Негізі айнымалы болып келген логарифмдік теңсіздіктерді шешудің стандарт емес тәсілі
Оценка 5
Разработки уроков
docx
математика
10 кл
15.05.2018
Білімділік: оқушыларға негізі айнымалы болып келген логарифмдік теңсіздіктерді шешудің рационалдау тәсілін үйрету; осы тәсілді теңсіздіктер шешуде пайдалана білу дағдысын қалыптастыру.
2.Дамытушылық: логикалық ой-өрісін дамыту; пәнге деген қызығушылығын арттыру; шығармашылыққа баулу.
3.Тәрбиелік: оқушыларды берілген тапсырманы тиянақты орындай білуге, шапшаңдыққа, тез ойлап, тез есептей білуге, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Ашық сабақ 2017.docx
Сабақтың тақырыбы: Негізі айнымалы болып келген логарифмдік теңсіздіктерді
шешудің стандарт емес тәсілі.
Сабақтың мақсаттары: 1.Білімділік: оқушыларға негізі айнымалы болып келген
логарифмдік теңсіздіктерді шешудің рационалдау тәсілін үйрету; осы тәсілді
теңсіздіктер шешуде пайдалана білу дағдысын қалыптастыру.
2.Дамытушылық: логикалық ойөрісін дамыту; пәнге деген қызығушылығын
арттыру; шығармашылыққа баулу.
3.Тәрбиелік: оқушыларды берілген тапсырманы тиянақты орындай білуге,
шапшаңдыққа, тез ойлап, тез есептей білуге, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Типі: аралас сабақ
Түрі: білімділік пен дағдыны калыптастыру
Әдістәсілдері: түсіндірмеліиллюстративтік,шығармашылық жұмыс, топтық
жұмыс.
Көрнектілігі: слайдтар, плакаттар, бағалау парақтары, таратпалар.
Қолданылатын стратегиялар: топтау, талдау,
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу,оқушылардың сабаққа қатысуын анықтау.
Топтарға бөлу: «Сиқырылы таяқша»ойынын ойнаймыз,Балалар дөңгелене
тұрып,сиқырлы таяқшаны бірбіріне көрсетіп,сол баланың жақсы қасиетін
айтады.Сол арада мұғалім қолдарына қызылсары смайлктер жабыстырып
шығады .Қолдарындағы смайлктер арқылы сынып екі топқа бөлініп орындарына
жайғасады.
Психологиялық сәт. Ертеде елге танылған атағы дүйім жұртқа белгілі данышпан,
ақылгөй өмір сүріпті. Оны көре алмаған бір қатыгез кісі елге күлкі қылмақ ниетпен
амал ойлап тауыпты. Көгалдан бір көбелекті ұстап оны данышпанға
апарып,қолымдағы зат тірі ме,өлі ме деп сұрайды.Егер өлі десе ұшырып
жіберемін,ал тірі десе сәл мыжып жіберіп өлтірі салайын деп ойлайды. Осы
оймен данышпанның алдына келгенде,данышпан оған ойланып қарап тұрып
«Бәрі де өз қолыңда »деген екен. Ендеше бүгінгі сабақта жетістікке жету де сендердің өз қолдарыңда.Бәріңе
сәттілік тілеймін.
2.Үй тапсырмасын тексеру.
ҰБТ есептері №2125 слайд/1/
№21
(2;7)U(22;27)
№22
(4;5)U(95;+∞)
№23
(0;3]
№24
(1;+ ∞)
№25
(7;+ ∞)
(Бағалау парағына сарапшылар бағаларын қояды.)
Сабақтың тақырыбын:
Сәйкестендіру тесті
Теңсіздік
Теңсіздік
log3x<1
log0.5(x−1)<3
(x−1)<¿log4(2−x)
log4 ¿
logπ(5−x)>0
(x−3)>¿log0.2(5−x)
log0.2¿
Шешімі
1. (1;1,5) П
2. (1;5) Е
3.
Шешімі жоқ P
4.(0;3) Н
5. х>1 E
1. (0;3)
2. х>1
3 . (1;1,5)
4. (1;5) 5. (Шешімі
Н
Е
П
Е
жоқ)
Р Тарихи мағлұматтар
(Шығармашылық топ мүшесі Джон Непер туралы айтады)
Шығармашылық топтың жұмысы
2−¿5x+6
x¿
¿
¿
¿
log2x¿
теңсіздігін шешу
1.Тәсіл /Логарифмнің негізін екі жағдайда қарастыру/
А) 2x>1 B) 0<2x<1
(Шығармашылық топтың 2 оқушысы плакаттан түсіндіреді)
2 .Тәсіл
Шығармашылық топтың басшысы стандарт емес тәсілді
түсіндіреді,осы есепті рационалдау тәсілімен түсіндіріп көрсетеді.
ҰБТ есептерін шешу.
(Деңгейлік тапсырмалар таратпалармен беріледі)
Рефлексия: «Кубизм» тәсілімен «не білдім», «не үйрендім», «не ұнады»,
«не білгім келеді»
Негізі айнымалы болып келген логарифмдік теңсіздіктерді шешудің стандарт емес тәсілі
Негізі айнымалы болып келген логарифмдік теңсіздіктерді шешудің стандарт емес тәсілі
Негізі айнымалы болып келген логарифмдік теңсіздіктерді шешудің стандарт емес тәсілі
Негізі айнымалы болып келген логарифмдік теңсіздіктерді шешудің стандарт емес тәсілі
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.