Өздерінің жүгірудегі, секірудегі және лақтырудағы қозғалыс дағдыларын көрсетіп, түсіндіре алады.
Мыналарды қамтиды:
• арнайы-спорттық қозғалыс әрекеттері
• дене жүктемелері, дене қыздыру жаттығулары және қалыпқа келтіру техникасы
Талқылауға арналған сұрақтар:
• Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?
• Денені қыздыру ағзаға қалай әсер етеді?
• Бір орыннан ұзындыққа секірудің фазалары қандай?
1 нұсқа. 1 бөлім. Жүгіру, секіру реттілігі. Қысқа мерзімді жоспар №7 сабақ.docx
Дене шынықтыру сабағының №7 қысқа мерзімді жоспары
Бекітемін__________________________
__________________________ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
1бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларын
дамыту
Күні:
Сынып: 6
Мектеп:
Мұғалімнің атыжөні
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Оқу мақсаттары
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Дескрипторлар
Тілдік мақсаттар
Жүгіру, секіру реттілігі
6.3.2.1 Дене қыздыру мен қалпына келу техникаларының басты
құрамдарының ағзаға тигізетін әсерін түсіндіру және оларды
орындау
Дене қыздыру мен қалпына келу техникаларының басты
құрамдарының ағзаға тигізетін әсерін түсіндіру және олардың
орындалуын көрсету
Дене қыздыру мен қалпына келу техникаларының басты
құрамдарының ағзаға тигізетін әсерін түсіндіреді және олардың
орындалуын көрсетеді.
дене қыздыру жаттығулары мен қалпына келу
техникаларының ағзаға тигізетін әсерін біледі;
дене қыздыру жаттығулары мен қалпына келу техникаларын
орындайды;
бір орыннан ұзындыққа секіру кезіндегі қауіпсіздік
ережелерін біледі және сақтайды;
бір орыннан ұзындыққа секіру фазаларын біледі;
бір орыннан ұзындыққа секіру фазаларын дұрыс орындайды.
Өздерінің жүгірудегі, секірудегі және лақтырудағы қозғалыс
дағдыларын көрсетіп, түсіндіре алады.
Мыналарды қамтиды:
арнайыспорттық қозғалыс әрекеттері
дене жүктемелері, дене қыздыру жаттығулары және
қалыпқа келтіру техникасы
Талқылауға арналған сұрақтар:
Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыстар
АКТ қолдану дағдылары
Алдын ала білімі
әрекеттері қолданылды?
Денені қыздыру ағзаға қалай әсер етеді?
Бір орыннан ұзындыққа секірудің фазалары
қандай?
Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, өмір бойы оқу,
бірбіріне көмектесу.
Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ
динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және
өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен
бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары),
биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен
( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы.
Шағын құрылғылармен сабақты түсіру, ғаламтордан қажетті
ақпаратты іздеу үшін ноутбукты қолдану.
Білім алушылар алдыңғы сабақтардан және сабақтан тыс
уақыттан алған жеңіл атлетика бойныша білімдері мен дағдылары
бар. Сабақтың барысы Сабақтың
жоспарланған
Сабақтың басы
(тайм
менеджмент)
04мин
Сабақтың ортасы
(тайм
менеджмент)
518мин
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып,
білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың
соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін
білім алушылар сабақтағы бағалау критерийлері және
дескрипторлармен танысады.
(С, Ж, ҚБ) Білім алушылар, бір орында, қозғалыста
және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды. Осы кезде
бір орыннан ұзындыққа секіру кезіндегі қауіпсіздік
ережелері мен дене қыздыру, қалпына келу
техникаларының басты құрамдарының ағзаға
тигізетін әсері түсіндіріліп, олардың орындалуы
көрсетіледі.
Үлкен бос кеңістік.
Үлкен бос кеңістік.
Дене қыздыру
жаттығуларына
сілтеме:
http://okafish.ru/tennis/
114_123.htm
Осы тапсырманың дескрипторлары:
дене қыздыру жаттығулары мен қалпына келу
техникаларының ағзаға тигізетін әсерін біледі;
дене қыздыру жаттығулары мен қалпына келу
техникаларын орындайды.
Сұраңыз: денені қыздыру ағзаға қалай әсер етеді?
Аяқ бұлшық еттерін, демді қалпына келтіруге
арналған қандай жаттығуларды білесіздер?
1834мин
(Т, Ж, ҚБ) Бір орыннан ұзындыққа секірудің
орындалу техникасы көрсетіліп,
түсіндіріледі.
Секірудің фазалары: итерілу, ұшу, жерге түсу.
Осыдан кейін білім алушылар әдісті практика жүзінде
орындайды. «Қайталамалы секіріс». Сынып, сан
жағынан тең, бірнеше топқа бөлінеді. Топтағы бірінші
оқушылар 5м оң аяқта, 5м сол аяқта, 5м екі аяқта
секіреді.
Тапсырманы орындағаннан кейін оқушылар талдау
жүргізеді.
Осы тапсырманың дескрипторлары:
Үлкен, бос кеңістік,
ойын алаңы, ысқырық,
өлшеуіш, конустар.
Бір орыннан
ұзындыққа секіру
әдістемесі:
https://www.youtube.c
om/watch?
v=S0792zB7f8E
Бір орыннан ұзындыққа секіру фазаларын
Бір орыннан ұзындыққа секіру фазаларын
біледі;
дұрыс орындайды;
Сабақтың соңы
(тайм
менеджмент)
3540 мин
Бір орыннан ұзындыққа секірудің
Сұраңыз:
фазаларын қандай?
Сабақ соңында білім алушылар демді қалыпқа
келтіру жаттығуларын орындап, рефлексия жүргізеді:
нені білдім, нені үйрендім?
нені толық түсінбедім?
немен жұмысты жалғастыру қажет? деген
сұрақтары бар парақшаға жауап береді.
Рефлексия парағы С = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс
Ж = жеке жұмыс Тәж = тәжірибе К = көрсету ҚБ = қалыптастырушы бағалау
Белгілер:
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.