Сындарлы оқытуда тұлғаның дамуы мен бағалау жүйесін жетілдіру
Оценка 4.8

Сындарлы оқытуда тұлғаның дамуы мен бағалау жүйесін жетілдіру

Оценка 4.8
Документация
doc
администрации
Взрослым
22.04.2017
Сындарлы оқытуда тұлғаның дамуы мен бағалау жүйесін  жетілдіру
«Жылу» кәсіби қоғамдастық жоспары 2016-2017 оқу жылы қаңтар-маусым Басымдылығы: - Сындарлы оқыту негізінде оқытуды ұйымдастыру; - Бағалау өлшемдерін жасағанда жұмыс транскрипцияларын пайдалану; - Сабақты зерттеу және іс-әрекеттегі зерттеу жұмыстарын жүргізу; - Педагогтардың үздіксіз кәсіби дамуына жағдай жасау.  Мұғалімдер оқушылардың ойлау дағдысын жетілдіруге жұмыс жасайды; Күтілетін нәтиже  Мұғалімдер сприальді оқытуда критериалды бағалау жүйесін қолданады  Оқушылардың белсенділігі мен ынтасы артады, өз бетімен білім алудың жолдарын меңгереді, сапалы білімге қол жеткізіледі;  Зерттелетін сыныпта білім сапасының артуы күтіледі;  Мұғалімдер мен оқушылар топтық жұмыста өз пікірін, ойын дәлелдей алады;  Мектепте мұғалімдердің кәсіби дамуына жағдай жасалынады.- Сындарлы оқыту теориясы негізіндегі сабақ үдерісі, ХХІ ғасырда оқушыны қалай оқыту керек; - Сабақ барысында бірыңғай талаптың орындалуын тұрақты қамтамасыз ету және заман талабына сай бағалау жүйесіне өзгерістер енгізу- Білім сапасының артуына қол жеткізу; - Қажеттілігіне қарай коучинг пен тренингтер жүргізілуі - Қабілетті және үлгерімі төмен оқушылармен жұмысты жетілдіру , - Психологиялық ахуалды оңалту
когамдастык 2017.doc

«Бекітемін»                                                                                                                                                                                «Қаралды»                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

  __________________                                                                                                                                                       __________________                                                                                                       

К.К.Әзимбай                                                                                                                                               

№38 мектеп-лицейінің  директоры                                                                                                                                 З.Қ.Туитина

«____»   ___________ 2017жыл                                                                                                         №38 мектеп-лицейінің  «Креатив» кәсіби                            

                                                                                                                                                                   қоғамдастық жетекшісі

 

 

 «Жылу» кәсіби қоғамдастық жоспары

2016-2017 оқу жылы қаңтар-маусым

 

Тақырыбы: Сындарлы оқытуда тұлғаның дамуы мен бағалау жүйесін  жетілдіру

Мақсаттары

Табыстылық критерийлері

Күтілетін нәтиже

 

-               Сындарлы оқыту негізінде оқытуды ұйымдастыру;

 

-               Бағалау өлшемдерін жасағанда жұмыс транскрипцияларын пайдалану;

 

-               Сабақты зерттеу және іс-әрекеттегі зерттеу жұмыстарын жүргізу;

 

-               Педагогтардың үздіксіз  кәсіби дамуына жағдай жасау. 

 

 

-               Сындарлы оқыту теориясы негізіндегі сабақ үдерісі, ХХІ  ғасырда оқушыны қалай оқыту керек; 

 

-               Сабақ барысында бірыңғай талаптың орындалуын  тұрақты қамтамасыз ету және заман талабына сай бағалау жүйесіне өзгерістер енгізу- Білім сапасының артуына қол жеткізу;

-               Қажеттілігіне қарай коучинг пен тренингтер жүргізілуі

 

-               Қабілетті және үлгерімі төмен оқушылармен жұмысты жетілдіру ,

 

-               Психологиялық ахуалды оңалту;

 

-                    Мұғалімдер оқушылардың ойлау дағдысын жетілдіруге жұмыс жасайды;

-                     

-                    Мұғалімдер сприальді оқытуда критериалды  бағалау жүйесін қолданады

-                    Оқушылардың белсенділігі мен ынтасы артады, өз бетімен білім алудың жолдарын  меңгереді, сапалы білімге қол жеткізіледі;

-                    Зерттелетін сыныпта білім сапасының артуы күтіледі;

-                    Мұғалімдер мен оқушылар топтық жұмыста өз пікірін, ойын дәлелдей алады;

-                     Мектепте мұғалімдердің кәсіби дамуына жағдай жасалынады.

 

 

 

Не?

Неліктен?

Қалай?

Қашан?

Бөлінген көшбасшылық

Нәтиже

Ескерту

Іс-шаралар

Мақсаты

Жұмыс формасы

Мерзімі

Жауаптылар

Қандай формада жинақтайды?

1

Сындарлы оқытуда тұлғаның дамуы мен бағалау жүйесін  жетілдіру  бойынша мектеп тәжірибесіне талдау жасау

·   Пед.кеңесте талқыланған мәселелерге назар аудару;

·    Мектептегі қауымдастық топтың кеңесі;

·   Өткен жартыжылдықтың оқу-тәрбие жоспарын талқылау;

Оқу үдерісінің жағдайын анықтау.

Дөңгелек стол

Қаңтар

4.01.17

Ұйымдастырушы топ

Дөңгелек столға қатысушылар қазіргі оқыту мен оқу үдерісіндегі проблемаларды білетін болады

Қоғамдастық жоспарының нұсқасымен танысады.

Өзгерістер енгізіледі

 

·   Мұғалімдермен және ата-аналармен сұхбат, сауалнама жүргізу;

·   Зерттелелетін сынып оқушыларынан сауалнама жүргізу;

Бейресми түде

Қажеттлігне қарай үнемі

Басқарушы топ

2

«Жылу» кәсіби қоғамдастығының 2017 жылғы қысқа мерзімді жоспарын құру

Қоғамдастықтағы негізгі топтардың жұмыстарын айқындау

Өзгеріс енгізуді жоспарлау

Қаңтар

5.01.17

Қоғамдастық  топ мүшелері

«Жылу » желілік қоғамдастығының жоспары құрылады. Мақсат, міндеттер айқындалады.

 

3

Зерттеу  сабақтарын өткізуді жоспарлау.

Жүргізу

Зерттеу тобын көбейту

Сабақты зерттеу үдері.

Сыныптарды зерттеу жүргізу

 

Кері байланыс, аудио және видеожазбалар, фотоуреттер,жеке әңгіме

Қаңтар

1-апта

А.Дусчанова

Қоғамдастық  топ мүшелері.

Сабақты зерттеу үдерісі енгізіледі. Зерттеу басталады.

Сабақтағы өзгеріс оқушы түйсігі арқылы өзгере бастайды.

 

4

Коучинг №1 «Жаңару – қазіргі заман талабы»

Жаңартылған  білім беру бағдарламасы бойынша мұғалімдерге әдістемелік қолдау көрсету, тәжірибе алмасу және толғандырып жүрген мәселелер бойынша ой бөлісу .

Жоспары, салыстыру, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Қаңтар 

6.01.17

Дусчанова А.У.

 

Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша мұғалімдер өз тәжірибелеріндегі оқу мақсатына сәйкес құрылған қысқа мерзімді жоспардың құндылығы мен бірізділігін, жаңа «Жаратылыстану» пәнін оқытудың ерекшеліктері мен қиындықтарын, оқушы білімін қалыптастырушы бағалу үшін табыс критерийлерін дайынду әдістемелерін ұсынды.

 

5

Дөңгелек үстел:  ұжымда тәлімгерлік үдерісі

Тәлімгерлердің  және тәлім алушыларрдың жұмыс бағытын айқындау.

Жоспарлары, салыстыру, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Қаңтар

1-апта

Бөлінген көшбасшылар

Өзгеріс енгізу тобы өз жұмыс жоспарымен таныстырады. Мақсат, міндеттер айқындалады.

 

6

Ашық сынып сағаты «Менің құқықтарым»

Сынып сағатында «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қолдану. Сыныптағы   әрекеттерді анықтау

Жоспары, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

қаңтар

14.01.17

Сынып жетекшілер

Сабақтарда ынтымақтықты нығайтады

 

7

Ішкі коғамдастық

«Жылу » желілік қоғамдастығының отырысы

Қысқа мерзімді  және орта мерзімді жоспарға қойылатын талаптармен танысыу . Үлгілерін әзірлеу.

Салыстыру Нәтиже және табыс критерийлері орындалуы

Қаңтар

2 апта

Қоғамдастық  топ мүшелері

Білім сапасы және оқушы

дағдылары айқындалады.

 

8

Ата – аналармен тренинг өткізу.

«Ата-ананың бала тәрбиелеудегі жауапкершілігі »

Ата –ана, оқушы, мектеп қоғамдастығын дамыту.

Жоспары, кері байланыс, фотоуреттер.

Қаңтар

Қоғамдастық  топ мүшелері. (Сынып жетекшілер)

Ата аналардың баласына деген үйдегі бақылауы артады.

 

9

Коучинг №2 «Бағалау түрлерін тиімді қолдану»

Критериалды бағалау түрлері бойынша түсінік қалыптастыру

Жоспары, салыстыру, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Ақпан

1-аптасы

Дусчанова А.У.

 

Мұғалім сабағына қалыптастыру бағаларды қолданады, және жиынтық бағалаудың айырмашылығын түсінеді.

 

 

 

10

Шеберлік сыныптар

Бағалау дағдыларын қалыптастыру.

Жоспары, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Ақпан

1-4-апта

Байгулина С.Ш.

Нарбутина М.

Бағалау өлшемдерін жасағанда жұмыс транскипциясынан пайдаланады.сабақтарда  бағалау жүйесін енгізу тиімділігі айқындалады.

 

11

 «Мұғалімнің   үздіксіз дамуындағы кәсіби  құзыреттілік деңгейі »

 

Мұғалімдердің кәсіби  қызметінің бірыңғай талаптары арқылы  құзыреттілік деңгейлерін  анықтау

Дөңгелек  үстел.

Жоспары, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Ақпан

4-апта

Дусчанова А.У Қоғамдастық  топ мүшелері

  Мектеп  мұғалімдері өздерін кәсіби  құзыреттілік талаптарына сәйкес бағалауға мүмкіндік алады, сыни ойлап, өзін өзі реттеуге үйренеді

 

12

Коучинг №3«Спиральды оқыту – сапалы білім кепілі»

Жаңартылған білім беру бағдарламасын  қолданысқа енгізу қарсаңында, прaктикaлық тaпcырмaлaр aрқылы түciнiктeрiн кeңeйту.

Жоспары, салыстыру, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Наурыз

5-апта

Дусчанова А.У.

Өзгеріс енгізу тобы

 

Тoптaca жұмыc aтқaрa oтырып, сприальды оқыту жүйесі бойынша түciнiк қaлыптacaды, сабақты жоспарлау eрeкшeлiктeрiн aйқындaй oтырып, қaжeттi жaғдaйдa тиiмдi пaйдaлaнуғa үйрeнeдi. Кәсіби шеберлігі артады.

 

13

Шеберлік сыныбы

 

Оқушылардың көшбасшылық дағдысы бойынша мұғалім тәжірибесімен алмасу

Жоспары, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Сәуір

1-2 апта

 

Джамалбекова Л.А.

Икишева А.А.

Озық тәжрибелі мұғалімдер тәжрибесімен бөліседі.

 

14

Дөңгелек үстел:  Сабақты зерттеу– сыныптарда қолданылатын ең тиімді тәсіл ретінде

Ой-талқылар арқылы қатысушылар сабақты зерттеу жұмыстарының нәтижесі туралы  қорытынды жасайды. Мұғалім өзінің  идеялары мен жұмыс жасауындағы жеке түсініктерін зерттей қолдана алуын дамыту.

Таныстырылым, салыстыру, кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Сәуір 

2-3-апта

Дусчанова А.У.

Өзгеріс енгізу тобы

 

Сабақты зерттеу әдісі туралы түсінік  қалыптасады, тәжірибелеріне қолдануға  бағыт- бағдар алады, сыни ойлау дамиды.

 

15

Тәжірибедегі  оқытуда тиімді  бағалаудың нәтижесі қандай, мұғалімді кәсіби дамыту арқылы  өзін -өзі реттеуі, спиральды оқытуға  қол жеткізе алдық па?

(мектептің дамуындағы  өзгеріс нәтижесі)

 

Мектепте жүргізілген тәжірибе нәтижесінде мұғалімнің кәсіби  дамуы арқылы оқыту мен оқуды жақсартуға өзгеріс енгізіледі

Таныстырылым (тәлімгерлер есебі).

кері байланыс, рефлексивтік есеп.

Мамыр

 

А.Дусчанова

Тәлімгерлер,

Тәлім алушылар

Тәжірибе нәтижесінде   табысты мектепке жетудің қадамдары жасалды, енгізілген өзгеріс- табысты мұғалім ХХІ ғасырда табысты  оқушыны даярлай алады

 

Орындаған: І деңгей мұғалімі ......................А.У.Дусчанова

4.01.2017жыл.


Мектеп  дамуын  жоспарлау мен жүзеге асырудың үдерісі туралы түсініктеме

 

ЭДЫҰ жүргізген инновациялық оқыту стратегияларында көрсеткендей, түрлі педагогикалық тәсілдерді араластырып қолдану мүмкіндіктері, сондай – ақ нақты әдістер мен стратегияларды қалай және қай жағдайда қолдану қажеттігі туралы білім қажет.

-                     Мұғалімдер қолданатын білім беру стратегиялары бүкіл сыныпты оқыту мәселелеріне пайдаланады, сонымен қатар жүргізілетін зерттеулердің бағытына, топтық жұмыстарға, өзіндік жұмыстарға және жеке жүргізілетін зерттеулерге қатысты болмақ. Оқыту стратегияларды таңдап, қолдануда әрбір оқушының кері байланысын назарда ұстап қолдану қажет.Оның үстіне білім беру стратегиялары әрбір оқушымен болатын жеке кері байланысты да есептен шығармауға тиіс.

-                     Мұғалімдер мектептер арасында пән бойынша немесе педагогикалық тәжірибе бойынша мектеп  ішінде кәсіби қоғамдастық, тәлімгерлік жүйесі аясында әріптестерімен ынтымақтастық орната білулері керек.

-                     Мұғалімдер білім беру  технологиялары саласында жұмысты жеңілдету мақсатында ақпараттық технологияларды пайдалана білуі қажет.

-                     Мұғалімдер әріптестерімен оқыту мен оқуда ынтымақтастықта жұмыс жасау барысында өз мүмкіндіктерін жетілдіріп отыруы керек.

-                     Мұғалімдер өз тәжірибесіне қатысты рефлекция жасауы қажет

Мектепте «Жылу» кәсіби қоғамдастық  жоспарын жасау мақсатында ең алдымен қараша айында өткзілген педагогикалық кеңесте талқыланған мәселелерге назара аудара отырып, өткен жылдың оқу-тәрбие жоспарына талдау жүргіздім. Мұнда өткен оқу жылына арналған  сындарлы оқыту бойынша жұмысты жалғастыруды және жаңартуды талап ететінін байқауға болады. Өйткені әлем жаңаруда, сонымен қатар біздің оқу үдерісімізде де жаңартылатын тұстар бар. Өткен жылдың қоғамдастық жоспарларында айтарлықтай іс-шаралар жасалынып мақсатына жетті деп санай аламыз. Өйткені мұғалімдер сындарлы оқыту технолгиясын меңгеріп, оның тиімділігіне көз жеткізді. Мектепте мұғалімдер коучинг және тәлімгерлік жұмыстары арқылы 7 модуль бойынша жеткілікті білім мен тәжірибе  арттырған болатын.

Қазіргі алатын басымдылығымыз сприальды оқыту жүйесі және критериалды бағалауға көшу жөнінде болмақ.

Мектепте мұғалімдер мен оқушылардан сұхбаттасу түрде алынған сауалнамалар нәтижесінде басым бөлігі сабақта уақыт регламентінің дұрыс болмауын алға тартса, кейбіреулері оқыту әдістерін пайдалануда тез игеріп кете алмағанын білдірген. Әлбетте, бұл жылдам болатын жайт емес, ол үшін мұғалімге де оқушыға да шығармшылықпен тынымсыз еңбекті талап етеді. Оған жету жолында дұрыс критерийлер таңдап, тоқтаусыз қажырлылықпен күш салу қажет.

Әлбетте бір ортада екенші ортаға өткенде жағдай өзгереді, бұл физика заңы. Сол өзгерген жағдайға үйрене де тез төзе де білуіміз қажет. Бұл  негізнен табиғи ахуал, өйкені жаңадан басталған өзгеріс яғни оқыту процесінде жақсы қадамдар алда болатын жағымды нәтижелер береді деген сеніммен күтілуде. Дәл осы жағдайға «Сұлулық құрбандықты талап етеді» деген халық нақылы бекер айтылмаған. Сыныптарда білім сапасыны түсуі мүмкін, міне осыған орай мұғалімдер өздерінің жұмыс жүйесін жетілдіруін  көздейді.

   Бағытымды, мақсатымды айқындап алып мектептің жалпы жағдайын зерттеуге көштім. Зерттеу нәтижелерін саралай келе қоғамдастық жоспарының басымдылығын  айқындап алдым. «Сындарлы оқытуда тұлғаның дамуы мен бағалау жүйесін  жетілдіру»

Осы тақырып аясында коучинг пен тәлімгерлікті және іс-шараларды  жоспарладым. Жалпы менің тобымда ІІІ деңгей курсынан өтіп келген 3 мұғалім бар, оның ішінде біреуі мектептің ғылыми әдістемелік жұмысының меңгерушісі.  Мектепшілік кәсіби қоғамдастыққа аталған мұғлімдерді қосып, жоспарда көрсетілген іс-шараларды өз деңгейіне байланысты тапсырмалар  бөліп берілді.

«Жылу» өзгеріс енгізуші топтың жұмысын ұйымдастыру ретінде кәсіби қоғамдастық жоспарын құрып алып, қоғамдастық мүшелерінің міндеттерін айқындадық.

Жаңартылған білім беру бағдарламасында қазақ тілі пәнінің берілу жайы да өзгеше. Бағдарлама оқушының төрт тілдік дағдысын: тыңдалым,айтылым,оқылым,жазылым жетілдіруге бағытталған. Бұл төрт дағды оқу жоспарында «Шиыршық әдісімен» орналастырылған және бір –бірімен тығыз байланысты. Яғни, жыл бойына бірнеше рет қайталанып отырады және сынып өскен сайын тілдік мақсат та күрделене түседі. сол тұрғыдан қысқаша түсінік қалыптастыру мақсатында 1-кочингтің тақырыбын «Жаңару – қазіргі заман талабы» деп алып өткізуді ұйғардым. Мен мұнда мұғалімдердің  сабақ жоспарын жасауда Блум таксономиясын қолдануын назарда ұстап, енгізілген өзгерістерді мұғалімдердің өздеріне жасату арқылы қол жеткізгім келген.

Мектепшілік қоғамдастықта бас қосып, бөлінген көшбасшылықтың тізбектелген сабақтар топтамасын (ұзақ, орта және қысқа мерзімді) жоспарлау бойынша сұхбат өткізіп, үлгілік жоспарлар арқылы мұғалімдерге бағыт-бағдар берулерін ұйғардық.

Коучингтің нәтижесін шеберлік сыныптар мысалында көретін боламыз. Шеберлік сыныптарды өткізу топ мүшелерінің мүддесінде.

Мұғалім мен ата-ана қарым-қатынсын нығайту мақсатында 4,6 және 7-сыныпардың ата-аналарын жинап, «Ата-ананың бала тәрбиелеудегі жауапкершілігі » тақырыбында тренинг өткізуді және олармен жақын сұхбаттасып алуды да мақсат еттік. Өткен тоқсанның қорытындысы бойынш 7 «в» және 8 « »-сыныптарда білім сапасының басқа сыныптармен салыстырғанда төмен  екендігі себеп етіп алынып, ата-аналарға осы сыныппен зерттеу жүргізу қажет ететінін білдіреміз.  Сабаққа зерттеу жүргізуді  жоспарлап, кестеде мерзімін шығарып, ата-аналардың сабаққа кезекпен қатысуын айтатын боламыз.

Қоғамдастық  басымдылығына сәйкес қазан айында өтілетін екінші коучинг «Бағалау түрлерін тиімді қолдану» деп аталады. Жаңартылған оқу бағдарламасы бойынша сертификатталған мұғалім мен болағндықтан, бұл кучингті өткізу жауапкешілігі өзіме жүктеледі. Және коучинг нәтижесін кейінгі өткізілетін шеберлік сабақтар арқылы жүзеге асыру көзделген. Шеберлік сабақтада ІІІ деңгей мұғалімдері сыныпта оқушыларды бағалау бойынша жұмыс транскрипцияларын пайдаланып, олардың реакциясын байқайды.

Жоспардың келесі пунктінде қоғамдастық мүшелері «Мұғалімнің   үздіксіз дамуындағы кәсіби  құзыреттілік деңгейі» атты дөңгелек үстелде бас қосып, бір бірімен тәжірибе алмасып және басқа мектептердің тәжірибелерін талдайды  (сабаққа ену жұмыстарының маңызды тұстарын талқылайды).

Үшінші коучингті І деңгей мұғалімі А.Дусчанова  «Спиральды оқыту – сапалы білім кепілі» басымдылығы негінде жоспарлайды. Мақсаты: Жаңартылған білім беру бағдарламасын  қолданысқа енгізу қарсаңында, прaктикaлық тaпcырмaлaр aрқылы түciнiктeрiн кeңeйту.. Тақырыпта көзделген әдіс-тәсілдердің қолданылуын кейінгі өткізілетін шеберлік сабақтар арқылы жүзеге асыру қаралған. Мұнда сабақтарды мектептің озық тәжірибелі  мұғалімдері көрсетеді.

Наурыз айының соңғы аптасында зерттелетін сабақтар топтамасының қорытындысы жарияланады. Бұл таныстырылымды жасау зерттеу тобының модераторына  жүктеледі.  Зерттеу нәтижесімен бүкіл ұжым танысып, тәжірибемен бөліседі.

А.Дусчанова және тәлімгерлер басшылығында жиналыс жасап, қаңтар-мамыр айлары аралығында атқарылған жұмыстарының қорысындысын баяндайды. Білім сапасының мониорингі шығарылады.

Жоспар бойынша жасалынған іс шараларға міндетті түрде жоспары және оған кері байланыс алып,  рефлексиві күнделікте жазылуы тиіс.  Дәлел ретінде фотосуреттермен толықтырылып отырылады.

 

 

 

 

Swot  талдау

2016-2017 оқу жылындағы І жарты жылдық мерзіміндегі оқу үдерісіне жасалынған

талдауы

Swot  талдау

Swot  талдау нәтижесі

Дәлелі

Strenght

(сәтті жақтары)

Сабақта мұғалімдер сындарлы оқытудың

жаңартылған   үлгісін меңгерді, оқушылар жаңа әдіс тәсілдерге беймделді

Кәсіби қоғамдастықта жұмыс жасауы, шеберлік  сабақтар

Weakness

(әлсіз жақтары)

Сабақта әдіс тәсілердің қолданылуы жайлы зерттеу жұмыстары жеткіліксіз

Сабақтардан кейін рефлексия барысы төмен дәрежеде, әлі де жұмыс жасауды талап етеді.

 

Opportunity  (қолайлы мүмкіндіктер)

Сабақта оқушылардың ой өрісі дамуы, мұғалімнен көрі оқушыға игі әсерлердің болуы

Мұғалімдер мен оқушылардан алынған кері байланыстар

 

Treat

(қауіп-қатерлер)

Жаңа әдіс тәсілдерді меңгеру кезеңінде білім сапасының төмендеуі

І жартыжылдықта 7 «в» және 8 « »  сыныптарындағы  білім сапасы

 

 



Скачано с www.znanio.ru

Бекітемін» «Қаралды» __________________ __________________

Бекітемін» «Қаралды» __________________ __________________

Не? Неліктен? Қалай? Қашан?

Не? Неліктен? Қалай? Қашан?

Коучинг №1 « Жаңару – қазіргі заман талабы »

Коучинг №1 « Жаңару – қазіргі заман талабы »

Мұғалімнің үздіксіз дамуындағы кәсіби құзыреттілік деңгейі »

Мұғалімнің үздіксіз дамуындағы кәсіби құзыреттілік деңгейі »

Мектеп дамуын жоспарлау мен жүзеге асырудың үдерісі туралы түсініктеме

Мектеп дамуын жоспарлау мен жүзеге асырудың үдерісі туралы түсініктеме

Сыныптарда білім сапасыны түсуі мүмкін, міне осыған орай мұғалімдер өздерінің жұмыс жүйесін жетілдіруін көздейді

Сыныптарда білім сапасыны түсуі мүмкін, міне осыған орай мұғалімдер өздерінің жұмыс жүйесін жетілдіруін көздейді

Бағалау түрлерін тиімді қолдану» деп аталады

Бағалау түрлерін тиімді қолдану» деп аталады

Swot талдау 2016-2017 оқу жылындағы І жарты жылдық мерзіміндегі оқу үдерісіне жасалынған талдауы

Swot талдау 2016-2017 оқу жылындағы І жарты жылдық мерзіміндегі оқу үдерісіне жасалынған талдауы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
22.04.2017