Урок 21-22
Тема: Складання програм з використанням циклічних обчислень. Практична робота № 6. Програмування циклічних обчислень.
Навчальна мета: Засвоїти відомості з основ алгоритмізації та програмування, познайомитися з мовою С++ , а саме з створенням та роботою різних циклів
Розвивальна мета: Розвивати координацію рухів, зорову пам’ять, вміння працювати з програмами
Виховна мета: Виховувати зосередженість, вміння активно сприймати новий матеріал.
Тип уроку: Комбінований урок
Структура уроку
I. Організаційний момент
II. Етап орієнтації
III. Етап проектування
IV. Етап навчальної діяльності
V. Робота за ПК
VI. Контрольно-оцінювальний етап
VII. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: Складання програм з використанням циклічних обчислень. Практична робота № 6. Програмування циклічних обчислень.
II. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися циклами і використанням циклів при написанні програм на мові програмування С++
III. Етап проектування
План уроку
ІV. Етап навчальної діяльності
Завдання (легка форма)
Завдання 1 Напишіть програму, яка зчитує з клавіатури ваше ім’я і 10 разів виводить його на екран.
Завдання 2 Напишіть програму, яка обчислює суму перших п цілих позитивних цілих чисел. Кількість чисел повинна вводитися під час роботи. Нижче наведено рекомендований вигляд екрану (дані, введені користувачем, виділені напівжирним шрифтом).
Обчислення суми позитивних чисел.
Введіть кількість чисел -> 20
Сума перших 20 додатних
чисел дорівнює 210
Завдання 3 Напишіть програму, яка обчислює суму і середнє арифметичної послідовності позитивних чисел, які вводяться з клавіатури. Нижче наведено рекомендований вид екрана під час виконання програми (дані, введені користувачем, виділені напівжирним шрифтом).
Обчислення середнього арифметичного послідовності
додатніх чисел.
Введіть після числа.
Для завершення введення введіть нуль.
-> 45
-> 23
-> 15
-> 0
Введено чисел: 3
Сума чисел: 83
Середнє арифметичне: 27.67
Завдання 4 Напишіть
програму, яка на екран таблицю значень функції у діапазоні
від - 2 до 2. Крок
зміни аргументу 0,5
Завдання 5 Напишіть
програму, яка виводить на екран таблицю значень функції
у діапазоні від - 4 до 4. Крок зміни
аргументу 0,5.
Проекти(складна форма)
Завдання 1*. Напишіть програму перекладу року із звичайного формату(4 цифри) в формат римських цифр. Для цього використовують наступні римські цифри: І – 1, ІІ – 2, ІІІ – 3, V – 5, X – 10, L – 50, C – 100, D – 500, M – 1000. Нагадаємо, що деякі цифри формуються за допомогою простих правил віднімання цифр (наприклад, 4= 5 -1, тобто ІV, 6 = 5+1, тобто VІ, 40= 50 - 10, тобто XL, а 60 = 50 + 10, тобто LХ). Користувач повинен вводити числа між 1000 і 3000. Програма повинна виводити відповідь, причому дозволяла б виконувати обчислення стільки, скільки потрібно користувачеві.
Завдання 2*. Напишіть програму, яка реалізує гру «камінь, ножиці, папір». У грі приймають участь два гравці, кожен з них вводить один із трьох символів: Р – папір, R – камінь, S – ножиці. Потім програма виводить на екран переможця, який визначається на основі наступних правил: «Папір накриває камінь», «Камінь ламає ножиці», «Ножиці ріжуть папір» або «Переможця немає. Нічия». Дайте користувачу можливість вводити як прописні, так і строкові символи. Програма повинна містити цикл, який дозволяє грати у гру до тих пір, поки один з гравців не захоче зупинитися.
Завдання 3**. Напишіть програму для підрахунку величини процентної ставки, кінцевої суми кредиту і мінімальної плати по поверненню кредиту. Користувач повинен ввести такі данні: баланс рахунку(розмір кредиту). Програма додає до балансу рахунку процент і отримує таким чином кінцеву суму кредиту. Тарифна сітка має наступний вигляд: 1,5% з першої 1000 грн і 1% з більшої суми. Мінімальна плата по поверненню кредиту дорівнює всій непогашеній сумі кредиту якщо вона дорівнює 10 грн чи менше, в іншому випадку вона дорівнює більшому з двох значень 10 грн або 10% від непогашеної суми кредиту. В програмі повинен бути цикл, який дозволяє повторно виконати обчислення до тих під, доки користувач не забажає зупинити роботу програми.
VI. Контрольно-оцінювальний етап
VII.Домашнє завдання Вивчити терміни, конспект
Завдання.
Завдання.
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.