Тақырыбы: Пішінмен жұмыс. Әшекейлеу
Мақсаты:
1. Білімділігі: оқушыларға ыдыс-аяқ жайлы түсінік беру, геометриялық пішендер арқылы тәрелкені әшекейлеуге үйрету;
2.Дамытушылығы: оқушылардың шығармашылық қабілетін, көркем сезімін, шығармашылық қиялын, кеңістік ой-өрісін, эстетикалық талғамы мен құрастырушылық қабілеттерін дамыту;
3.Тәрбиелілігі: адам жəне адам еңбегіне құрметпен қарауға, еңбексүйгіштігін тəрбиелеу.
Сабақтың типі: дәстүрлі
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру,сұрақ – жауап, мадақтау, көрнекілік, талдау, жинақтау;
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа байланысты сүреттер, мата, үлгі
Сабақтың барысы:
пішінмен жұмыс. Әшекейлеу другое.docx
Күні:28.04.16
Сыныбы: 2 «В»
Пәні : Бейнелеу өнері
Мұғалім: Байгазина Г.
Әдіскер: Бармакова М.А.
Машықкер:Аюбекова А.Қ.
Тақырыбы: Пішінмен жұмыс. Әшекейлеу
Мақсаты:
1. Білімділігі: оқушыларға ыдысаяқ жайлы түсінік беру, геометриялық пішендер
арқылы тәрелкені әшекейлеуге үйрету;
2.Дамытушылығы: оқушылардың шығармашылық қабілетін, көркем сезімін,
шығармашылық қиялын, кеңістік ойөрісін, эстетикалық талғамы мен құрастырушылық
қабілеттерін дамыту;
3.Тәрбиелілігі: адам ж не адам еңбегіне құрметпен қарауға, еңбексүйгіштігін
ə
т рбиелеу.
Сабақтың типі: дәстүрлі
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру,сұрақ – жауап, мадақтау, көрнекілік, талдау, жинақтау;
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа байланысты сүреттер, мата, үлгі
Сабақтың барысы:
ə
І. Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық
дайындық
ІІ. Негізгі бөлім
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Бүгінгі енбекке баулы сабаған мен Айман Қонысқызы
жүргіземін.
Сабағымызды мына өлең жолдарынан бастайық. Мен
айтамын, сендер қайталайсыңдар:
Бүгінгі бейнелеу сабағында
Біз әдепті боламыз
Тыныштықты сақтаймыз
Суретті әдемі етіп саламыз
Жақсы баға аламыз.
Жарайсыңдар,балалар, отырындар.
Оқушылар, тақтаға назар аударайықшы! Кім бірінші ребусты
шешеді екен көрейікші.
Қандай тақырып шықты? (Пішінмен жұмыс.Әшекейлеу)
Оқушылар пішінмен жұмыс дегенді қалай түсінесіңдер?
Ал әшекейлеу дегенді қалай түсінесіңдер?
Жарайсыңдар! Оқушылар ал енді біз мультик көрейік, одан
кейін сендерге сұрақтар қоямын.
(Мультик көрсетіледі) Оқушылар лунтик пен оның ара атасы қандай жұмысқа
кірісті? (Ыдысаяқтарды жууға)
Олар ыдысты өздері жуа алдыма?
Кімнің арқасында ыдысты жуа алды?
Оқушылар лунтик пен ара ата ыдыстардың ішінде нені
сындырды?
Енді оқушылар оларда тәрелке азайып қалыпты.
Оқушылар, лунтик пен ара атаға тәрелкені салып оны
әшекейлеп береміз бе?
Ол үшін біз бірінші ыдысаяқ дегеніміз не? Оның тарихи
қандай екенің. Оны немен әшекейлеуге, безендіруге
болатының білуіміз керек. Мені мұқият тыңдандар!
(Сурет арқылы түсіңдіріледі)
Ыдысаяқ дегеніміз күнделікті тамақты дайындап, ішіпжеу
барысында пайдаланылатын тұрмыстық заттар. Ыдысаяқ
қолдану жағдайына байланысты тамақ
дайындайтын: кастрөлдер, қазан, ожау
тамақ қабылдайтын: тәрелкелер,
табақ, қасық, шанышқы, кесе, стақан
тамақ сақтауға арналған ыдыстар деп бөлінеді.
Ыдыстар металдан, керамикадан, шыныдан, пластмассадан , жасалады. Ал бұрынғы кезде ыдысты ағаштан, саздан,
жануарлардың терісінен жасаған. Қазіргі кезде ағаштан, саздан
ыдыстар жасалады, бірақ олар кәдесый, яғни сувенир ретінде
қолданылады.
Ал оларды сәндеу барысында әр түрлі оюөрнектер
қолданылады. Және де геометриялық пішіндер де қолданады
екен.
Енді оқушылар тәрелкені жасауға кіресеміз. Ол үшін бізге
керек: қарандаш, өшіргіш, сызғыш, акварель, гуаш.
-Қауіпсіздік ережесі: оқушылармен бірге еске түсіру
ІІІ. Практикалық
жұмыс
Қазір мен сендерге мына шаблон таратамын.
Оқушылар бірінші дөңгелекті қағазға салып алыңыздар.
Одан кейін орташа дөңгелікті алып сызып алыңыздар.
Енді біз мына тәрелкенің шетін безендірейік. Ол үшін
ұшбұрышты аламыз.Сызып аламыз.
Енді дөңгелегімізді аламыз. Ортасына қарай сызып
алыңыздар.
Енді ромб, оныда сызып аламыз.
Енді оқушылар бояуды бастайық.
Үшбұрышты сары түспен бояймыз.
Дөңгеліктіде сары түспен бояймыз.
Ромбты көк түспен бояймыз.
- Сонымен, бүгін ребус шешкенде қандай тақырып
шықты?
- Пішінмен жұмыс дегеніміз не?
- Әшекейлеу дегеніміз не?
- Одан басқа не туралы таныстық.
- Ыдысаяқ дегеніміз не екен?
- Ыдысаяқ не ден жасалады?
- Бүгінгі сабақты тәрелке жасап кімге көмектестік?
- Әр оқушы жасағандарын көрсетеді бағалаймын.
IV. Қорытындылау
V. Бағалау
VI. Үйге тапсырма
- Кім үлгірмеді жалғастырып келу. Мұғалімі:
Әдіскер:
Атыжөні
Байгазина Г.
Бармакова М.А.
Баға
Қолы
Пішінмен жұмыс. Әшекейлеу
Пішінмен жұмыс. Әшекейлеу
Пішінмен жұмыс. Әшекейлеу
Пішінмен жұмыс. Әшекейлеу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.