Қысқа мерзімді сабақ жоспары
5-бөлім: Дала жарысы /кросс/ және гимнастика |
Мектеп: Ж. Қалдығараев атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ |
||||||||||||||||||||
Күні: 04.02.22ж |
Мұғалім: Култумбаев Есен |
||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «ғ» Сабақ: 57 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Спорттық ойындар. Допты ойынға қосылғаннан кейінгі әрекеттер |
||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2. Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді талқылау және көрсете білу |
||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы орындай алады: Дене жаттығулары кезіндегі мүмкін қауіп-қатерлерден хабардар. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Дене жаттығулары кезіндегі әртүрлі жаттығулар реттілігінде түрлі комбинацияларды орындауды түсіне алады Оқушылардың кейбірі орындай алады: Жаттығуларды жүзеге асыру кезіндегі жаттығулар реттілігін орындай алады, көшбасшылық дағдыларын біледі.
|
||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
|
||||||||||||||||||||
Сабақ жоспары |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы 15 мин
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Ø Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Ø Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Ø Бағалау критерийлерін анықтау. Ø Қауіпсіздік ережелерін ескерту. «Шаттық щеңбері» Оқушылар бір-біріне, және бүгінгі күнге тілек айту. Саптық жаттығулар: -«оңға», «солға», «айнал». Жүру жаттығулары: - қол алда, аяқтың ұшымен жүру, - қол белде, өкшемен жүру, - қол желкеде, жартылай отырып жүру, - қол белде, толық отырып жүру. Жүгіру жаттығулары: - қол алда, аяқты алға сермей жүгіру, - қол артта, аяқты артқа қайшылап жүгіру, - қолды шынтақтан сермеп, оң йықпен алға жүгіру, - артпен сол йықтан алға қарап жүгіру, Жалпы дамыту жаттығулары: Тыныс жолдарын қалпына келтіру,
|
Оқушылар қатарда түзу тұрып, сапта тұру ережелеріне мән береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдайды.
Денені қыздыруға арналған жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды. |
ҚБ: қошемет сөздер:
|
Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік,
Презентация:
|
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 мин
|
Белсенді оқыту әдісі: «Миға шабуыл» 1. Волейбол ойынының қандай техникалық қимылдарын білесіңдер? 2. Орын ауыстыру, тіркемелі және жанама қадамдар, допты жоғарыдан, төменнен қабылдау, жүгіре секіріп шабуылдау қимылдары не үшін қажет? 3. Дене жаттығуларының адам ағзасына қандай әсері бар?
Волейбол ойынының техникалық қимылдары: орын ауыстыру, жүру және жүгіру, тіркемелі, жанама қадамдар, допты жоғарыдан, төменнен алып беру, қабылдау, допты ойынға қосу туралы түсінік беру.
Арнайы дамыту жаттығуларын орындату: 1.бір орында тұрып немес жанамалай қадам жасаған соң, екі қолмен жоғарыдан допты алып беру және қабылдау қимылдарын жасау. 2.екі топ бір-біріне қарам-қарсы тұрып, допты жоғарыдан алып беріп, төменнен қабылдау.
3.екі қатарға орналасып: бір біріне допты жоғарыдан алып беріп, қабылдау қимылдарын қайталау.
4.екі қатарға тұрып бір біріне допты беру: 6-аймақтан 2-аймаққа, 5-аймақтан 1-аймаққа. 5. бірінші оқушы жоғарыдан берген допты, екінші оқушы бір орында немесе орын ауыстыру арқылы қабылдау.
Дене жаттығуларының орындалу нәтижесіне қарай, оқушылар бір-бірлерін бағалайды.
|
Оқушылар түзетуші комментарийлер бере отырып, жаттығуды орындаудың әрбір реттілігінде бір-бірін бақылайды.
Оқушылар өздерінің әр аймақтағы әрекеттері, қорғану және шабуылдау қимылдары туралы түсініктерін жетілдіреді.
|
Дескриптор: - жалпы дене жаттығулары кезіндегі сақталатын қауіпсіздік ережелерін біледі; - жаттығуларды орындау реттілігін сақтайды;
.
ҚБ: бір-бірін бағалау «Шапалақ» әдісімен бағалау |
Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, ысқырық, секундомер
:
Дереккөздер
:
https://youtube.com/watch?v=4dZJ234O-xg&feature=share
https://youtube.com/watch?v=3hrgu2vdlA&feature=share |
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
Сапқа тұрғызу. Сергіту сәті, тынысын қалпына келтіру жаттығуларын орындату. Сабақты қорытындылау Кері байланыс, «Білем» бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу. «Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу. «Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу.
Рефлексия - нені білемін, нені үйрендім - не түсініксіз болды - немен міндетті түрде жұмыс жасау керек Үйге тапсырма.
|
Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау
|
Үлкен бос кеңістік, секундомер.
|
|||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.