Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
10.1A Функциялар, олардың қасиеттері және графиктері |
Мектеп: |
|
||||||||||||||||
Күні: |
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
||||||||||||||||
Сынып: |
10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Күрделі функциялар |
||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.1.7 күрделі функциясын анықтай алады және функцияның композициясын табады;
|
||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: күрделі функция екендігін түсіну және бірінші g, сосын f және екі функцияның композициясын табуға есептер шығару дағдысын калыптастыру |
Барлық оқушылар үйренеді: - күрделі функция ұғымы туралы түсінік алады және оларды құрады; - екі функцияның композициясын табады; - қарапайым есептер шығарады; Көпшілік оқушылар үйренеді: - күрделі функция ұғымы туралы түсінік алады және оларды құрады; - екі функцияның композициясын құрады; - орта деңгейдегі есептер шығарады; Кейбір оқушылар үйренеді: - екі немесе одан да көп функциялар композициясын құрады; - жоғары деңгейдегі есептер шығарады. |
||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
күрделі функция екендігін түсінеді және екі функцияның композициясын табуға есептер шығара біледі; |
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Төмендегі терминдерді қазақ, орыс және ағылшын тілінде қолдану.
|
||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
ұжымдылық, шыдамдылық, әділдікке тәрбиелеу |
||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтылыққа тәрбиелеу |
Халықаралық әртүрлі дереккөздерінен алынған тапсырмаларды салыстыру арқылы тақырыптың жан-жақтылығын түсіну |
||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивтік құралдарды қолдану
|
||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Орыс тілі, ағылшін тілі |
||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Кері функция |
||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Үй жұмысын тексеру 3. Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерін анықтау. |
Презентация Презентация
|
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин
10 мин
1 мин
10 мин
9 мин
|
4. Жаңа сабақ а) күрделі функция ә) ішкі және сыртқы функция y=f(g(x)) –күрделі функция g(x) – ішкі функция f(t) – сыртқы функция Мысал: g(x)= – ішкі функция f(t) = - сыртқы функция 5. Жеке жұмыс. (тақырыпты бекітуге арналған есептерді шығару) Оқушылар есептер шығарады, сонан соң өзін-өзі бағалайды. № 220(а, в), № 221(а, в ), № 222(а, в ), № 226 6. Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерін анықтау. 7. Жұппен жұмыс: № 227, № 228 English exercises 1.) Let f(x)=x+3 and g(x)=3x+5. Find f(g(4))-g(f(4)) 2.) Let f(x)=5x2-5. What is f(f(x)? 3.) Let f(g(x))=3x+3 and f(x)=x+6. If g(x)=ax+b, compute a+b 4.) Let f(x)=2x-3 and g(f(x))=5-4x. Find g(4) 5.) Let g(2x+5)=4x2-3x+2. Find g(-3) 6.) If f(2x)=for all x>0, then what is 2f(x) 7.) If f(x)=2x and g(x)=x+1, find g(f(g(f(1))) 8.) Let p(x)=2x-7 and q(x)=3x-b. If p(q(4))=7, what is b? 9.) Let f(x)=x+5. Find f19(8) 10.) Let f(x)=3x2-7 and g(f(4))=9. What is g(f(-4)) 8. Өздік жұмыс күрделі функциясын жазыңыз және мәнін есептеңіз: 1) , ; f( -3) -? 2) , ; f( 2) -?
3) , ; f( 148) -? 4) , ; f( 49) -? 5) , ; f( -2) -? 6) , . f( 4) -? |
Презентация
Презентация
Презентация Қосымша 1
Презентация Қосымша 1 Қосымша 2
Қосымша 3 |
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин |
9. Сабақты қортындылау Үй жұмысы: № 220(б, г), № 221(б, г ), № 222(б, г ) Функцияның графигін салыңдар:
10. Рефлексия : - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет
|
Қосымша 1 |
|||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұппен жұмыс жасайды. Дифференциация жұппен жұмыс барысында өткізіледі. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі |
Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс,жеке және жұппен жұмыс жасау арқылы өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау түрі қолданылады. |
Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. |
|||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.