Курамында квадрат тубрлеры бар орнектерды тепе-тен турлендыру
Оценка 4.7
Разработки уроков
doc
математика
8 кл
14.05.2019
Барлық оқушылар:Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығарады; көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Өрнектерді түрлендіріп көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығарады; көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алады.
Кейбір оқушылар: Өрнектерді түрлендіріп, көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығарып; көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алып талдайды.
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру.doc
Мектеп
Сабақ тақырыбы: Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді тепетең түрлендіру
Күні
Сынып8
Мұғалімнің есімі:
Қатысқандар саны
Қатыспағандар саны
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты
Сабақ мақсаттары:
Бағалау критерийлері:
(жетістік критерийлері,
табыс критерийлері,
күтілетін нәтиже)
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыстар
Алдыңғы оқу/ Бастапқы
білім
8.1.2.3көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және
көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу.
Барлық оқушылар:Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына
шығарады; көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Өрнектерді түрлендіріп көбейткішті
квадрат түбір белгісінің алдына шығарады; көбейткішті квадрат түбір
белгісінің астына алады.
Кейбір оқушылар: Өрнектерді түрлендіріп, көбейткішті квадрат түбір
белгісінің алдына шығарып; көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына
алып талдайды.
–көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығарады;
–көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алады.
Оқытудың тілдік мақсаты: көбейткішті түбір таңбасының алдына
шығару;көбейткішті
түбір таңбасының астына енгізу;квадрат
түбірдіңқасиеттерің білу.
Пәнге қатысты лексика мен терминология: «Көбейткіш», «квадрат
түбір», «түбір белгісі», «теріс емес», «арифметикалық түбір», «квадрат
түбір», «қысқаша көбейту формулалары».
Диалог үшін сөз тіркестері: квадрат түбірден...шығады, көбейткішті
түбіртаңбасының алдына шығару үшін...,
түбір
таңбасыныңастына енгізу үшін...
«Қазақстанның тәуелсіздігі жәнеАстана» идеясы бойынша оқушылардың
бойына патриоттық адамгершілік, өзара сыйластық қарымқатынастарды
дамыту.
Физика пәнінде кинетикалық энергия формуласынанжылдамдықтың
формуласын қорытуда қолданылады.
Оң және теріс сандар, санның дәрежесі.
көбейткішті
Жоспарл
анған
уақыт
Сабақты
ң басы
Жоспарланған жаттығулар
Ресурстар
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі: оқушы зейінін шоғырландыру.
Ширату жаттығулары. «Бинго» әдісі: белгілі бір тақырыпқа кіріспе
немесе қарымқатынас дағдыларын
пайдаланылады.
дамытудың амалы ретінде
«Бинго»
слайды
36
125
50
0,32
24
1
4 Сабақтың
ортасы
1, 21
49
4
25
Оқушыларға сұрақтар қоя отырып, оқу мақсатын бірге тұжырымдаймыз.
Жаңа материалды меңгеру.
BilimLand білім беру порталынан жаңа тақырыпқа байланысты
бейнероликты көрсетемін.
Жаңа материалды игеру үшін «Елшілер» әдісі:белсенді тыңдау, шешендік
өнер және сөйлеу мәнері, бөлу және өзара байланыс құру дағдыларын
қалыптастырады.
«Атомдармен молекулалар» әдісімен топтарға бөледі.
(Т)1тапсырма. «Үшіншісі артық» әдісі: оқушылар осы заттардың
арасындағы кез келген қарымқатынасты тереңірек түсініп, оларды
тиісінше жіктей білу үшін, олардың арасындағы ұқсастықтар мен
айырмашылықтарды анықтайды. Ойлау,шешім қабылдау, проблеманы
шешу,бірлескен жұмыс, ақпаратты басқару дағдыларын қалыптастырады.
1) 75
25
2)3 3 3 2
150
2
1
3
9
3) 0,5
0, 25
1,5
3
2
2
41
5
36 46
46(16 16 4)
4)
Дескриптор:
дұрыс тұжырымды анықтайды;
жауаптарын негіздейді.
ҚБ: «Серпілген сауал» әдісі бойынша топтар бір бірін бағалайды.
Кері байланыс. 1) Көбейткішті түбір таңбасының алдына қалай
шығарады?
2) Көбейткішті түбір таңбасының ішіне қалай шығарады?
(Ж)2тапсырма. «Көршіңмен талқыла» әдісі:оқушылар өз ойларын
дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады.
Астана қаласындағы Бейбітшлік және келісім сарайындағы конференц
залдың едені шаршы тәріздес. Еденнің ауданы 288 м2. Конференцзалдың
еденіне қанша метр жиектеме (плинтус) керек?
Дескриптор:
шаршының қабырғасын табады;
шаршының периметрін есептейді;
есептің жауабын жазады.
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы жұптар бірбірінің жұмысын
бағалайды.
Кері байланыс. Ауданның формуласынан ұзындықты табуда көбейткішті
түбір белгісінің алдына шығаруды қалай қолдандыңдар?
(Т) 3тапсырма. «Сәйкестендіру» белсенді әдісі: Оқушылардың алған
білімін қолдану, нақтылау және оқушылар белсенділігін арттыру мақсатында
қолданылады.
Кинетикалық энергияның формуласынан
E
2
mv
2
жылдамдықтың
https://bilim
land.kz/kk/c
ourses/math
kz/algebra/n
aqty
sandar/lesso
n/kvadrat
zhanekub
tubirler
«Үшіншісі
артық»
Слайды
«Көршіңме
н талқыла
слайды»
«Сәйкестен
діру»
слайды формуласын қорытып, берілген мәндерді орнына қойып кестені
толтырады.
4 м/с
2 6 м/с
м/с
5 6
3
E=48Дж
m=4 кг
E=75Дж
m=9 кг
E=72Дж
m=9 кг
Дескриптор:
айнымалының мәндерін формулаға қояды;
мәнін есептейді;
көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады;
мәндерін сәйкестендіреді.
ҚБ: «Жетістік баспалдағы» әдісімен оқушылар берілген тапсырма
бойынша қандай білім баспалдағында тұрғанын анықтайды.
Кері байланыс: Физика пәнінде квадрат түбірдің қасиеттерін қалай
пайдаланасыңдар?
Қорытынды: «Миыңның суретін сал» әдісі. Оқушылар мидың суретін
салып, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен
толтырады.
Рефлексия: «Динамикалық шеңбер» арқылы кері байланыс жасай
отырып сабақты қорытындылаймын. Рефлексия арқылы келесі сабаққа
түзетулер енгіземін.
Үй тапсырмасы: оқулык, 39 бет, №4.8(1,3)
Қосымша ақпарат
Бағалау
«Бас бармақ»әдісі бойынша
топтар бір бірін бармақ
көрсету арқылы бағалайды.
«Екі жұлдыз, бір тілек»
арқылы жұптар бірбірінің
жұмысын бағалайды.
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасы ережелерін сақтау.
Сабақта белсенді оқыту әдіс
тәсілдері
қолданылатындықтан
оқушылар сыныпта еркін
қозғалады.
«Жетістік
баспалдағы»
әдісімен оқушылар берілген
тапсырма бойынша қандай
білім баспалдағында тұрғанын
анықтайды.
Сабақты
ң соңы
Саралау
1тапсырма.
«Диалог және қолдау көрсету»
тәсілі
кейбір оқушыларға тапсрыманы
орындау барысында жанжақты
әрі нақты көмек қажет болады.
2тапсрыма.
«Қорытынды» тәсілі
Барлық оқушыларға бағытталған
нұсқау бере отырып, олардың
әрқайсысының өздерінен не
күтетіндігін түсінгендігіне көз
жеткізу керек.
3тапсырма.
«Қарқын» тәсілі
Кейбір оқушылар басқаларына
қарағанда жылдам жұмыс істейді,
негізгі
тапсырмаларды
түсіндіруде көмек қажет ететін
оқушыларға уақыт беріледі.
Курамында квадрат тубрлеры бар орнектерды тепе-тен турлендыру
Курамында квадрат тубрлеры бар орнектерды тепе-тен турлендыру
Курамында квадрат тубрлеры бар орнектерды тепе-тен турлендыру
Курамында квадрат тубрлеры бар орнектерды тепе-тен турлендыру
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.