План урока "Биология на английском языке" (5класс, биология)
Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
биология
5 кл
21.02.2017
Биология ағылшын тілінде 5-сыныпта өтеді. Ұйымдасытру кезеңінде оқушылар 5 тілде амандасады. Үй жұмысын тексеру бірнеше терминдерді қайталау ретінде кесте толтырады. Жаңа сабақты бастамас бұрын 2 минуттық өсімдіктер туралы ағылшын тілінде видео көреді. Осы видеоға қатысты сұрақтарға ағылшын тілінде жауап береді.Биология ағылшын тілінде оқыту бойынша сабақ жоспары.
Биология на англииском языке Байбекова Г.docx
Сабақ жоспары
Мектеп: Павлодар қаласы
Дарынды балаларға арналған Абай атындағы №10 лицеймектебі
Пән мұғалімі: Байбекова Гульмира Зиядиновна
Пән: Биология пәнін ағылшын тілінде оқыту
Сынып: 5
Тақырыбы: «Өсімдіктердегі органикалық заттардың түзілуі. Фотосинтез»
Мақсаты: Өсімдіктердегі қоректік заттардың түзілуін білу.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар фотосинтез процесінің маңызын біледі.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
6сынып «Биология» оқулығы, авторлары К.Жүнісқызы, Р.Әлімқұлова,
Сілтеме:
Қ.Жұмағұлова, Алматы «Атамұра» 2016ж. «Biology» Longman, 1114 year, Aaron Bridges,
Mark Levesley, Janet Williams, Chris Workman.
Қолданатын әдістер: жұптық жұмыс, топтық жұмыс, жаттығу жасау, бағалау, мәтінмен
жұмыс, тапсырма орындау, кері байланыс, психологиялық жаттығу.
Керекті жабдықтар: жұмыс қорабы, оқулық, суреттер, ағаштар макеті, презентация power
point, қосымша әдебиеттер, флипчарт, интербелсенді тақта, галлерея беттері.
Сабақ барысы:
Procedure of the lesson:
Сабақтың
кезеңдері
Ұйымдастыру
Organisation
Оқушылармен амандасу
Сәлеметсіздер ме!
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушының ісәрекеті
Оқушылар орындарынан тұрып,
ортаға шеңбер құрып, мұғаліммен
5 тілде амандасады:
1. Қазақ тіліндеСәлеметсіз бе!
2. Ағылшын тіліндеGood morning!
3. Орыс тіліндеЗдраствуйте!
4. Қытай тіліндеNi Hao!
5. Француз тіліндеBonzgyr!
Уақыт
1 мин
Үй жұмысын
тексеру
Checking
hometask
Жұмысты бастамас бұрын
топқа бөлу.
Терминдер беру:
Жапырақ
Лист
leaf
Жүйкелену Жилкован
Жай
жапырақ
Күрделі
жапырақ
Қылқанды
Жүрек
ие
Простые
листья
Сложные
листья
Хвойные
Серцевидн
Simple
leaf
Complex
leaf
pine
Heart
5 мин
Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Әр
топтан топ басшысын сайлап қою
және оған бағалау парағын беру.
Жұмыс қорабын беру. Ол арқылы
оқушылардың дайындығын көруге
болады.
Оқушы
атыжөні
Тапсырмалар
№1 №2
№3 Білу
Knowing
тәрізді
Ромб
тәрізді
ые
wooded
Ромбовид
ные
Rombsha
ped
Жаңа тақырыпқа шығу үшін
мұғалім ағылшын тілінде
(2мин) видеоны
интербелсенді тақтадан
көрсетеді де сұрақ қояды:
What did you see in
this video? How do
you think what is it
connected with?
(Не туралы көрдіңдер?
Немен байланысты деп
ойлайсыңдар?)
Мұғалім:
You are right! The theme of
our lesson today is: «Forming
the organical connection.
Photosynthesis»
(Дұрыс, бүгінгі сабақтың
тақырыбы:
«Өсімдіктердегі
органикалық
түзілуі. Фотосинтез»)
(слайд арқылы Мұғалім
түсіндіреді)
заттардың
Мақсатымыз қандай?
What is the aim of our
lesson?
Оқушылар өсімдіктерде
жасыл түс беріп тұратын
қандай пластид бар? Дұрыс
атйасыздар.
Осы
хлороспластта хлорофилл
Ортада тұрған ағаштан әр түрлі
түрлітүсті жапырақтарды
таңдайды. Сосын түстері бойынша
топқа бөлінеді. Топқа отырғаннан
кейін «Лото» ойынын ойнау,
жапырақтарда қазақша жазылған
терминдердің орысша, ағылшынша
аудармасын айтады. Оның мәнін
өткен сабақтағы тақырыппен
байланыстыра сипаттайды.
7 мин
Оқушылар жауап береді.
Оқушылар дәптерлеріне
тақырыпты жазып алады. (топ
басшысы жұмыс қорабын реттеп
отырады)
Әр топ өз мақсаттарын айтып
шығады.
Хлоропласт. дәндері
пигмент түзіледі.
арқылы жасыл
Фотосинтез
жарық
химиялық
энергиясына
барысындағы үдеріс.
дегеніміз
энергиясының
байланыстар
өзгеруі
Өсімдіктер не үшін керек?
қалай ойлайсыздар?
What are the plants for?
Дұрыс фотосинтез кезінде
газдар алмасады.
Gas
photosynthesis7
Теңдеуін
қойыңыздар.
exchange
жазып
in
Процесті анықтайтын
тәжірибені түсіндіру.
Түсіну
Understanding
Қолдану Талдау
Practice
Оқушыларға қосымша
ағылшын тілінде
фотосинтез туралы мәтін
беру.
Ривин әдісін қолдану
(мәтінді оқу, көршілеріне
түсіндіру, негізгі кілт
сөздерінің астын сызу,
мәтінге атау қою,
модельдеу)
Our next step is answer the
guestions.
(Келесі қадамымыз оқылған
және талданған мәтіннің
негізінде құрылған
1630 жылы Голландиялық Ван
Гельмонт өсімдіктер органикалық
заттарды топырақтан алмай өздері
түзетінін дәлелдеген.
Фотосинтездегі хролофилдің рөлін
алғаш сипаттаған К.Е.Тимирязев
(ғалымның фотосы мен еңбегі
тақтада көрсетіледі).
Фотосинтез Photosynthesis
Энергияenergy
Ауавоздухare
Оттегікислородoxygen
Көмірқышқыл газыуглекислый
газcarbon dioxide
Оқушылар ойларымен бөліседі.
(ағылшын тілінде де айта алады)
6СО2 +6Н2О С6Н12О6+6О2
№1 Тапсырманы дәптерге
орындайды. Мәтінмен жұмысты
ретімен жүргізеді.
6 мин
№2 Тапсырманы бетке топпен
Фотосинте
Фотосинте
орындайды. Әр топты түсі
з күннің
зді кім
бойынша ажырататын маркері
қай
ашты?
кезінде
болады.
Ауа- .....
жүреді?
-......
6 мин
Өсімдікке
қандай
жағдай
қажет?
Оттегі-.....-.
...
Жарықтың
маңызы
неде? сұрақтарға жауап береміз.)
Look areurd we shoud
answer to 1 guestion from
lach poper. When I clap my
hands, you snould change
your places.
(Шапалақпен 2 минуттан 1
кез келген сұраққа жауап
жазамыз да келесі
тапсырмаға көшіп
отырамыз.)
Кабинеттің әр жерінде
сұрақтар көрмесі ілінген, ол
әдісті «Галлерея» деп
атаймыз.
Ағылшын тілінде қысқа
өлеңмен қимылдау
Сергіту сәтін
өткізу
Жинақтау
Бағалау
Ending the
lesson
Let`s do the test. You may
sce you results after finishing
it.
(қазір біз тест тапсырмасын
орындаймыз)
Тест тапсырмасын беру.
Бұл жерде әр оқушының
ұпайы бойынша бағалау
шығады.
Мұғалім тапсырма
орындалған сайын топ
басшысын оқушыларды
бағалатып отырғандықтан
ұпайлар жиналады.
Үй тапсырмасы Фотосинтез тақырыбын оқу,
терминдерді жаттау,
Тимирязев туралы дәптерге
мақала жазып келу.
Фотосинте
зге не
қатысады?
Энергия-...
-....
Өсімдік
неге
жасыл?
Қосылған өлеңмен бірге қосылып
билеу.
If you happy
And you know it
Clap you hands
Clap, clap clap.
If you happy
And you know it
Stamp your feet
Stamp, stamp, stamp.
If you happy
And you know it
Turn around
№3 Тапсырманы оқушылар
ноутбуктан орындайды. Әр оқушы
орындап болғаннан кейін
ұпайларын жазып алу.
Топ басшысы бағалау.
Бірбірін бағалау.
Өзін бағалау.
1 мин
5 мин
2 мин
Күнлектеріне баға қойдыру.
Тапсырманы күнделіктеріне жазып
алады.
1 мин
Мұғаліммен қоштасады.
План урока "Биология на английском языке" (5класс, биология)
План урока "Биология на английском языке" (5класс, биология)
План урока "Биология на английском языке" (5класс, биология)
План урока "Биология на английском языке" (5класс, биология)
План урока "Биология на английском языке" (5класс, биология)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.