САБАҚ:1916 жылғы ұлт –азаттық көтерілісті бекіту |
МЕКТЕП:Жамбыл атындағы ММИ |
||||
КҮНІ: |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: Баймухатова Бакыт Хажымуратовна |
||||
СЫНЫП:11 Қазақстан тарихы
|
ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: |
ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||
САБАҚТАҚОЛ ЖЕТКІЗІЛУГЕ ТИІСТІ ОҚУ МАҚСАТЫ (SMARTМАҚСАТТАРЫ/СТАНДАРТПЕН БАЙЛАНЫСТЫРУ) |
1916 жылғы көтерілістің себептері, басталуы, сипаты, қозғаушы күштері туралы түсінік алады, 1916 жылғы ұлт-азаттық көтерілісті тест жұмыстары арқылы жүйелеп бекіту және тарихы мәліметтерді пайдалана отырып қорытындылайды, отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық көтеріліске талдау жасайды, тапсырмалар, сұрақтар арқылы тарихи оқиғаны өз көзқарасы бойынша дәлелдейді, талқылауға үйренеді , өз бетінше жұмыс істей білу дағдысын дамытады.
|
||||
САБАҚ МАҚСАТТАРЫ |
Барлық оқушылар (А, В, С оқушы жасай алады): |
||||
- Барлық оқушылар: Тақырыпты түсініп, сол бойынша сұрақ қойып жауап бере алады. |
|||||
Оқушылардың басым бөлігі (А, В (көптеген оқушылар жасай алулары керек): |
|||||
Әр түрлі тапсырмаларды орындайды, талдайды. |
|||||
Кейбір оқушылар (А (кейбір оқушылар жасай алуы тиіс)): |
|||||
Тақырыпқа байланысты тест орындайды, сатылай талдайды. |
|||||
ТІЛДІК МАҚСАТ |
Оқушылар(сипаттай алады): Оз ойларын нақты, дәйекті жеткізу арқылы тарихи тілде сойлей алады. Сұрақтарға нақты дәлелдемелер арқылы, толық жауап бере алады. |
||||
Негізгі сөздер мен тіркестер |
|||||
|
|||||
АЛДЫҢҒЫ ОҚУ |
Өткен білімді еске түсіру және байланыстыру |
||||
ЖОСПАР |
|||||
ЖОСПАРЛАНҒАН УАҚЫТ (Сабақтың жүру барысы/45 м.) |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыздар) |
Тілдік стратегиялар (оқылым, тыңдалым, жазылым, айтылым) |
РЕСУРСТАР |
||
Басталуы (Қызығушылықты ояту) Тұсаукесер Білу 5 мин |
3 топқа бөлу. Азаттық, бостандық, тәуелсіздік Ой қозғау әдісі «Бәйге» ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрау “Миға шабуыл” әдісі 3 жаңа сөзге анықтама бер Көтеріліс. Отарлау. Қозғалыс. Осы аталған ұғымдарға қандай анықтама бере аласыңдар? |
Т-1 Ж-1 А-1 |
3 топқа бөлінеді Үй тапсырмасына сұрақтар арқылы жауап береді.Оқушылар жауап береді, жаңа сабақ тақырыбына көңіл бұрады |
||
Ортасы (Мағынаны тану)
Түсіну
15 мин |
Топтық жұмыс 1 топ 1916 жылғы көтеріліс басталуы, себебі, қозғаушы күші, жеңілу себебі, салдары, тарихы маңызы 2 топ 1916 жылғы ұлт азаттық көтеріліс ошағы-Жетісу 3 топ 1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс ошағы-Торғай |
А-2
Т-2 Ж-2
|
Топтар өз тақырыптарын қорғап, өзара бірін-бірі бағалайды |
||
Аяқталуы (Ой толғаныс) Қолдану 15 |
1 тапсырма Бірнеше жауабы бар жабық тест 2 тапсырма Сәйкестендіру тесті 3 тапсырма Мәтін тест 4 тапсырма Ашық түрдегі тест тапсырмалары Сергіту сәті Бейнебаян «Мақсатыңа жет» |
А-3 Ж-3 Т-3 |
Сұрақтарға ойланып жауап береді Тест түрлерімен таныс болады.
|
||
Талдау 3 мин |
1916 ж ұлт-азаттық көтерілісті сатылай талдау жасау |
Ж-4 А-4 Т-4 |
Смайликтер арқылы бағаланады |
||
Жинақтау 2 мин |
«Күрделенген сұрақ қою» әдісі 1916 жылдары өмір сүрсен, осы көтеріліске қатысар ма едің? Неге? |
А-5 О-1 Т-5 |
Сұраққа өмірмен байланыстыра отырып жауап береді. |
||
Бағалау
5 мин |
Топ басшыларының бағалауы Рефлексия Де Боно 6 қалпақ Үйге тапсырма «1916жылдан тәуелсіздікке дейін” эссе жазып келу |
А-6 Т-6
|
Кері байланыс жасалынады. Бағаланады. |
||
Қосымша ақпарат |
«Ашық сабақтар» сайты, Оқулық |
||||
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
-Барлық оқушылар (А, В, С): Үйге тапсырма бергенде қабілеті жоғары оқушыларға эссе жазғызу |
- Әр жауап берген сайын смайликтер таратып отырамын.
|
Интербелсенді тақтаны пайдаландым, үй тапсырмасына оқушыларға интернеттен тақырыпты толықтыру масатында эссе жазуға тапсырма беремін. |
|||
Рефлексия (соңында) Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.