Мета: скласти таблицю множення числа 7 та ознайомити з нею учнів, повторити розв’язування задач з пропущеними частинами, та спосіб знаходження невідомого від’ємника; розвивати логічне мислення, уміння будувати докази, пізнавальні процеси (увагу, пам’ять), швидкість у роботі; виховувати охайність, почуття колективізму, товариськості, взаємодопомоги в роботі.
Обладнання: підручник «Математика» 3 клас (авт. М. Богданович) , картки-акції, штрафні картки, таблиця множення числа 7.
Тип заняття: урок-бізнес-гра
mnojennya_chuslo6.doc
Математика
3 клас
Розділ. Множення і ділення
Автор:
Демченко Олена Павлівна,
вчитель початкових класів
ТЕМА Складання таблиці множення числа 7. Задачі на зведення до
одиниці
Мета: скласти таблицю множення числа 7 та ознайомити з нею учнів,
повторити розв’язування задач з пропущеними частинами, та спосіб
знаходження невідомого від’ємника; розвивати логічне мислення, уміння
будувати докази, пізнавальні процеси (увагу, пам’ять), швидкість у роботі;
виховувати охайність, почуття колективізму, товариськості, взаємодопомоги
в роботі.
Обладнання: підручник «Математика» 3 клас (авт. М. Богданович) , картки
акції, штрафні картки, таблиця множення числа 7.
Тип заняття: урокбізнесгра
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організація класу
Дзвоник пролунав! Ура!
Ура! Ура! Ура!
Бо сьогодні не просто урок,
А цікава і змістовна гра.
Тож, усе скоріш кидайте
І рівнесенько сідайте.
2. Повідомлення теми
– Наш урок сьогодні буде незвичайним. Ми будемо закріплювати вміння
використовувати набуті на попередніх уроках знання, а також проведемо
бізнесгру. Ви будете бізнесменами, а я – представником банку. Що таке
бізнес? Банк? Акція? Штраф? 3.
Контроль, корекція, закріплення знань
– Мій банк виставляє на продаж акції. Хто з вас придбає найбільшу кількість
акцій, той стане найбільш успішним бізнесменом, а я ваші акції переведу в
бали. Банк виставляє акції, номінальною вартістю в 1$.
3.1. Усний рахунок. Гра «Мовчанка» (відповіді діти показують
пальчиками рук)
30
0
24
12
: 6
48
42
54
18
3
6
4
9
40
8
2
5
7
24
36
28
32
: 4
28
18
24
15
:3
3.2.
Розгадування ребусів.
7' я пі 2 л ві 3 ла
3.3. Гра «Успішний бізнесмен»
(45 + 15 – 50) х 6 = …. ( Б ) (75–35) : 4 =……(Л )
(49 – 40 – 5 ) х 9 =…… ( Ц ) 4 х 8 + 6 х 3 =…( А)
(100 – 50 – 45) х 4=…..( Т ) 3 х 10 – 6 х 4=….( Я)
3 х 5 + 4 х 2 + 6 х 7 = …..( И )
2 29 50
?
?
60
?
10
?
45
?
36
?
6
?
– Молодці! Багато з вас уже мають початковий капітал.
А банк знову виставляє акції вартістю в 5$ і придбати їх зможе той, хто
активно буде брати участь в аукціоні «Створи сам!»
4. Вивчення нового матеріалу
4.1. Підготовча робота.
Дуже легко буде всім
Вивчить множення на сім.
Відміряєш сім раз сам –
Буде добре вам і нам.
А не будеш виміряти,
Не навчишся рахувати.
Краще пий із знань криниці –
Подивись на цю таблицю.
Щоб додати сім разів,
Не потрібно сім голів.
На запитання твоє
Відповідь в таблиці є.
– Але щоб вивчити таблицю на 7, треба спочатку її скласти.
Фронтально № 238
– № 239– виконуємо завдання, складаємо малюнок.
4.2. Пояснення нового матеріалу
а) Застосовуючи переставну властивість множників, складаємо таблицю
множення числа 7 (№ 240).
б) Починаємо досліджувати таблицю, шукати її закономірності.
1. Кожний наступний добуток збільшується на 7;
2. Кожний попередній добуток зменшується на 7;
3. У добутках чергуються парні та непарні числа;
При множенні на парні числа у добутку одиниць вдвічі більше.
7 х 2 = 14 7 х 6 = 42
х 2 х 2
7 х 4 = 28 7 х 8 = 56
3 х 2 х 2
4.3. Первинне закріплення
Забираю таблицю множення, учні відтворюють її по пам’яті.
№ 241 – розв’язуємо коментовано.
№ 242 – розв’язують задачу самостійно.
Задача 242. Бригада ремонтує з блоків один дачний будинок за 7 днів. За
скільки робочих днів бригада змонтує 4 таких будинки?
1 будинок – 7 днів
4 будинки – ?
Вручення акцій за всі види роботи.
5.
Фізкультхвилинка
7 х 2 = 14
7 х 3 = 21
7 х 4 = 35
7 х 5 = 35
7 х 6 =42
7 х 7 = 49
Зайчики бояться / підняти тремтячі плечі вгору
бо уже кілька годин тому/ показати правою рукою
«годинник»
у густому лісі / розвести руки в різні сторони
хтось зумів їх налякати / підняти плечі вгору
Йде обертом голова. / кругові рухи головою
Вовки виють в нетрях. / руки в боки, повороти вліво,
вправо
7 х 8 = 56 Вовчик зайчика не з’їсть. / стрибки на місці
7 х 9 = 63
7 х 10 = 70 як не буде пустувати. / стати струнко біля парти
Зайчик може утекти, / біг на місці
Усі зайчата втікають,
а діти за парти сідають.
6. Розвиток математичних знань
– А тепер ставки підвищуються. І банк виставляє акції номіналом у 20 $.
№ 243 – складаємо скорочений запис та розв'язуємо задачу.
6 год – 42 л пального
8 год – ? л пального
№ 244 – усно, фронтально складаємо з кожного приклада на
віднімання інший приклад на віднімання.
Вручення акцій за всі види роботи.
4
Закріплення набутих знань.
– Банк готовий виставити акції номіналом у 25$ у кредит. Якщо ваша група
виконає завдання – акції ваші, і ваш представник розподілить їх між вами, а
якщо ні – доведеться кредит повернути в банк.
8
9
4
3
х 6
7
1
5
6
2
6
3
5
9
х 7
8
7
4
2
1
Запишіть приклади і їхні результати.
х – 1834 = 4634 х – 178 = 8346
х ∙ 7 = 63 х ∙ 7 = 21
7. Підсумок заняття
– Давайте порахуємо, чи отримав наш банк прибуток?
– Що вивчали на уроці?
8. Домашнє завдання
№ 245 – виконати завдання (перевірити, що 7 ∙5 =35);
№ 246 – розв’язати задачу;
вивчити таблицю множення числа 7.
5
Математика 3 клас Розділ. Множення і ділення
Математика 3 клас Розділ. Множення і ділення
Математика 3 клас Розділ. Множення і ділення
Математика 3 клас Розділ. Множення і ділення
Математика 3 клас Розділ. Множення і ділення
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.