Сабақтың мақсаты
Білімділік: теңдеу, теңдік, теңсіздік, өрнек туралы білімдерін жетілдіру, алған білімдерін таныс және жаңа оқу жағдайларында пайдалана білуге үйрету.
Дамытушылық: математика бойыншабілім-білік жүйелерінигеру деңгейлерін; логикалық ойлауларын дамыту.
Тәрбиелік: әдептілікке, достыққа, ,сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ жауап, ойын.
Сабақтың көрнекілігі: кесте, суретПәні: Математика
Сабақтың тақырыбы:Теңдік, теңсіздік, өрнек, теңдеу.
Сабақтың мақсаты
Білімділік: теңдеу, теңдік, теңсіздік, өрнек туралы білімдерін жетілдіру, алған білімдерін таныс және жаңа оқу жағдайларында пайдалана білуге үйрету.
Дамытушылық: математика бойыншабілім-білік жүйелерінигеру деңгейлерін; логикалық ойлауларын дамыту.
Тәрбиелік: әдептілікке, достыққа, ,сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ жауап, ойын.
Сабақтың көрнекілігі: кесте, сурет
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі.
ІІ. Қызығушылығын ояту.
А) Ойын «кестеден тез тап» Сөздерді көлденеңінен де және тігінен де оқуға болады. (Теңдік, теңсіздік, теңдеу, өрнек)
д т е ң в о ө Ы
ж т б с у г р щ
т с ж і з з н е
е е р а д с ч к
ң д і р і ж у н
к а к ж к т е ь
у р а т е ң д ъ
н ы Ф ц и ш з х
Ә) Математикалық диктант
-7 саны 91 ден неше есе кем?
- 68 шығу үшін 17-ні неше есе арттыру керек?
-8 шығу үшін 56-ны нешеге бөлу керек?
- Бір кітапта 40 бет, ал екіншісінде 10 бет бар. Бірінші кітапта екінші кітапқа қарағанда неше бет артық?
- Тіктөртбұрыш пішінді журналдың ені 10см, ал ұзындығы 20 см. Осы тіктөртбұрыштың периметрі нешеге тең?
- Азайғыш -1000, азайтқыш – 450. Айырманың мәнін тап.
- Бөлінгіш 320. Бөлінді -4. Бөлінгішті тап.
-Санның төрттен бір бөлігі 60-қа тең. Сан нешеге тең
-190 және 60-қа тең. Сан нешеге тең?
Б) №1 тапсырма ауызша есептеу
ІІІ. Негізгі бөлім
А) Оқулықпен жұмыс №2 жазбаша есептеп дұрыстығын тексеру.
109*4=436 56*8=448 608-49=559
945:5=189 396:2=198 64+906=970
249:3=83 605:5=121 1000-802=198
№3 есеп. А) ауызша талдау.
Ә) сөре- х } барлығы150 кітап шешуі: 30*х=150
х сөредегі кітаптар -30*х х= 150:30=5
б) Жәшікте қалған кітап –х шешуі: 3*30+х=155
3 сөредегі кітаптар – 3*30 90+х=155
Кітапханаға әкелінген кітаптар – 3*30+х х=155-90=65
Барлығы – 155 жауабы: Қорапта 65 кітап қалды
№5 Кестені пайдаланып тура теңдіктер мен теңсіздіктер құру
165:5=150-117 165:5<120*4
1000=333*2 425+230>4*29
58*2=29*4 58*2<120*4 n7 c7 c7
№6 Теңдеулерді шешу
96:х=3 у-230=110+265 5*х=150:3 60*у=900-420
Х=96:3 у-230=375 5*х=50 60*у=480
х=32 у=375+230 х=50:5 у=480:60
96:32=3 у=605 х=10 у=8
IV. Өзіндік жұмыс Сурет бойынша теңдеу құрастыру.
25+135=к+20 з+27=20+50
К+20=160 з+27=70
к=160-20 з=70-27
к=140 з=43
№8 тапсырма Фигуралардың периметрі мен ауданын табу.
Тіктөртбұрыш АВСД АВ=5см АД=3см Р=? S= ? Р= (5+3)*2=16см S=5*3=15кв.см
Шаршы EFGH EF= 3 см Р=?см S= ?кв.см Р=3*4=12см S=3*3=9кв.см.
V. Сабақты қорыту.
1.Бүгін қандай тапсырмаалар орнындадық?
2.Қандай есепті шығару сіздерге қиындық келтірді?
VІ. Үйге: №4,9
VІІ. Бағалау.
Теңдік, теңсіздік, өрнек, теңдеу.docx
Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы:Теңдік, теңсіздік, өрнек, теңдеу.
Сабақтың мақсаты
Білімділік: теңдеу, теңдік, теңсіздік, өрнек туралы білімдерін жетілдіру, алған білімдерін таныс және жаңа оқу
жағдайларында пайдалана білуге үйрету.
Дамытушылық: математика бойыншабілімбілік жүйелерінигеру деңгейлерін; логикалық ойлауларын дамыту.
Тәрбиелік: әдептілікке, достыққа, ,сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ жауап, ойын.
Сабақтың көрнекілігі: кесте, сурет
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі.
ІІ. Қызығушылығын ояту.
А) Ойын «кестеден тез тап» Сөздерді көлденеңінен де және тігінен де оқуға болады. (Теңдік, теңсіздік, теңдеу, өрнек)
ө
р
н
ч
у
е
д
з
е
б
ж
р
і
к
а
Ф
о
г
з
с
ж
т
ң
ш
д
ж
т
е
ң
к
у
н
т
т
с
е
д
а
р
ы
ң
с
і
а
р
ж
т
ц
в
у
з
д
і
к
е
и
Ы
щ
к
н
ъ
х
Ә) Математикалық диктант
7 саны 91 ден неше есе кем?
68 шығу үшін 17ні неше есе арттыру керек?
8 шығу үшін 56ны нешеге бөлу керек?
Бір кітапта 40 бет, ал екіншісінде 10 бет бар. Бірінші кітапта екінші кітапқа қарағанда неше бет артық?
Тіктөртбұрыш пішінді журналдың ені 10см, ал ұзындығы 20 см. Осы тіктөртбұрыштың периметрі нешеге тең?
Азайғыш 1000, азайтқыш – 450. Айырманың мәнін тап.
Бөлінгіш 320. Бөлінді 4. Бөлінгішті тап.
Санның төрттен бір бөлігі 60қа тең. Сан нешеге тең
190 және 60қа тең. Сан нешеге тең?
Б) №1 тапсырма ауызша есептеу
ІІІ. Негізгі бөлім
А) Оқулықпен жұмыс №2 жазбаша есептеп дұрыстығын тексеру.
109*4=436 56*8=448 60849=559
945:5=189 396:2=198 64+906=970
249:3=83 605:5=121 1000802=198
№3 есеп. А) ауызша талдау.
Ә) сөре х } барлығы150 кітап шешуі: 30*х=150
х сөредегі кітаптар 30*х х= 150:30=5
б) Жәшікте қалған кітап –х шешуі: 3*30+х=155
3 сөредегі кітаптар – 3*30 90+х=155
Кітапханаға әкелінген кітаптар – 3*30+х х=15590=65
Барлығы – 155 жауабы: Қорапта 65 кітап қалды
№5 Кестені пайдаланып тура теңдіктер мен теңсіздіктер құру
165:5=150117 165:5<120*4
1000=333*2 425+230>4*29
58*2=29*4 58*2<120*4 n7 c7 c7
№6 Теңдеулерді шешу
96:х=3 у230=110+265 5*х=150:3 60*у=900420
Х=96:3 у230=375 5*х=50 60*у=480
х=32 у=375+230 х=50:5 у=480:60
96:32=3 у=605 х=10 у=8
IV. Өзіндік жұмыс Сурет бойынша теңдеу құрастыру.
25+135=к+20 з+27=20+50
К+20=160 з+27=70
к=16020 з=7027
к=140 з=43
№8 тапсырма Фигуралардың периметрі мен ауданын табу.
Тіктөртбұрыш АВСД АВ=5см АД=3см Р=? S= ? Р= (5+3)*2=16см S=5*3=15кв.см
Шаршы EFGH EF= 3 см Р=?см S= ?кв.см Р=3*4=12см S=3*3=9кв.см.
V. Сабақты қорыту.
1.Бүгін қандай тапсырмаалар орнындадық? 2.Қандай есепті шығару сіздерге қиындық келтірді?
VІ. Үйге: №4,9
VІІ. Бағалау.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.