. Ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау.
2. Үй тапсырмасын тексеру. Топқа бөлу
Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру.
Жұмыстың мақсаты: Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге айналдыра білу және жай бөлшектерді салыстыру бойынша білімдерін жинақтау, жүйелеу. Жаңа сабақты өткен сабақ тақырыбымен байланыстыру.
Оқушының әрекеті: топшаларды кездейсоқ таңдайды, топшадағы жай бөлшектерді салыстырады, өсу ретімен қатарға тұрады және оларды ондық бөлшекке айналдырады.
Қатардағы оқушылар бірінші, екінші, үшінші деп санап үш топқа бөлінеді.
Мүғалімнің әрекеті: жай бөлшектерді салыстыруда оны ондық бөлшектерге айналдыруда оқушылардың жұмысын мақтау, мадақтау арқылы бағалау.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
5.3B Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану
Күні:
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы:
Мектеп:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Сабақ типі
Бағалау
критерийлері
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдылары
Бастапқы білім
Мұғалімнің атыжөні:
Қатысқандар саны:
Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық
бөлшектерді салыстыру;
Қатыспағандар саны:
5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру;
ондық бөлшектерді разрядтары бойынша және координаталық сәуледе
салыстырады
жаңа материалды меңгеру сабағы
Білу: Ондық бөлшекткерді салыстыру тәсілдерін біледі;
Түсіну: Өзара тең ондық бөлшектерді анықтай алады және разрядтары бойынша
санды жіктеуді түсінеді;
Қолдану: Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша және координалық сәуледе
салыстыра алады;
Талдау: Есептің шартын талдай отырып, теңсіздікті қанағаттандыратындай
қажетті цифрларды анықтайды.
Оқушылар:
жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру ережесін негіздеп қолдана
алады;
ондық бөлшектерді координаталық сәулеге кескіндеуді тұжырымдай
алады;
ондық бөлшектерді салыстыруды түсіндіре алады;
Пәнге тән лексика мен терминология:
разрядтары бойынша сандарды жіктеу;
сандарды разрядтары бойынша салыстыру;
жоғары (үлкен) разряд;
төменгі (кіші) разряд;
разрядтық бірліктер;
ондық таңбалар.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
егер ондық бөлшектің соңына бір немесе бірнеше нөлдер тіркеп жазылса ( алып
тасталса), онда ...бөлшек шығады;
координаталық сәуленің бойында екі ондық бөлшектің ... орналасса, сол
бөлшек үлкен (кіші) болады;
ондық бөлшектерді салыстыру үшін алдымен бүтін бөліктері салыстырылады,
егер бүтін бөліктері тең болса, онда ...;
Топтық жұмыста өзара сыйластық, бірбірін құрметтеу, пікірлерін тыңдау,
ашық өз ойларын жеткізу, адамгершілік, бағалауда шыншылдық,
жарқындылық.
Дүниетану, физика
BilimLand сайттын жаңа материалды меңгеру үшін қолдау, ауызша
тапсырмалар орындау арқылы итернет ресурстармен жұмыс жасау дағдылырын
дамытады. Сабақтың әр кезеңінде қорытындылауды тиімді жүзеге асыру үшін
презентациямен жұмыс және тапсырмаларды Activ Board –та орындау арқылы
интерактив тақтамен жұмыстану дағдыларын дамыту.
Жай бөлшекті ондық бөлшектерге айналдыра алады; ондық бөлшектерді
координаталық сәуледе кескіндей алады.
Сабақтың
кезеңдері
Сабақтың
басы
Сабақтың барысы
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
1. Ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау.
2. Үй тапсырмасын тексеру. Топқа бөлу
Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру.
Жұмыстың мақсаты: Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге айналдыра
білу және жай бөлшектерді салыстыру бойынша білімдерін жинақтау,
жүйелеу. Жаңа сабақты өткен сабақ тақырыбымен байланыстыру.
Оқушының әрекеті: топшаларды кездейсоқ таңдайды, топшадағы жай
Ресурстар Тексерілді
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.