Күні:
Сыныбы:
Пәні:
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты:
Күтілетін нәтиже:
Қолданылатын
модульдер:
Қолданылатын әдіс
тәсілдер:
Сабақтың түрі:
12.12.2017ж.
8сынып.
Қазақ тілі.
Жалаң сөйлем
Жалаң сөйлемнің жасалуын тапсырмалар беру арқылы түсіндіру.
Жалаң сөйлемнің жасалуын, басқа сөйлемнен ерекшелігін тапсырмалар орындау
арқылы және талдау жұмыстарын топ бойынша жүргізу арқылы үйренеді.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту, ОүБ, оқытудағы басқару
және көшбасшылық.
«Топтық жұмыс», «Стоп кадр», «Сурет көрмесі», «Инсерт» әдістері.
Аралас сабақ
Уақыты
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушының іс
әрекеті
Оқушылар
сәлемдеседі.
Сабаққа келмеген
оқушыны кезекші
оқушы айтады.
Оқушылар топтарға
бөлінеді.
І Ақыл
ІІ Қайрат
ІІІ Жүрек
1.Кез –келген
оқушыны «Стоп»
деп тоқтатып
сұрақтың жауабын
келесі оқушы
жалғастырады.
2. Кестедегі жақты,
жақсыз сөйлемнің
жасалуын оқиды
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен сәлемдесемін және
оларды түгелдеймін.
Топқа бөлу
(2 мин.)
Оқушыларды Абайдың нақыл
сөзі арқылы топқа бөлемін.
Жағымды ахуал қалыптастыру.
Үй тапсырмасын
сұрау.
«Стопкадр» әдісі.
Үй тапсырмасын
«Сұрақбізден, жауапсізден»
айдары бойынша сұраймын.
1. Сөйлем дегеніміз не ?
2. Сөйлем құрылысына қарай
нешеге бөлінеді ?
3. Жақты сөйлемнің
жасалуын айтып бер.
4. Жақсыз сөйлем дегеніміз
не, қалай жасалады?
5. 104 жаттығудағы кестені
оқыту.
Қажетті
құрал
жабдық
тар
Интеракт
ивті
тақта,
стикерле
р.
Интеракт
ивті
тақта,
стикерле
р,оқулық
, дәптер.
Жаңа сабаққа
«Ой қозғау»
Оқушылар өз
Оқулық , дайындық кезеңі.
Жаңа сабақ.
«Суреттер
көрмесі» әдісі.
Жаттығу
жұмыстарын
орындау.
Сабақты бекіту
Бағалау
(2 мин.)
Рефлексия
(2 мин.)
«Инсерт» әдісі
Оқушыларға жаңа тақырыпқа
байланысты өлең жолдарын
беремін.
1. Жаңа сабақ бойынша оқулықтағы
тапсырмаларды оқушыларға бөліп
беремін.
2. Оқушыларға жаңа сабақты
қаншалықты түсінгендерін білу
мақсатында суреттер беремін,
оқушылар жалаң сөйлемге мысалдар
жазып оқиды.
Жаңа сабақты қаншалықты
түсінгендіктерін байқау мақсатында
жаттығу жұмыстарын
орындатамын.107109жаттығуларды
орындап, жалаң сөйлемдерді табуға
тапсырма беремін.
« Шығармашылық – білімді адам
жететін шың» айдары бойынша
оқушыларға «Нұрлы Жол –
болашаққа бастар жол» Елбасының
жолдауынан үзінді беремін,
оқушылар жалаң сөйлемді табады.
Оқушылардың сабақ барысында
жинаған стикерлеріне қарап
жиынтық баға шығарамын. Оқыту
үшін бағалаудан жиынтық бағаға
көшемін.
«Инсерт» әдісін пайдалану
арқылы оқушылардың бүгінгі
сабақтан алған әсерлерін және
бүгінгі өткен тақырыпты қай
деңгейде түсінгендігін қызыл,
сары, жасыл түсті кима
қағаздарын таңдату арқылы
білемін.
түсіндім толық түсінбедім
түсінбедім
ойларын білдіреді.
дәптер.
Оқушылар жаңа
сабақты қалай
түсінгендерін айту
үшін постер
қорғайды.
Талдау
жұмыстарын
жүргізеді.
Оқулық,
плакат
маркер,
түрлі –
түсті
қағаздар,
суреттер.
Оқулық,
дәптер.
Әр топтан бір
оқушы тақтаға
шығып сөйлемді
талдайды.
Тақта,
дәптер.
Стикерле
р .
Қызыл,
сары,
жасыл
түсті
қима
қағаздар.
Оқушылар
өздерінің неше
стикер жинағанын
есептеп өзінөзі
бағалайды,
мұғалімге қанша
стикер жинағанын
айтады.
Оқушылар өткен
сабақты қай
деңгейде түсінгенін
және алған
әсерлерлерін
түрлітүсті қима
қағаздарын таңдау
арқылы көрсетіп,
түсіндіріп береді. Үйге тапсырма
(2 мин.)
Жалаң сөйлем.
111 жаттығу.
Оқушылар үй
тапсырмасын
күнделіктеріне
жазып алады.
Күнделік
.
Разработки уроков на казакском языку на тему Жалаң сөйлем (8-сынып)
Разработки уроков на казакском языку на тему Жалаң сөйлем (8-сынып)
Разработки уроков на казакском языку на тему Жалаң сөйлем (8-сынып)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.