Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары 7.1.7.6 Мінез-құлықтың рефлекторлық табиғатын түсіндіру
Ойлау дағдыларының деңгейі Жоғары деңгей дағдылары
Сабақтың мақсаты
1.Барлық оқушылар: Шартты және шартсыз рефлекс ұғымын ажырату.
2.Көпшілік оқушылар : Мінез-құлықтың рефлекторлық табиғатынының маңызын білу.
3.Кейбір оқушылар: факторл 3.Кейбір оқушылар: Шартсыз рефлекстің қалыптасуы
және тежелуге әсер ететін факторларды анықтау
Бағалау критерийі
-Шартты және шартсыз рефлекс ұғымдарын анықтайды.
-Мінез-құлық рефлекторлық табиғатын түсіндіреді.1.Барлық оқушылар: Шартты және шартсыз рефлекс ұғымын ажырату.
2.Көпшілік оқушылар : Мінез-құлықтың рефлекторлық табиғатынының маңызын білу.
3.Кейбір оқушылар: факторл 3.Кейбір оқушылар: Шартсыз рефлекстің қалыптасуы
және тежелуге әсер ететін факторларды анықтау
-Шартты және шартсыз рефлекс ұғымдарын анықтайды.
-Мінез-құлық рефлекторлық табиғатын түсіндіреді.
Шартсыз және шартты рефлекс.docx
Қысқа мерзімді жоспар Ұзақ мерзімді
жоспардың тарауы:
Координация және
реттелу.
Күні:
Сынып: 7сынып
Осы сабақта қол
жеткізетін оқу
мақсаттары
Ойлау дағдыларының
деңгейі
Сабақтың мақсаты
Мектеп: №28 Ақбай атындағы ЖОМ
Мұғалімнің атыжөні: Казакбаева Дилара
Изатиллаевна
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
7.1.7.6 Мінезқұлықтың рефлекторлық табиғатын
түсіндіру
Жоғары деңгей дағдылары
1.Барлық оқушылар: Шартты және шартсыз рефлекс
ұғымын ажырату.
2.Көпшілік оқушылар : Мінезқұлықтың рефлекторлық
табиғатынының маңызын білу.
3.Кейбір оқушылар: факторл 3.Кейбір оқушылар: Шартсыз рефлекстің қалыптасуы
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
және тежелуге әсер ететін факторларды анықтау
Шартты және шартсыз рефлекс ұғымдарын анықтайды.
Мінезқұлық рефлекторлық табиғатын түсіндіреді.
1. Оқу мақсатына қатысты сөздік қор мен
терминдер: Рефлекс,шартты рефлекс,шартсыз
рефлекс, түйсік (инстинкт),мінезқұлық
2. Оқылым және айтылым:Оқушылар оқи отырып өз
пікірлерін айтып топ ішінді талқылайды.
3. Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын
тіркестер:
А)... туа пайда болады.
В)... жүре пайда болады.
С)... барлық түрдің дарақтарына тән.
Д)...жеке дараққатән.
Е) ...тұқым қуалайды.
F) ...тұқым қуаламайды.
Құндылықтарды дамыту
Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы
үштілділік қағидатын
құндылығына байланысты
қолдану
Пәнаралық байланыстар Жануартануомыртқалы және омыртқасыз
жануарлардың инстинкті мінезқұлқы
Анатомия рефлекс орталық жүйке жүйесінде( жұлын
мен ми) жүзеге асады
Үштілділік қағидатына байланысты:
қазақ,орыс,ағылшын тіл пәндері.
Ағылшын, орыс тілінде терминдік сөздерді кіргізу
Қазақ тілісөздік қорын молайту
Алдынғы білім
7.1.7.1жануарларжүйке жүйесінің типтерін салыстыра Сабақтың барысы Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
10 мин.
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
А)Оқушылармен сәлемдесу ,түгелдеу олардың
денсаулығына,көңілкүйіне баса назар
аудару,техникалық қауіпсіздік шараларын
сақтауды ескерту ,оқушылардың және сыныптың
сабаққа даярлығын тексеру.
А4 қағаздар,
қалам, түрлі
түсті қағаз
Флипчарт,
маркер
Ә)«Геометриялық фигуралар» арқылы 3
топқа бөлу.
Әр топтан өздері таңдаған фигураны неге
таңдағаны туралы сұралады. Оқушылардың ойын
білгеннен кейін мұғалім өзі түсіндіреді.
Үшбұрыш жігерлі, өзіне сенімді, тез шешім
қабылдайды, қажырлы тұлға, лидер. Шыдымды,
тәуекелшіл.
Төртбұрыш батыл, барлық құбылыстарға
қызығушылық білдіреді. Әуесқой. суық тиіп
ауруға және жарақаттануға деген беталыстары
басым.
Шеңбер:
тұлғааралық қатынастарда үйлесімділікке
талпынушы, байланысқа түсуші, мейірімді,
жанашырлыққа қабілетті, жомарт;
танымал емес шешім қабылдауға тырысады,
басшылықта демократиялы басшылық стилін
ұстанушы;
күн тәртібі майыспалы, қоғамдық жұмыстарға
бейім;
тума психолог.
Алдыңғы білімдерін жаңғырту (Тж) Кубизм
стратегиясы( ойын арқылы оқыту)Кубиктің
алты қырына жазылған сұтақтар бойынша
топ жұмыс жасайды
Шартсыз және шартты рефлекстер
Шартсыз және шартты рефлекстер
Шартсыз және шартты рефлекстер
Шартсыз және шартты рефлекстер
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.