М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М М
Ашық сабақ Суспеншилик сый талап етпейди.doc
Мектеп 35 Мерзiм_________________
№3сабақ Сынып 1 «а »
Тақырып: Сүйіспеншілік сый талап етпейді
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер: Мейірімділік, қамқорлық, жанашырлық
Мұғалiм: Омиртаева Э.А. Оқушылар саны: 12
Сабақ мақсаты:
Оқушыларға сүйіспеншілікпен өмір сүрудің
маңыздылығын әңгімеллей отырып, сүйіспеншілік құндылығының
мәнін ашу.
Сабақтың міндеттері:
мейірімділікке баулу.
оқушыларға достық қарымқатынасты нығайта білуге үйрету.
оқушыларды мейірімділік, жанашырлық, қамқорлық қасиеттеріне
тәрбиелеу
оқушыларға риясыз сүйе білудің маңыздылығын айтып,
Ресурстар:
(құралдар,
мәлiметтер)
Оқулық, дәптер,
күнделік, АҚТ,
бейнеролик , әр
түрлі
смайликтер
Сабақ барысы:
1. 1. Ұйымдастыру кезеңi.
Өзінөзі тану сабағының ережесі «5Т» қайталау, «5» жұмыс құралын
түгендеу: күнделік, оқулық, жұмыс дәптері, қаламсап, қарындаш.
5 «Т» ережесін еске түсіру.
Тәртіп
Талап
Тазалық
Тыныштық
Татулық
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Сәлем бердік сіздерге
Құрметпенен біз
2. 2. Үй тапсырмасын тексеру.
№7 сабақ. «Асқан асыл сыйлық» ертегісін оқу.
Сұрақтар қойылады.
Сендерге қай қыздың жауабы ұнады?
Адамдар неліктен сүйіспеншілікті жүрекпен байланыстырады?
Өздерің атааналарыңа қандай тілек тілер едіңдер?
-
-
Сабақ барысын
талдау:
Оқулық
Сұрақтарға
жауап алу 3. 3. Дәйексөз.
«Сүйіспеншілік жүректе»
Оқулық
Халық даналығы
Баяу музыка
бейнеролик
Топпен жұмыс
Қарындаш, ақ
парақ
Дәйексөзді әуелі ұл балалар, сосын қыз балалар қайталап айтады.
Сосын барлығы хормен айтады
- Дәйексөзді қалай түсінесіңдер?
4.Сергіту сәті
АПАМ ҮШІН КҮНДЕ МЕН, (ӘНДЕТЕ)
ОТЫНҒА АҒАШ ЖАРАМЫН. (АҒАШ ЖАРҒАНДАЙ)
СУ ҚҰЯМЫН ГҮЛГЕ ДЕ, (ГҮЛГЕ СУ ҚҰЙҒАНДАЙ)
ДҮКЕНГЕ ДЕ БАРАМЫН. (ҚОЛДАРЫНА СӨМКЕ ҰСТАП ЖҮРУ)
СЫПЫРАМЫН ҮЙ ҮШІН, (СЫПЫРҒАНДАЙ)
ЖУАМ ЫДЫСТАБАҚТЫ. (ЫДЫС ЖУҒАНДАЙ)
ЖЫЛАЙ ҚАЛСА БӨПЕМДІ, (БӨПЕНІ ҰСТАҒАНДАЙ)
ЖҰБАТАМЫН ОЙНАТЫП. (ҚОЛДАРЫН ШАПАЛАҚТАЙДЫ)
5. 5. Әңгiмелеу (сұхбат)
«Просто так» мультфильмі
Сұрақтар қойылады.
-
Бейнероликтен не көрдіңдер?
- Не үшін гүл сыйлады?
- Қандай жақсы қасиеттерді көрдіңдер?
Өздеріңнің дұрыс әрекет жасағандарыңды қалайша сезінесіңдер?
6. 6. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. 15 мин
Жақсылық жасайық.
1тапсырма.
Дәптерге өздері жақсы көретін адамдарға арнап, өз ойларынан,
қиялдарынан сурет салады.
«Табиғатқа деген сүйіспеншілік» сурет салу
«Отбасы арасындағы сүйіспеншілік» сурет салу
«Құстарға деген сүйіспеншілік » сурет салу
«Жануарларға деген сүйіспеншілік» сурет салу
«Отбасы арасындағы сүйіспеншілік» сурет салу
2тапсырма. Мұғалімнің көмегімен риясыз сүйіспеншілікке сахналық
көрініс жасайды. Мысалы, туған күн кеші, ауылдан келген ата
апасына деген сүйіспеншілігі, 5. 7. Топпен ән айту.
Еркелесем күлімдейтін
Ұрысқаны білінбейтін
Маңдайымнан иіскеп менің
Құлыншағым күнім дейтін
Қ Сы
Ақ мамам, ақ мама!
Құлыншағым күнім дейтін
Ақ мамам, ақ мама!
Құлыншағым күнім дейтін
Әлемдегі ақылды адам
Бәріннен сол жақын маған
Ол жанымда жүрсе менде
Батырларша батылданам
6. 8. Үй тапсырмасы.
№8 сабақ. «Мейірбан әйел» әңгімесін оқу.
Қорытынды. «Соңғы тыныштық сәті»
Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп, жүрек жылуымызды адамдарға,
айналамызға жеткізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік.
Жақсы ой ойлайық, жақсы сөз сөйлейік, жақсы іс жасайық! Адамдарға
қиянат жасамай, ренжітпей, көмектесе білейік.
Үнтаспа
оқулық
Үнтаспа
СҮІСПЕНШІЛІК СЫЙ ТАЛАП ЕТПЕЙДІ
СҮІСПЕНШІЛІК СЫЙ ТАЛАП ЕТПЕЙДІ
СҮІСПЕНШІЛІК СЫЙ ТАЛАП ЕТПЕЙДІ
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.