Тақырыбы: Мың көлеміндегі сандар.Жалпы қайталау
Мақсаты: 1.Оқушыларға мың көлеміндегі сандарды санау, оқу, жазу, салыстыру туралы түсінігін пысықтау. 2.Амалдарды орындауға үйрету; ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту; Логикалық қызығушылықтарын ояту.3.Білімділікке,ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Түрі: Қайталау
Әдісі: сұрақ-жауап, талдау,есептеу, салыстыру.
Көрнекілігі: жолақшалар, суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер,карточкалар,
математика.docx
Тақырыбы: Мың көлеміндегі сандар.Қайталау
Мақсаты: 1.Оқушыларға мың көлеміндегі сандарды санау, оқу, жазу,
салыстыру туралы түсінігін пысықтау. 2.Амалдарды орындауға үйрету; ойлау,
есте сақтау қабілеттерін дамыту; 3.Білімділікке тәрбиелеу.
Түрі: Қайталау
Әдісі: сұрақжауап, талдау,есептеу, салыстыру.
Көрнекілігі: жолақшалар, суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған
үлестірмелер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа
аудару. 2. Оқулықпен танысу: 4 класс «Математика» оқулығын Т Қ Оспанов,
Ш Х Құрманалина,Б М Қосанова– авторлар құрастырып жазған. ҚР Білім
және ғылым министрлігі ұсынған. Алматы қаласынан «Атамұра» баспасынан
2015 жылы шыққан. 3. Кітапта шартты белгілер бар,сендердің кітаппен тез тіл
табысып, әрі дұрыс пайдалануларыңа қолайлы болсын деп жасалған.4. Осы
жаңа кітап сендердің адал достарың, көмекшілерің.Сендерден кейін басқада
жас өспірімдер бұл кітапты пайдаланады. «Білім еш уақытта ескірмейді»
Сондықтан кітапты күтіп ұстау керектігін есіңнен шығарма.
ІІ. Мақсат қою кезеңі: Тақырыбымен мақсатын хабарлау. Ондықтармен
жүздіктермен мыңдықтармен санау. Ауызша жұмыс: Келесі сандарды оқы: 17,
602, 96, 300, 985, 1000. Бұл сандарда барлығы неше бірлік, неше ондық және
неше жүздік бар. Әрбір разрядта неше бірлік бар?
ІІІ. Толықтыр: 1)
Таңда:
2)
Құрастыр:
ІІІ. Оқулықпен жұмыс:
Ауызша орындалады:
Сандарды жаз: Ең кіші екі таңбалы сан.Ең кіші үш таңбалы сан. Ең үлкен
1.
бір таңбалы сандарды ата және жаз. 2.Арасындақалыпқойған санды ата.
а/545,546.547,549,552,553,555,558,559,560,563,565;
ә/0ден бастап санағанда 565тің алдында неше сан бар?
3.Тақтамен жұмыс.Салыстыр:
384 * 385 749 *649 3м 2 дм 4см * 324
600 * 598 758 *738
592 *596 635 * 735 2 м 3 дм 5 см *235
400 * 398 865 * 845
4. а)Кез келген бір таңбалы сан және оны оқы.Сол санның соңына бір нөлді
тіркеп жаз.
Б)Бірліктері де,ондықтары да нөлге тең кез келгеен үш таңбалы сан жаз
және оқы.Соңындағы бір нөлін алып таста
5.ауызша
6.а) Сандардың қалып қойған цифрларын ата.Осы сандарды кему ретімен жаз.
538; 53*; 5*8
7.Ауызша орындалады.
ІҮ: түсіндіріп шығару. 9)Есептерді шығар.
«Жетісу» лагерінде300
«Сарыарқа» лагерінде?,100 оқушы артық
300+100=400 (оқушы)
Ж:Сарыарқада 400 оқушы демалды.
Екі амалмен шығар.
«Жетісу» лагерінде300
«Сарыарқа» лагерінде?,100 оқушы артық Барлығы ?,оқушы демалды
(300+100)+300=700 (оқушы)
Ж:Барлығы 700 оқушы демалды.
10. Ауызша орындалады:
7м=700см
7жүзд.=
б) Мына қосымша тапсырмаларды орында:
1. Амалдарды орында: 450+260 380190 320см + 670
932675 576+284 505 мин + 189
мин
2. Таңбасын қой: 540 ... 50... 5 = 495 (,+) 1000... 15 ... 200 = 1185 (,
+)
265...60...5 = 205 ( ,+) 400... 150...30 = 520 (,+)
3. Бос орынға тиісті сандарды қой:
10 . 0 576
. 81 + 45
85 10 4
Ү.Қорыту. Бүгінгі сабақтан не білдік?
Үйге тапсырма: № 5,10; 4 бет. Бағалау.
Математика
Математика
Математика
Математика
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.