баға беруге, өз ойларын тиянақты жеткізе білуге үйрету.
Дамытушылық: сөздік қорын байыту, қиялын дамыту, дүниетанымын кеңейту
Тәрбиелік: табиғат әсемдігін сезінуге, аялап қорғауға, бақылап зерттеуге, ізгілікке, инабаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, түсіндіру, сахналық көрініс, талдау, әңгімелеу
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: мазмұнды сурет, аңдар суреттері, сызба.
Көктем сәні ана тили тарбие.docx
Абай атындағы мектепгимназия
КӨКТЕМ СӘНІ
(Ана тілі пәнінен тәрбие сағаты )
Баяхметова ГЖ.
Сарқан қ.
2017 жыл Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушылардың ертегіні түсініп оқып, өз сөздерімен әңгімелей
білуге, кейіпкерлерге баға беруге, өз ойларын тиянақты жеткізе білуге үйрету.
Дамытушылық: сөздік қорын байыту, қиялын дамыту, дүниетанымын
кеңейту
Тәрбиелік: табиғат әсемдігін сезінуге, аялап қорғауға, бақылап зерттеуге,
ізгілікке, инабаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдістәсілдері: сұрақжауап, мәнерлеп оқу, түсіндіру, сахналық
көрініс, талдау, әңгімелеу
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: мазмұнды сурет, аңдар суреттері,
сызба.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың зейініні, назарын, психологиялық жаттығулар арқылы сабаққа
аудару.
Балалар, біз бүгінгі сабағымызды мына бір өлең шумақтарымен бастайық.
Барлығы:
Күн жарығын алақанға саламын
Жүрегіме басып ұстай қаламын
Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді
Болып кетер сонда жанжағым
ІІ.Үй тапсырманы тексеру. І.Жансүгіровтың «Жазғытұрым» өлеңін жатқа
айту. Өлеңде көкетмнің қандай белгілері айтылған?
ІІІ. Білімдерін жанжақты тексеру. Тірек сызба
Наурыз, сәуір,
мамыр
Диқаншылар
егін егіп, жер
жыртады
Жыл құстары
туған жерге
оралады
Көктем
мезгілі
Ауа райы
жылынады
Күн ұзарып,
түн
қысқарады
Аңдар
ұйқысынан
оянады ІV. Мақсат қою кезеңі. Сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау
V. Жаңа сабаққа даярлық. Ертегілер, батырлар туралы жыр, бесік жыры,
төрт түлік туралы жыр, аңыз әңгімелер, ұсақ жанр түрлері, мақалмәтелдер,
жұмбақтар, жаңылтпаштар, шешендік сөздер т.б. шығармашылығына жатады.
VІ. Жаңа сабақ: оқулықпен жұмыс, ертегіні мәнерлеп оқу.
Сөздік жұмыс: кешеуілдеп – асықпау, жар салдыр – жанжаққа хабарла
Сұрақжауап:
Ертегіде жылдың қай мезгілі суреттелген?
Ертегіде қандай аңдар жайлы айталған?
Бұлғын не деді?
Қалай ойлайсың басқа аңдар бұлғынмен келісті ме?
Сенің пікірің қалай?
VІІ. Түсінгендерін тексеру:
1. Аңның әрқайсысының жауабын талдап көр. Өзіңе жауабы ұнаған аңның
суретін сал
2. Ертегіге сүйеніп, сызбаны толтыр
Жасыл желек
Хош иіс
Гүл
Нөсер
Еңбек
Салқын самал
Көктем сәні
Мөлдір су
Ашық аспан
Шалқыған көңіл
Күлкі
Шаттық
Жылылық VІІІ.Қорыту: бүгін қандай тақырыпты өттік?
1. Ертегі саған ұнады ма?
2. Көктемде жанжануарлар қайтеді?
3. Арыстан қандай жарлық берді?
4. Арыстан аңдарға қандай сұрақ берді?
5. Көктемнің сәнітуралы аңдар не айтысты?
6. Көктемнің сәні не екен?
7. Өзің көктемнің сәні не деп түсінесің?
ІХ. Оқушыларды бағалау
Х. Үйге тапсырма. Ертегіні мәнерлеп оқып, әңгімелеу. Ертегі мазмұны
бойынша сурет сал.
Көктем сәні ана тілі
Көктем сәні ана тілі
Көктем сәні ана тілі
Көктем сәні ана тілі
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.