ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік суреттер |
Мектеп: |
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: 13 Қатыспағандар саны: 0 |
Сабақтың тақырыбы |
Paint графикалық редакторында суретті өңдеу |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.2.1- қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; 3.1.2.2 –компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану; |
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Графикалық редакторды іске қоса алады Оқушылардың басым бөлігі: Paint редакторының құралдарымен жұмыс жасай алады. Кейбір оқушылар: Paintта сурет сала алады. |
Бағалау критерийі |
Графикалык редакторда сурет сала алады. Paintта суретті өңдей алады. |
Тілдік мақсаттар |
Түйінді сөздер мен сқз тіркестері Графика Сурет Құрал Графика Рисунок Инструмент Graphics Drawing Instrument
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Қарандаш Түстер палитрасы Геомертиялық фигуралар Сыныптағы диалогқа, жазылымға сәйкес тіркестер: Графикалық редакторда жұмыс істей алады, құралдармен қолданып, суретсаала алады. |
Құндылықтарға баулу |
Сабақта оқушылардың бойына адамгершілік, ынтымақтастық, бірлік, отан суйгіштік сынды құндылықтарды дарыту. |
Пәнаралық байланыс |
Өнер, сурет |
Алдыңғы білім |
Компьютер және дыбыстар |
САБАҚ БАРЫСЫ
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
Сабақтың басы мин |
1.Cәлеметсіңдер ме балалар? Барлығымыз шаттық шеңберіне тұрайық. Қалдарың қалай? Сабағымызды елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтің «Терең білім – тәуелсіздігіміздің тірегі, ақыл-ой – азаттығымыздың алдаспаны» деген сөзімен бастағым келіп тұр. Бұл заман білекке сенетін емес, білімге сенетін заман болғандықтан бугінгі сабақта сендерге жаңа тақырыпты жақсылап тусініп, білімдеріңді терендетулерінді тілеймін. Кәне көрші тұрған досыңа тілегімізді білдірейік. 2.Оқушыларды топка бөлу. |
«Түймедақ гүлі» тәсілімен оқушыларды екі топқа болу. Топ аты «пернетақта» «монитор» |
|||||||
Сабақтың ортасы минут |
1. Лото ойыны арқылы үй тарсырмасын тексеру
2. Ребус шешу жауабы: «Paint графикалык редакторы» бүгінгі тақырып. Балалар бүгін сендер Paint бағдарламасында сурет салуды уйренеміз.
3. Видео көрсету. Және жаңа терминдік сөздермен таныстыру Graphics Графика Графика Drawing Рисунок Сурет Құрал Инструмент Instrument
4. Құралдарды сәйкестендір.
5. Топтық жұмыс. Рөлдік ойындар пазл құрастыру Екі сурет беру қолмен және рaint графикасында салынған. Екі топ өз суреттерін қорғайды неліктен колмен салу немесе бағдарламада салу тиімді екенін дәлелдеу керек және қолданылған құралдар өз мумкіншіліктерін атап кетеді. 6. Практикалық жұмыс. Алдымызда келе жатқан қандай мереке? Тәуелсіздік куніне байланысты пайнт графикалық редакторды ашып сурет саламыз.
7. Сергіту сәті
Жұптық тапсырма |
Сұрақ жауап әдісімен ҮТ тексеру.
Сілтеме: http://bilimland.kz/
Слайд.
Тапсырма дұрыс орындалса компьютер өзі бағалайды
Бас бармақ әдісімен топтар бір бірін бағалайды.
Смайликтермен бағалау
Видео көрсету
|
|||||||
Сабақтың соңы
|
Рефлекция Сабақта алған әсері бойынша гүлдің жапырағына жапсырып, жапырақты тақтаға әкеліп ілеміз.
Ал балалар уйге берілеті тапсырманы тыңдаңдар:Термин сөздерді дәптерлеріне жапсырып, уйге тапсырма жаттап келу. §17-18 оқу. |
Слайд
|
|||||||
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||
Сабақтың басынан соңына дейін бойында қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырамын. Сабақ барысында көмек қажет ететін балалардың қасына барып қолдау көрсетемін. Жалпы менің дайындаған тапсырмaларымның барлығы оқушылардың мақсатқа жетуіне бағытталған. |
Жекеше және жұптық жұмыс нәтижесін бағалауды ұйымдастыру.
|
Информатика кабинетінде сақталу ережелерін естеріне салып отыру. Көзге жаттығу жасату. |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытку болды ма? Және неліктен? |
Менің бүгінгі сабағымдағы оқу мақсаты мен сабақ мaқсаттары оқушыларға қолжетімді болады деп ойлаймын.
|
||||||||
Жалпы бағалау:
|
|||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.