Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың жай және құрама есептерді шығару үшін білім, білік, дағдыларын жетілдіру
Дамытушылық: Логикалық ойлауларын, есте сақтау, математикалық тілде сөйлеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Үлкенді сыйлауға, достыққа, тазылыққа сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: өзіндік жұмыс, сұрақ-жауап, түсіндіру, жұппен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: демонстрациялық материалдарПәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың жай және құрама есептерді шығару үшін білім, білік, дағдыларын жетілдіру
Дамытушылық: Логикалық ойлауларын, есте сақтау, математикалық тілде сөйлеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Үлкенді сыйлауға, достыққа, тазылыққа сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: өзіндік жұмыс, сұрақ-жауап, түсіндіру, жұппен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: демонстрациялық материалдар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Математикалық диктант:
1. Газет 15 теңге тұрады. Осындай 4 газет қанша тұрады?
2. Бақтиярдың 100 теңгесі болды. Ол 55 теңгеге журнал сатып алды. Бақтиярда қанша теңге қалды?
3. 250 теңгеге 5 бірдей ашықхат сатып алынды. Бір ашықхаттың бағасы қанша?
4. Кітаптың 100 беті, журналдың 25 беті бар Журналда кітапқа қарағанда қанша бет кем?
5. Кітаптың 100 беті, журналдың 25 беті бар. Кітаптың беті журналға қарағанда неше есе артық?
6. Самат 30 бет оқыды, бұл кітаптың 1/3 бетін құрайды. Кітаптың неше беті бар?
7. Марат 65 теңгеге альбом және 70 теңгеге қарындаш сатып алды. Марат барлығы қанша ақша жұмсады?
8. Мектеп үшін 90 парта сатып алынды, бұл мұғалім үстеліне қарағанда 10 есе артық. Мектепке неше мұғалім үстелі сатып алынды?
- Бүгінгі сабақта сендер бағасын, санын, құнын, сонымен қатар массаны табуға арналған есептерді қалай шығаратынын естеріңе түсіресіңдер. Ал есеп деген не? Есепте қандай элементтер міндетті түрде болады?
ІІІ. Оқулықпен жұмыс. №1 а) Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығару. Тек шешуін ғана жаздыру.
1) 315:7 = 45 (теңге)
2) 726:6=121 (теңге)
3) 432:9=48 (теңге)
4) Ә) Оқушылар өздері орындайды. Мәліметтерді өз қалаулары бойынша жазады.
5) №2 Есептің шарты кестеге қысқаша жазылады.
Қораптың массасы Саны Жалпы массасы
25кг 6қорап ?
20кг ?қорап ?, 50кг кем
1) 25*6=150(кг)-печенье
2) 150-50= 100 (кг(- прәндік
3) 100 : 20 = 5 (қорап) прәндік
Қосымша сұрақтар:
- Барлығы қанша печенье және прәндік әкелінді? Печенье салған қорап қанша артық әкелінді?
№3 Амалдар ретімен орындап есептеу.
579-429:3+287= 623 655+225:5-36*4=749 1000-147*3+241 = 800
№4 Периметрі белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен енінің мүмкін болатын нұсқаларын жазу.
Периметрі 420мм 64м 46м
Ұзындығы 10мм 15м 20м
Ені 11мм 17м 3м
№5 Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектеу
4ғ.25ж= 425ж. 2сағ12мин = 132мин 3дм2см = 32см =320мм
8м 10см = 810см 2м 80см = 280см 4тәул.10сағ = 106сағ
№7 Әр фигурада неше үшбұрыш барын санау. Атауларын жазу.
BFE ABC ACD GHD
№8 «Емес» сөзін қолдануға арналған логикалық сираттағы тапсырма.
1-қорапта- кітап, 2-қорапта – ойыншық 3-қорапта – ыдыс
IV. Үйге № 6 (14 бет)
V. Сабақты қорыту.
1.Бүгін қандай тапсырмаалар орнындадық?
2.Қандай есепті шығару сіздерге қиындық келтірді?
VІ. Бағалау.
Есептер шығару.docx
Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың жай және құрама есептерді шығару үшін білім, білік, дағдыларын жетілдіру
Дамытушылық: Логикалық ойлауларын, есте сақтау, математикалық тілде сөйлеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Үлкенді сыйлауға, достыққа, тазылыққа сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: өзіндік жұмыс, сұрақжауап, түсіндіру, жұппен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: демонстрациялық материалдар
Сабақтың барысы:
Бүгінгі сабақта сендер бағасын, санын, құнын, сонымен қатар массаны табуға арналған есептерді қалай
Газет 15 теңге тұрады. Осындай 4 газет қанша тұрады?
Бақтиярдың 100 теңгесі болды. Ол 55 теңгеге журнал сатып алды. Бақтиярда қанша теңге қалды?
250 теңгеге 5 бірдей ашықхат сатып алынды. Бір ашықхаттың бағасы қанша?
Кітаптың 100 беті, журналдың 25 беті бар Журналда кітапқа қарағанда қанша бет кем?
Кітаптың 100 беті, журналдың 25 беті бар. Кітаптың беті журналға қарағанда неше есе артық?
Самат 30 бет оқыды, бұл кітаптың 1/3 бетін құрайды. Кітаптың неше беті бар?
Марат 65 теңгеге альбом және 70 теңгеге қарындаш сатып алды. Марат барлығы қанша ақша жұмсады?
Мектеп үшін 90 парта сатып алынды, бұл мұғалім үстеліне қарағанда 10 есе артық. Мектепке неше мұғалім
І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Математикалық диктант:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
үстелі сатып алынды?
шығаратынын естеріңе түсіресіңдер. Ал есеп деген не? Есепте қандай элементтер міндетті түрде болады?
ІІІ. Оқулықпен жұмыс. №1 а) Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығару. Тек шешуін ғана жаздыру.
1)
2)
3)
4)
5)
Қораптың массасы Саны Жалпы массасы
25кг 6қорап ?
20кг ?қорап ?, 50кг кем
1)
2)
3)
Қосымша сұрақтар:
№3 Амалдар ретімен орындап есептеу.
579429:3+287= 623 655+225:536*4=749 1000147*3+241 = 800
№4 Периметрі белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен енінің мүмкін болатын нұсқаларын жазу.
Периметрі
Ұзындығы
315:7 = 45 (теңге)
726:6=121 (теңге)
432:9=48 (теңге)
Ә) Оқушылар өздері орындайды. Мәліметтерді өз қалаулары бойынша жазады.
№2 Есептің шарты кестеге қысқаша жазылады.
420мм
10мм
11мм
64м
15м
17м
46м
20м
3м
25*6=150(кг)печенье
15050= 100 (кг( прәндік
100 : 20 = 5 (қорап) прәндік
Барлығы қанша печенье және прәндік әкелінді? Печенье салған қорап қанша артық әкелінді?
№5 Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектеу
4ғ.25ж= 425ж. 2сағ12мин = 132мин 3дм2см = 32см =320мм
8м 10см = 810см 2м 80см = 280см 4тәул.10сағ = 106сағ
№7 Әр фигурада неше үшбұрыш барын санау. Атауларын жазу.
BFE ABC ACD GHD
№8 «Емес» сөзін қолдануға арналған логикалық сираттағы тапсырма.
1қорапта кітап, 2қорапта – ойыншық 3қорапта – ыдыс
IV. Үйге № 6 (14 бет)
V. Сабақты қорыту. 1.Бүгін қандай тапсырмаалар орнындадық?
2.Қандай есепті шығару сіздерге қиындық келтірді?
VІ. Бағалау.
Математика:Есептер шығару 3 сынып
Математика:Есептер шығару 3 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.