" Бекітемін" " Келісемін"
«Ақсуат орта мектебі» Оқу ісі жөніндегі
директоры: директор орынбасары
Стекольщикова Т.Е. Еркабаева Т.К.
« » 2015ж « » 2015ж
«Ақсуат орта мектебі» КММ
Lesson study – зерттеу сабағы №4
Тақырыбы: Электролиттік диссоциациялану тұрғысынан негіздердің, тұздардың
қасиеттері
Сынып: 9 «А»
Пән: химия
Мұғалім/бақылаушы: Туребаева А.П.
Шығармашыл топ мүшелері: Еркабаева Т. К., Сагиланова Л. С., Смагулова Э.М.
Күні: 14 қазан 2014
Уақыты: 0920 4). Сабақ: Электролиттік
диссоциациялану теориясы
бойынша негіздердің,
тұздардың қасиеттері
Күні:
Сынып 9А
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
Сабақ мақсаттары
Диссоциациялану
теңдеулерін шығару
барысында иондық және
қысқартылған иондық
теңдеулерді шешуді біледі,
негіздердің, тұздардың
қасиеттерін біледі
Тілдік мақсат
Мектеп: «Ақсуат орта мектебі» КММ
Қатыспағандар саны
Мұғалім есімі:Туребаева Аружан
Қатысқандар саны:
Диссоциациялану теңдеулерін ажыратып, негіздерді, тұздарды біледі, негіздердің, тұздардың түзілуі
және заттармен реакцияласу кезіндегі молекулалық, толық иондық және қысқартылған иондық
теңдеулердін шеше алады.
Барлық оқушыдлар
Негіздердің, тұздардың не екенін түсінеді, молекулалық, толық иондық және қысқартылған иондық
реакцияларды ажырата алады
Оқушылардың басым бөлігі
Негіздер мен тұздардың иондық реакцияларын шығара біледі,
Кейбір оқушылар
Иондық раекциялардың өмірдегі маңызын біледі, есептерді шығара алады, зерттейді
Оқушылар
.... (істей алады)
Негізгі сөздер мен тіркестер
Ион, реакция, қысқартылған иондық теңдеулер, негіздер, тұздар
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған мақсаттар:
Иондық реакциялардың жүру жағдайы, толық және қысқартыл,ан иондық теңдеулерді қандай жолдармен
шешеміз?
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба?
Иондық реакциялардың біз үшін маңызды екенін айта аласызба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Есептер шығару Алдыңғы оқу ЭД тұрғысынан қышқылдар туралы біледі. Толық және қысқартылған иондық теңдеулерді шешуді үйренеді
Жоспар
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен
қатар,ескертпелерді жазыңыз )
Ресурстар
Жоспарланған уақыт
Басталуы
830840
Ортасы
840900
Осы жұмыстарды орындау
ион алмасу реакциясы
туралы жаңа білімді
түсінуге көмектеседі және
оқушылар электролиттік
диссоциация тұрғысынан
негіздер мен тұздардың
қасиеттерін біледі.
Аяқталуы
900915
Шаттық шеңберін құру, Тренинг «Қасиеттер»,
«Атомдар мен молеклалар» арқылы топтарға бөлу
Электронды оқулықтан негіздер мен тұздардың не екенін қарау,
Топпен жұмыс
ЭД тұрғысынан қышқылдардың қасиеттерімен танысып, талдайды,
постерге түсіріп тақтаға шығып қорғайды.
«Өкіл» әдісі
бір қышқылдың диссоциациялану теңдеуін жазып көрсетеді.
Оқушылар қалай, қаншалықты түсінгендерін бағалайды, Алақан
• Бас бармақ Не ұнады?
• Сұқ саусақ Қандай жаңа білім алдым?
• Ортаңғы Не туралы ойланып қалдым?
• Аты жоқ өз қоржыныма нені аламын?
• Шынашақ Тағы не туралы білгім келеді?
Қорытынды
Есептер шығару Тұздардың, негіздердің, қышқылдардың суда ерігіштігі
кестесін пайдаланып, реакциялардың иондық, қысқартылған иондық
теңдеулерді шығарады.
Na2SO4, KOH, Ca(OH)2, Al(NO)3
Өзінөзі бағалау
Деңгейлік тапсырмалар
«3»
«4»
«5»
Тақтамен жұмыс
Тұздар, қышқылдар, негіздердің
суда ерігіштік кестесі, электронды
оқулық
Ерігіштік кесте,
А
Na2SO4+ KOH
теңдеуінің
молекулалық,
толық иондық,
қысқартылған иондық
теңдеуін жаз
Б
Al(NO)3+
KOH
С
Рефлексия
Қосымша ақпарат
Саралауcіз қосымша көмек көрсетуді
қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті
жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік
және еңбекті қорғау ережелері АКТ
мен байланыс құндылықтардағы
байланыс
Бүгінгі сабағым жақсы деңгейде өтті, оқушылар сабаққа белсене қатысты, сабақ құрылымын
түсінді, сабақ мақсатын құрай білдң. Сабақ барысында оқушылар тақырыпты меңгере алды,
еспетер шығара алды, сабақ барысында берілген уақыт ішінде үлгердім.
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін
оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал
қандай болды? Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді болды ма? Мен
берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім
және неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Топтарға бөлу
2:Деңгейлік тапсырмалар
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1: Оқушылардың постер жасай алуы және қорғауы
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Қолданбалы курс "Химия және экономика"
Қолданбалы курс "Химия және экономика"
Қолданбалы курс "Химия және экономика"
Қолданбалы курс "Химия және экономика"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.