Айналамен таныстыру.
Сабақтың тақырыбы: Аспан әлемі
Сабақтың мақсаты:
• Балалардың аспан әлемі туралы білімдерін кеңейту
• Аспан әлемі туралы неғұрлым жан – жақты ақпарат жинауына қолайлы орта туғызу.
• Балалардың жеке, топта жұмыс жасауын, ікір алмасу ортасын ұйымдастыру.
• Ұқыптылыққа, ептілікке, шапшандылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: әңгімелесу, түсіндіру,сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын.
Көрнекі-құралдар: аспан әлемі туралы суреттер, ойыншықтар, тақтаға ілетін құралдар, үлестірмелі материалдар.
I апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық дайындық. Тәуелсіз жаңа заманда,
Сұраныс көп маманға.
Нағыз маман пайдалы,
Мемлекет, қоғам, адамға.
-Балалар аспан ғарыш туралы не білесіңдер?
Аспан –күн, жұлдыз, ай, т.б.
III. Жаңа сабақ. Жұмбақ шешу.
Әйнектен көгілдір, Үлкен алтын табақтан,
Теңіздей тым мөлдір. ( Аспан) Әлемге нұр таратқан. (Күн)
Көктемде көгереді Күндіз білінбейді,
Жазда ырысқа бөленеді. Түнде күлімдейді. (Жұлдыз)
Күзде пісіп марқаяды,
Қыста бірден қартаяды. (Жер)
Жұлдыздар жерден өте көп қашықтықта орналасқан. Жай көзбен қарағанда аспан әлемінде 3 мыңға тара жұлдыз көрінеді. Ал қазіргі заманда ең жаңа құралдармен есепке алынғандарының саны бірнеше миллион. Жерге ең жақын жұлдыз – Күн. Оның төңірегінде ірі аспан денелері планеталар айналып жүреді. Жердің серігі – Ай. Күн және оны айналып жүретін планеталармен олардың серіктері айналып жүреді.
IY.Сергіту сәті:
II апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық жаттығу.
Балалар-гүлім менің
Балалар-күнім менің
Балалар нұр сыйлайтын
Бүгінгі күнім менің, дей отырып балалар сендерді өзіме қуат алар шуақты күнге теңемекпін.
«Жинақта» ойын. Ай, жұлдыз, т.б. суреттерді жинап құрастыру.
«Оқы, ойлан, тап» ойын. Аспан әлемі,сынып, жұлдыз, доп, сызғыш, қозғалыс, алма, ағаш, аспан денелері, үй, орман, теледидар, жануалар, т.б. Әр сөздерді топқа бөліп табу.
IY.Сергіту сәті:
III апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық дайындық.
Балалар-гүлім менің
Балалар-күнім менің
Балалар нұр сыйлайтын
Бүгінгі күнім менің, дей отырып балалар сендерді өзіме қуат алар шуақты күнге теңемекпін.
Альбоммен жұмыс: Құс жолы. Құс жолына түрлі-түсті жұлдызшаларды жабыстыру арқылы жүргізіледі. Ай, жұлдыз бейнеленген суреттерді түрлі-түсті қарындашпен бояу.
IY.Сергіту сәті
«Дұрыс па, бұрыс па» ойын. Шарты: Дұрыс болса қол көтереді, бұрыс болса көтермейді.
IY апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
IY.Сергіту сәті:
V. Бекіту.
Ойын: «Суретті жинап ал».
Шарты: Екіге бөлінген суреттерді қосып құрастыру.
VI. Қорытынды.
Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау.
VII. Бағалау.
Балаларды жеке-жеке мадақтау.
Айналамен таныстыру.docx
Айналамен таныстыру.
Сабақтың тақырыбы: Аспан әлемі
Сабақтың мақсаты:
Балалардың аспан әлемі туралы білімдерін кеңейту
Аспан әлемі туралы неғұрлым жан – жақты ақпарат жинауына қолайлы орта
туғызу.
Балалардың жеке, топта жұмыс жасауын, ікір алмасу ортасын ұйымдастыру.
Ұқыптылыққа, ептілікке, шапшандылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Әдістәсілдері: әңгімелесу, түсіндіру,сұрақжауап,сергіту сәті, ойын.
Көрнекіқұралдар: аспан әлемі туралы суреттер, ойыншықтар, тақтаға ілетін
құралдар, үлестірмелі материалдар.
I апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу
құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық дайындық. Тәуелсіз жаңа заманда,
Сұраныс көп маманға.
Нағыз маман пайдалы,
Мемлекет, қоғам, адамға.
Балалар аспан ғарыш туралы не білесіңдер?
Аспан –күн, жұлдыз, ай, т.б.
III. Жаңа сабақ. Жұмбақ шешу.
Әйнектен көгілдір, Үлкен алтын табақтан,
Теңіздей тым мөлдір. ( Аспан) Әлемге нұр таратқан. (Күн)
Көктемде көгереді Күндіз білінбейді,
Жазда ырысқа бөленеді. Түнде күлімдейді. (Жұлдыз)
Күзде пісіп марқаяды,
Қыста бірден қартаяды. (Жер)
Жұлдыздар жерден өте көп қашықтықта орналасқан. Жай көзбен қарағанда аспан
әлемінде 3 мыңға тара жұлдыз көрінеді. Ал қазіргі заманда ең жаңа құралдармен
есепке алынғандарының саны бірнеше миллион. Жерге ең жақын жұлдыз – Күн. Оның
төңірегінде ірі аспан денелері планеталар айналып жүреді. Жердің серігі – Ай. Күн
және оны айналып жүретін планеталармен олардың серіктері айналып жүреді.
IY.Сергіту сәті:
II апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу
құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық жаттығу.
Балаларгүлім менің
Балаларкүнім менің
Балалар нұр сыйлайтын
Бүгінгі күнім менің, дей отырып балалар сендерді өзіме қуат алар шуақты күнге
теңемекпін.
«Жинақта» ойын. Ай, жұлдыз, т.б. суреттерді жинап құрастыру. «Оқы, ойлан, тап» ойын. Аспан әлемі,сынып, жұлдыз, доп, сызғыш, қозғалыс, алма,
ағаш, аспан денелері, үй, орман, теледидар, жануалар, т.б. Әр сөздерді топқа бөліп
табу.
IY.Сергіту сәті:
III апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу
құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық дайындық.
Балаларгүлім менің
Балаларкүнім менің
Балалар нұр сыйлайтын
Бүгінгі күнім менің, дей отырып балалар сендерді өзіме қуат алар шуақты күнге
теңемекпін.
Альбоммен жұмыс: Құс жолы. Құс жолына түрлітүсті жұлдызшаларды жабыстыру
арқылы жүргізіледі. Ай, жұлдыз бейнеленген суреттерді түрлітүсті қарындашпен бояу.
IY.Сергіту сәті
«Дұрыс па, бұрыс па» ойын. Шарты: Дұрыс болса қол көтереді, бұрыс болса
көтермейді.
IY апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу
құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
IY.Сергіту сәті:
V. Бекіту.
Ойын: «Суретті жинап ал».
Шарты: Екіге бөлінген суреттерді қосып құрастыру.
VI. Қорытынды.
Сұрақжауап арқылы тақырыпты қорытындылау.
VII. Бағалау.
Балаларды жекежеке мадақтау.
"Небесный мир"
"Небесный мир"
"Небесный мир"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.