Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор 5 сынып (жаңартылған бағдарлама)
Оценка 4.7
Документация
doc
математика
5 кл
21.01.2018
Барлық оқушылар:
шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус, диаметр ) ұғымдарын біледі және айырмашылығын айтады ;
Оқушылардың басым бөлігі:
циркульдің көмегімен шеңберді салады, диаметр формуласын қолданып есептер орындайды;
Кейбір оқушылар:
дөңгелек сектор ұғымын меңгереді, ережесін оқиды, өз сөзімен баяндайды, өмірмен байланыстыра мысалдар келтіріп, есептер шығарады.Ашық сабақ
5 сынып Дөңгелек.Сектор.doc
Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп:
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
5.4С Диаграмма
Күні: 05.05.2017 ж.
Сыныбы: 5 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Мұғалімнің атыжөні: Борбасова Ж.Р
Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны:
5.3.1.2
шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус,
диаметр ) ұғымдарын меңгеру;
5.3.1.3
циркульдің көмегімен шеңберді салу;
5.3.1.6
дөңгелек сектор ұғымын меңгеру;
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық байланыс
Барлық оқушылар:
шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус,
диаметр ) ұғымдарын біледі және айырмашылығын айтады ;
Оқушылардың басым бөлігі:
циркульдің көмегімен шеңберді салады, диаметр формуласын
қолданып есептер орындайды;
Кейбір оқушылар:
дөңгелек сектор ұғымын меңгереді, ережесін оқиды, өз
сөзімен баяндайды, өмірмен байланыстыра мысалдар
келтіріп, есептер шығарады.
шеңбер, дөңгелек және оның элементтері ұғымдарын
түсініп, ажыратып айтады;
циркульдің көмегімен шеңберді салып, диаметр
формуласын есептер шығаруда қолданады;
дөңгелек сектор ұғымын меңгеріп, шеңбер мен дөңгелекке
өмірмен байланыстыра мысалдар келтіреді;
Пәнге тән лексика мен терминология:
шеңбер, дөңгелек, дөңгелек сектор, центр, радиус, диаметр
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Шеңбер және оның элементтері;
Дөңгелек және оның элементтері;
Дөңгелек сектор ұғымына түсінік беру
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы ( Мәңгілік ел
жалпыұлттық идеясының құндылықтары) ;
Шеңбер, дөңгелек және оның элементтерін біліп,
формулаларын есептер шығаруда қолданып үйренеді, жеке
жұмыс, жұптық жұмыс жасайды, қарымқатынас жасау
қабілеті, сын тұрғысынан ойлау
Бейнелеу өнері, жаратылыстану АКТ қолдану
дағдылары
Бастапқы білім
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Басталуы
2 минут
5 минут
Ортасы
10 минут
20 минут
3 минут
Аяқталуы
3 минут
Прензентация көмегімен өткен сабақ сұралып, есептің
берілгені ұсынылады
Қисық сызық, тұйықталған сызық, тұйықталмаған сызық
Сабақ барысы
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған
жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
шеңбер,
дөңгелек,
дөңгелек
сектор
АКТ
Жұптық
жұмыс
Жеке
жұмыс
Оқулықпен
жұмыс
Жұптық
жұмыс
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың сабаққа қатысы мен дайындығын
қадағалау. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру мақсатында «Сыйлық сыйлау» ымишара
арқылы бірбіріне сыйлық сыйлайды.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
«Доп лақтыру» тәсілі арқылы өткен сабақты пысықтау
№ 1251 есепті жұппен тексереді
№ 1254 берілген фигура ішінен үшбұрыштарды анықтап
келу
ІІІ. Жаңа сабақ
«Джигсо» әдісі арқылы мәлiметтердi жинақтайды.
1қатар. Шеңбер және оның элементтері, өмірмен
байланыстырып, мысал келтіреді;
2қатар. Дөңгелек және оның элементтері, өмірмен
байланыстырып, мысал келтіреді;
3қатар. Дөңгелек сектор ұғымын меңгеріп, өмірмен
байланыстырып, мысал келтіреді.
№ 1255, 1263, 1279. Дәптерге орындайды
№ 1257, 1264. Дискриптор:
шеңбердің суретін салу;
диаметрдің формуласын қолданану;
есеп дұрыстығын жауабымен тексеру
Сергіту сәті «Көңіл күйің қалай?» ымишарамен, қол
алысып, басбармақ арқылы жаттығуын жасатамын
ІV. Сабақты бекіту
Өтілген тақырыпқа байланысты бірнеше сұрақтар
қоямын. Түсінбеген сұрақтарына жауап беремін.
V. Үйге тапсырма
№ 1261 А деңгейі
№ 1266 В деңгейі
№ 1285 С деңгейі есептерді шығару
ҚР бойынша кезкелген үш қаладан шеңбер фигурасы бар
ғимараттардың диаметрі мен радиуысын анықтап келу 2 минут
Кері байланыс: «Сыйлық сыйлау» ымишара арқылы бір
біріне сыйлаған сыйына бүгінгі сабақта үйренгендерін,
нені түсінгендерін және түсінбегендерін жазады. Көңілді
және көңілсіз смайликтерді жабыстыра отырып, кері
байланыс жасайды.
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Бейнелеу өнері,
жаратылыстану
1.Формативті бағалау әдістері
2.
3.
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
СаралауСіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Деңгейлік тапсырмалар
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді
болды ма?
Мен берілген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетінін білдім?
Тексерілді: _______________
Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор 5 сынып (жаңартылған бағдарлама)
Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор 5 сынып (жаңартылған бағдарлама)
Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор 5 сынып (жаңартылған бағдарлама)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.