7.3В Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатысқандар саны: |
|||||||||||||||
|
Тема урока: |
Қысқаша көбейту формулалары : қосынды мен айырманың кубы (бекіту сабағы) |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушылар: 7.2.1.18
|
||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
Оқушыларды - «қосынды мен айырманың кубы» формуласымен таныстыру; - |
||||||||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
Оқушылар: - Қысқашакөбейтуформулаларынбіледіжәнеқолданаалады; - қысқашакөбейтуформулаларыналгебралықөрнектердіықшамдаукезіндеқолданаалады - Қысқашакөбейтуформулаларынөрнектердікөбейткіштергежіктеукезіндеқолданаалады; |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
- Оқушылар: - қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі; - ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі; - көпмүшені көбейткіштерге жіктеу тәсілінің таңдалуын дәйектейді; - көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің орындалуын түсіндіреді. лексика және терминология - қысқашакөбейтуформулары; - екіөрнектіңквадраттарыныңайырмасы; - екіөрнектіңқосындысының квадраты; - екіөрнектіңайырмасының квадраты; - екіеселенгенкөбейтінді; - үшеселенгенкөбейтінді; - екіөрнектіңқосындысының кубы; - екіөрнектіңайырмасының кубы; - екіөрнектіңкубтарыныңқосындысы; - екіөрнектіңкубтарыныңайырмасы; - көбейткіштергежіктеу; - ортақкөбейткіш; - еңүлкенортақкөбейткіш; - топтаутәсілі; - толық квадрат; - толымсыз квадрат.
- екі өрнектің квадраттарының айырмасы .... тең; - екі өрнектің қосындысының (айырмасының) квадраты .... тең; - екі өрнектің қосындысының (айырмасының) кубы ... тең; - екі өрнектің кубтарының қосындысы ( айырмасы) ...... ; - ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару үшін...; - коэфициенттердің ең үлкен ортақ бөлгіші; - берілген өрнекті .... түрінде жазуға болады; - көпмүшені көбейткіштерге жіктеу үшін ... ; - егер ... болса , онда көпмүшелердің көбейтіндісі нөлге тең; - көпмүшенің ... бар мүшелерін(өрнекті) бірге топтаймыз; - берілген көпмүшені көбейтінді түріне келтіру үшін ... қолданамыз; - берілген өрнектен қосындының (айырманың) квадратын бөліп алу үшін...; |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құндылықтар: Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенде қатысуы керек, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысуы керек. Оқушыларға есептерді шығару үшін шығармашыл болу керек, талап қоя білуі, жұппен жұмыста қолдау көрсете алуы керек. Жұппен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. - Ашықтық: оқушы мен мұғалімнің әрбір мәселеде өз көзқарастарын білдіріп отыруы; - Құрмет: әр түрлі пікірлерді қабылдай алу, бір-бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау. |
||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылар |
Интербелсенді тақтаны қолдану |
||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Бірмүшелер және көпмүшелермен амалдар орындай алу.Қосынды мен айырманың квадратын , квадраттардың айырмасының формулаларын білу |
||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру . Оқушылармен сәлемдесіп,түгендеп, зейінін жинақтап, сабаққа ынтасын аудару Әр түрлі тілде амандасу. Оқушыларға өзге тілде бір бірлерімен амандасу және бір бірлеріне тілек айту ұсынылады.
|
|
|||||||||||||||
|
Ой қозғау 7 мин |
Оқушылар өз еркілермен жұптарға бөлінеді. Мұғалім оқушыларға кеспе қағаздар таратады. Тапсырмаларды орындау криитерилері оқушылармен құрастырылады. Cынып 3 оқушыдан тұратын топтарға бөлінеді (білім деңгейі бойынша)
Оқушылар кеспе қағаздағы тапсырмаларды орындайды. 1-2-ші слайдтар басылып шығарылады. Өзаратексеріс. Түзету. Қиындық туғызған тапсырмаларды талдау.
Кері байланыс: - Тапсырмаларды орындау барысында қиындық туды ма? - Қандай? - Тапсырмаларды орындау үшін қандай білім керек болды? |
КарточкаСлайд 1-2 |
|||||||||||||||
|
Үй жұмысын тексеру 4 мин |
Тақтада талдау. Түзету жүргізу (қажет болған жағдайда) |
|
|||||||||||||||
|
сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау 2 мин |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды. - Орындалған тапсырма мен көрген бейнебаян бойынша бүгін біз нені зерттеумен айналысамыз ? Презентация. |
Слайд 3-4 |
|||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 20 мин
|
Жасырылу дифференциация. «Гүлзарлар» стратегиясы . Топтарға тапсырмалар беріледі және олардың атаулары Анемондар – А деңгейі , Крокустар – В деңгейі, Бузульниктер – С деңгейі. Тапсырманы дұрыс орындағаннан кейін әр топ өз атауының мағынасын алады.
Карточка.
Кері байланыс: - Тапсырмаларды орындау барысында қиындық туды ма? - Қандай? - Қай тапсырма қиындық туғызды? Неге? |
Карточка
Қосымша 1 |
|||||||||||||||
|
Бекіту 8 мин |
Тақтада жұмыс (әр топтан бір-бір оқушыдан шығады).
Тапсырма 1. Сандардың кубтарын табыңдар:
Тапсырма 2. Теңдеудің түбірі сәйкес келетін аралықты табыңдар:
A. B. C. D. E.
Тапсырма 3. Бөлшекті қысқартыңдар:
Кері байланыс: - Тапсырмаларды орындау барысында қиындық туды ма? - Қандай? - Тапсырмалардыорындауүшінқандайбілімкерекболды?
|
Карточка
|
|||||||||||||||
|
Reflection 1 мин
|
«Мұғалімге хат» кері байланысы. Оқушылар стикерлерге сабақта кездесен қиыншылықтар мен тапсырмаларды жазады. Бұл кері байланыс мұғалімге келесі сабақты жоспарлауға көмектеседі |
Презентация |
|||||||||||||||
|
Homework 1 мин |
Теориялық
материалды жаттау. Тест тапсырмасынорындау.
|
Қосымша 2 |
|||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. . |
|||||||||||||||
|
Дифференциалдау- тапсырмаларды таңдау кезінде және арнайы оқушылардан нәтиже күту және олардың қабілеттеріне сәйкес жеке көмек көрсету( Гарднер бойынша интелект теориясы) Дифференциалдауды сабақтың кез келген кезеңінде өткізуге болады |
Оқушыларды үй жұмысын тексеру барысында өзара бағалауды және өзін өзі бағалауды, сабақ барысында ерекше қабілет көрсеткендерге мадақтауды, мотивациялау мақсатында жеке дара жетістіктерімен ынталарын ескеріп ауызша бағалауды қолданамын. |
Оқу процесінің барлық күйзеліс түзуші факторларын алып тастау мақсатында әр оқушы өзін еркін ұстауына, көңіл күйінің көтеріңкі болуларына жағдай туындатамын. Ол қызықты математикалық сұрақтардан, мадақтаудан тұрады. |
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Оқу мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы ОМ-на жетті. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді және сабақтың уақыт кезеңдері сақталды |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|
|||||||||||||||||
Қосымша
|
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
|
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.