Сабақ жоспары "Фигуралар салу" 3 класс, математика
Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
математика
3 кл
29.11.2018
Жаңа оқу бағдарламасы бойынша математика пәнінен 3- сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары. Мақсаты: берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру; бұрыштарды, көпбұрыштарды латын әліпбиінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу.
ҚМЖ Фигуралар салу (1).docx
58сабақ. Фигураларды салу
Тақырып: Ежелгі уақытта ауданды қалай
өлшеген
Күні: 28.11.18
Сынып: 3 «А»
Оқу мақсаттары
Мектеп: №39
Күтілетін
нәтижелер
Бағалау
критерийлері
Тілдік мақсаттар
Тірек білім, білік,
дағдылар
Жоспарланған
уақыт
Қатыспағандар саны:
Мұғалімнің атыжөні:Молдамсеитова Г.О.
Қатысқандар саны:
3.3.1.5 берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу,
олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру
3.5.2.3 бұрыштарды, көпбұрыштарды латын әліпбиінің бас әріптерімен
таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу
Барлық оқушылар үшін:
Торкөз бетіне жазық фигураларды салады.
Бірқатар оқушылар үшін:
Берілген параметрлер бойынша фигура салады.
Кейбір оқушылар үшін:
Фигураның пішіні өзгергенде оның ауданы қалай өзгеретінін түсіндіреді.
1. Фигуралар салады.
2. Фигураның пішіні өзгергенде оның ауданы қалай өзгеретінін түсіндіреді.
3. Бұрыштарды, көпбұрыштарды латын әліпбиінің бас әріптерімен
таңбалайды, оларды таңбалануы бойынша оқиды
Оқушылар:
Тіктөртбұрышты, параллель түзулерді қалай салуды түсіндіру.
Пәндік лексика және терминология:
Фигуралар салу
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл.
Талқылау:
Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табу керек?
Жазу:
Есептің шешуін жазу.
Фигураларды салу.
Жоспар
Жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Ұйымдастыру.Жағымды ахуал қалыптастыру.
Айналаға алақанмен,
Жылулықты шашайық,
Сәттілік тілеп, күлімсіреп
Біз сабақты бастайық!
Ой ширату «Алфавит» ойыны. Ойын шарты бойынша
әріптердің алфавиттегі реті бойынша жасырынған сөзді
табу
29
12
17
1
24
23
1
16
26
5
Қандай сөз шықты?
Фигура салу сендерге таныс па?
Сөздік бағалау жүргізу «Жақсы», «Жарайсың»,
«Керемет»
ОМ таныстыру
Бағалау критерийлері
1. Фигуралар салады.
2. Фигураның пішіні өзгергенде оның ауданы қалай
өзгеретінін түсіндіреді. 3. Бұрыштарды, көпбұрыштарды латын әліпбиінің
бас әріптерімен таңбалайды, оларды таңбалануы
бойынша оқиды
№1 тапсырманың суреттерін қара және оларды
салыстыр.
Геометриялық
фигуралар.
Тақтада түрлі фигуралар. Мұғалім бұрыштары тік
болып келетін фигураларды тауып алып, атауды
ұсынады. (Тіктөртбұрыштар, үшбұрыштар).
Дескриптор
1. Бұрыштары тік болып келетін фигураларды
табады.
2. Бұрыштарды, көпбұрыштарды латын әліпбиінің
бас әріптерімен таңбалайды, оларды таңбалануы
бойынша оқиды.
ҚБ Сөздік бағалау жүргізу «Жақсы», «Жарайсың»,
«Керемет»
Мақсат қою (мәселелі жағдаят)
Екі түзу сызық сыз.
Қағаз беттері.
–Екі түзу сызық жазық бетінде қалай
орналасқан? (Кез келген екі түзу сызық жазық
бетінде қиылысуы да, қиылыспауы да мүмкін)
–Екі түзу сызықтың қанша ортақ нүктелері
болуы мүмкін? (Егер қиылысса, бір нүкте, егер
қиылыспаса, екі нүкте.)
№2
Оқулық.
Дескриптор
1. параллель кесінділер сызады.
2. Параллель түзулерге өмірден мысал келтір.
№ 3 (Т.Ж) Нұсқау бойынша фигуралар салу.
Дескриптор
1.Бір жағына тіктөртбұрыш сызылған, радиусы
тіктөртбұрыштың еніне тең шеңбер сызады.
2.Фигураның қиылысу аймағын бояйды.
ҚБ . - Жарайсың! – Жақсы!
№ 4 (Ж.Ж) « Шығарып көр» әдісі. Өрнектерді
баған түрінде жаз және есепте.
Әлі де ойлан! Дескриптор
1.Үш таңбалы сандарды баған түрінде жазады.
2.Қосу, азайту алгоритмін қолданады.
Жұптардың жұмысын бағалайды.
ҚБ «Смайликтер» арқылы бағалау
Сабақты бекіту. Түсіндіре отырып алғашқы
білімді бекіту.
5тапсырма. Тапсырманы оқи отырып, өз бетімен
ауданын және периметрін табады.
Дескриптор
1. Сымнан тіктөртбұрыш жасайды.
2. Оның қандай ерекшеліктері барын атайды.
(Параллель қабырғалары тең, бұрыштары тік).
ҚБ. Сөздік бағалау жүргізу
Рефлексия. «Бағдаршам»
Жасыл мен бәрiн түcіндім
Сары түcіндім, бiрақ ...
Қызыл мағaн әлi де көмeк қажет.
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Оқу құралдарымен жұмыс
жасау қауіпсіздігін сақтауды
ескертіледі.
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар
қоюды жоспарлап отырсыз?
Тапсырманы төмен деңгейде
орындаған оқушыларға қосымша
тапсырма беріледі. Қабілеті жоғары
оқушыларға шығармашылық
тұрғыдан тапсырмалар
ұйымдастырылады.
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру
деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
Оқушылардың білім
жетістіктерін бағалау
мақсатында «Сөздік бағалау
жүргізу» әдісі қолданылады
«Бағдаршам» атты кері
байланыс арқылы сабақ
қорытындыланады.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Сабақ жоспары "Фигуралар салу" 3 класс, математика
Сабақ жоспары "Фигуралар салу" 3 класс, математика
Сабақ жоспары "Фигуралар салу" 3 класс, математика
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.