Математика пәнінен арифметикалық амалдарды ауызша шығарып үйрену. Жас мамандардың оқушылардың өйлау қабілеттерін арта отырып, есептеуге көңіл бөлу арқылы ойын қорыту. Есептеуде қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын өолдана отырп, амалдарға көңіл бөлу. Оқушылардың білімдерін арттыра отырып, ойлау қабілетін дамыту болып табылады.Поурочные планы
математика.docx
Уақыты:
Кабинет:
Арифметикалық амалдардың ауызша тәсілдері
Математика
Сабақтың
тақырыбы
Сілтеме
Сабақтың жабдығы қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
Мақсаты: арифметикалық амалдар туралы білімдерін, амалдардың қасиеттері
және оларды есептеуді тиімді орындауда қолдана білу, есептеудің ауызша және
жазбаша тәсілдерін орындау кезіндегі амалдар тәсілін қорытындылау.
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Мұғалім:
Бағалау парақшасымен таныстыру
Топқа бөлу
Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. Қолдарына алған қиындыларды
құрастырып,сол бойынша топқа
бөлінеді. Суреттерді тақтаға
іледі.
Ынтымақтастық
атмосферасы
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім
келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып
тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді.
Оқушылар бірбіріне жақсы
тілек тілеп, сыныпта жақсы
ахуал қалыптастырады.
Оқушылар ауызша орындайды
Үй тапсырмасын
пысықтау
Қызығушылықты
ояту
Өткен сабақты пысықтау
(балалардың жазба жұмысын тексере
отырып, жауабын салыстыру) 2. Сандарды
жылдам оқу: 425, 325, 654, 963, 852, 147,
1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с.
Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны:
1. Балалар карточкаға 5 секунд қарап, жатқа математикалық символдарды
ретімен жазып шығу керек.
+ Р ? – S
[ х - 5 )
2.
123
+? --???
+ ) см Р :
3. Метрмен нені өлшейміз? 1 дм неше см бар? 1 м неше дм бар? 1 м неше см
бар?
1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау.
1). – Мына сандар қатарының қандай рет тәртібін енгізу керек? Мұндағы
«артық» сандар қайсысы және олар неге «артық»?
10, 20, 30, 40, 55, 60. (55 – дөңгелек сан емес)
1, 7, 14,21,27. (1саны 7ге бөлінбейді)
12, 23, 341, 48, 55, 67, 76. (341 – үш таңбалы сан)
24, 11, 13, 15, 17, 19, 19, 12. (24 – екі ондық бар)
№ 1. карточка
750 + 10 = 760 900 – 130 = 770 110 + 55 = 165
230 + 20 = 250 800 – 450 = 350 250 + 550 = 800 т.с.с.
№ 2. карточка
А). 256 : 4 – 15 3 = 64 – 45 = 19 ә). 500 – (693 – 446) = 500 – 247 = 253 б).
(176 + 412) : 6 = 98
Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда орындау
№ 3 карточка
Жаңа сабақ . Есепті түсіндіріп шығару.
1кг = 1000г. Шешуі: 250 + 150 = 400 (г)
карамель
Карамель ? , 150г артық 1000г 250 + 400 = 650 (г)
карамель мен ирис
Шоколад ? 1000 – 650 =350(г)
шоколад.
Жауабы: 350 г шоколад
№ 4 карточка
Кесте бойынша есеп құрастыру. Тақтада түсіндіріп шығару.
Ш: 25 3 + 19 4 = 75 + 76 = 151 Ж: барлық бала саны 151 бала.
Өздік жұмыс. № 6. Салыстыр.
1000 – 250 < 1000 – 25 630 + 300 + 20 > 630 + 30 + 200 90 + 110 > 80 +
120
Сергіту сәті
Сергіту сәті
«Көңілді қалпақ» ойыны
Басына қалпақ түскен оқушы жеті байлықты
табады табады.
Бірінші байлық денсаулық.
Екінші байлық еркіндік
Үшінші байлық тіл байлық
Төртінші байлық қайраткүш
Бесінші байлық ақ жаулық
Алтыншы байлық балаңыз
Жетінші байлық жүз саулық
Ой толғаныс
Әр қораптан кез келген цифрды алып, үш таңбалы сандар құрастыр және
оларды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.
911, 508, 704, 457, 694, ...
Сабақты бекіту
Бүгінгі сабақта біз не істедік?
Үй тапсырмасы
Оқулықта берілген тапсырмаларды
орындау.
Бағалау
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
Саған қайсы тапсырма қиын
болды?
Оқушылар күнделіктеріне
жазады
Бағалау парақшасын толтырады
Математика
Сабақтың
тақырыбы
Сілтеме
Сабақтың
жабдығы
Жалпы
мақсаттар
Уақыты:
Арифметикалық амалдардың алгоритмдері
Кабинет:
Мұғалім:
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.
1. Оқушылардың көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік
қасиеттері туралы білімін кеңейту;
2. Есептеу қабілеті мен дағдысын жетілдіру, кеңістіктік ойлау қабілетін Оқыту нәтижесі
дамыту, өзін – өзі бағалай білуге үйрету;
3. Санды көбейтіндіге бөлу тәртібін, есеп шығару, көп таңбалы
сандармен есептеу қабілетін нығайту, ауызша есептеу дағдысын
жетілдіру, көбейту мен бөлудің жазбаша тәсілдерін және есептерді
шығару дағдыларын тексеру
Сабақтың көрнекілігі: слайдтар, электронды оқулық, кестелер, суреттер
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Пәнаралық байланыс: ана тілі
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау парақшасымен таныстыру
Топқа бөлу
Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.
Ынтымақтастық
атмосферасы
Үй тапсырмасын
пысықтау
Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар,
жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар.
Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда.
Көбейту кестесін еске түсіру
Қолдарына алған
қиындыларды
құрастырып,сол бойынша
топқа бөлінеді.
Суреттерді тақтаға іледі.
Оқушылар бірбіріне
жақсы тілек тілеп,
сыныпта жақсы ахуал
қалыптастырады.
Оқушылар ауызша
орындайды
Жаңа сабақ
Оқулықта берілген тапсырмаларды топтарда бөліп орындау.
Қосымша тапсырмалар.
1топ
250*6+550*6=4800
3600*2+805*2=8810
2топ
138 276 : 46 =3006
55 590 : 545 = 102
685 828 : 218 =3146
3топ
141 715 : 46 = 3080 (35)
273 712 : 34 = 8050 (12)
458 687 : 229 =2003
738 123 : 123 =6001
305 584 : 142 =2152
374 699 : 82 =4569 (41)
927 561 : 203=4569 (54)
552*2+248*2=1600
(125+875)*24=24000
(356+444)*8=6400
(176+24)*450=90000
382 925 : 425 =901
172 216 : 824 =209
215 292 : 132 =1631
Сергіту сәті
Сергіту сәті
«Көңілді қалпақ» ойыны
Басына қалпақ түскен оқушы жеті байлықты
табады табады.
Бірінші байлық
денсаулық.
Екінші байлық еркіндік
Үшінші байлық тіл
байлық
Төртінші байлық қайрат
күш
Бесінші байлық ақ
жаулық
Алтыншы байлық балаңыз Жетінші байлық жүз
саулық
Ой толғаныс
Сабақты бекіту
1ден 100ге дейінгі сандар.
а)1.Мына сандарды ата, жаз.
1онд.3бірл; 2онд.4 бірл; 5онд.6 бірл;
7онд.1бірл; 4онд.6 бірл; 8онд.5бірл
9онд.2бірл; 3онд; 4онд.5бірл;
ә) 5онд.4бірл 1онд.5 бірл;
4онд; 5онд.2 бірл;
7онд.6бірл; 5онд.5бірл;
б) 2бірл.2онд; 1бірл.5онд;
4бірл.1онд; 5онд.2бірл;
9бірл.1онд; 5онд.5бірл;
Бүгінгі сабақта біз не істедік?
Саған қайсы тапсырма
қиын болды?
Үй тапсырмасы
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау
Бағалау
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
Оқушылар күнделіктеріне
жазады
Бағалау парақшасын
толтырады
Поурочные по математике
Поурочные по математике
Поурочные по математике
Поурочные по математике
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.