Өздерінің жүгірудегі, секірудегі және лақтырудағы қозғалыс дағдыларын көрсетіп, түсіндіре алады.
Мыналарды қамтиды:
• қауіпсіздік, жарақат қауіпі бар жағдайлар
• арнайы-спорттық қозғалыс әрекеттері
Талқылауға арналған сұрақтар:
• Ұсынылған ойын кезінде қандай жарақат алу қауіпі бар жағдайларға тап болуымыз мүмкін?
• Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?Мәңгілік Ел» ұлттық идеясы. Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне, жауапкершіліке және өмір бойы оқуға тәрбиелеу
Дене шынықтыру сабағының №11 қысқа мерзімді жоспары
Бекітемін__________________________
__________________________Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
1бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларын
дамыту
Күні:
Сынып: 6
Мектеп:
Мұғалімнің атыжөні
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Оқу мақсаттары
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Дескрипторлар
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыстар
АКТ қолдану дағдылары
Алдын ала білімі
Әр снарядтарды лақтыру
6.3.5.1 басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін
байытуға арналған дағдыларды қолдана білу
Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін
байытуға арналған дағдыларды қолдана білу үйрету
Снарядтарды лақтыруда басқа адамдардың дене
жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды
қолдана біледі;
Кіші допты лақтыру кезінде қауіпсіздік ережелерін біледі және
сақтайды.
Кіші допты лақтыруда басқа адамдардың дене
жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған
дағдыларды қолданады;
Кіші допты лақтыру техникасын дұрыс орындайды.
Өздерінің жүгірудегі, секірудегі және лақтырудағы қозғалыс
дағдыларын көрсетіп, түсіндіре алады.
Мыналарды қамтиды:
арнайыспорттық қозғалыс әрекеттері
лақтыру
Талқылауға арналған сұрақтар:
Сыныптастарыңызға әдістің дұрыс орындалуы
бойынша қандай ақылкеңес бере алдыңыздар?
Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс
әрекеттері қолданылды?
Лақтыру техникасын қалай жетілдіруге болады?
Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, өмір бойы оқу,
бірбіріне көмектесу.
Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ
динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және
өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен
бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары),
биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен
( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы.
Шағын құрылғылармен сабақты түсіру, ғаламтордан қажетті
ақпаратты іздеу үшін ноутбукты қолдану.
Білім алушылар алдыңғы сабақтардан және сабақтан тыс
уақыттан алған жеңіл атлетика бойныша білімдері мен дағдылары
бар.Сабақтың барысыСабақтың
жоспарланған
Сабақтың басы
(тайм
менеджмент)
04мин
Сабақтың ортасы
(тайм
менеджмент)
518мин
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып,
білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың
соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін
білім алушылар сабақтағы бағалау критерийлері және
дескрипторлармен танысады.
(С, Ж, ҚБ) Білім алушылар, бір орында, қозғалыста
және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды. Осыдан
кейін кіші допты лақтыру кезіндегі қауіпсіздік
ережелері мен орындалу техникасы еске түсіріліп,
қайталанады.
үйренген әдіс бойынша оқушылар екі топқа бөлініп,
Үлкен бос кеңістік.
Үлкен, бос кеңістік,
ойын алаңы, үлкен
теннис доптары,
ысқырық, өлшеуіш,
конустар.
Кіші допты лақтыру
интернет ресурсына
сілтеме:
https://www.youtube.c
om/watch?v=3sPBOU
Cxfc
алаңның екі шетіне орналасады. Өздерінің
саптарындағы оқушылармен арақашықтықтары 3м, ал
қарама қарсы тұрғандарынан 1520м арақашықтықта
орналасады да, мұғалімнің белгісі бойынша доп
лақтыруды орындайды. Тапсырманы орындар болған
соң талдау жүргізіледі.
Осы тапсырманың дескрипторлары:
Снарядтарды лақтыруда басқа адамдардың дене
жаттығуларының тәжірибелерін байытуға
арналған дағдыларды қолдана біледі;
Кіші допты лақтыру кезінде қауіпсіздік
ережелерін біледі және сақтайды;
Кіші допты лақтыру техникасын дұрыс
орындайды.
Сұраңыз: Сыныптастарыңызға әдістің дұрыс
орындалуы бойынша қандай ақылкеңес бере
алдыңыздар? Бұл тапсырмада қандай арнайы
спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?
Лақтыру техникасын қалай жетілдіруге болады?
(Т, Ж, ҚБ) «Лақтыр және жүгір». Оқушылар 2
командаға бөлінеді, олар, өз кезегінде, екіге бөлініп,
68 мде орналасқан сызықтарда бірбіріне қарама
қарсы тұрады. Бір жақтағы бірінші қатысушыларға
доп беріледі. Белгі бойынша қатысушылар доп
1834мин
Үлкен, бос кеңістік,
ойын алаңы, ысқырық,
өлшеуіш, конустар,
бор, волейбол
доптары.С = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс
Ж = жеке жұмыс Тәж = тәжірибе К = көрсету ҚБ = қалыптастырушы бағалау
Белгілер: