Тәжірибедегі рефлексия курсында біз мектептегі 18 мұғалімнен тұратын топ құрдық. Топтар өте қарқынды жұмыс жасады. Ұсынып отырған материалдар курстын әрбір күнінде атқарған жұмыстарымыздың көрініс, сіздермен бөліспек болдық. Ұстаздар бірден топпен жұмыс жасаудың түрлерін игеріп, қойын кітапшаларарына сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп отырды.тәжірибедегі рефлексия курсының екінші күні
2-күн журналга коучинг.docx
Мектеп: №6 Талғар қаласы
Тренердің атыжөні: Мулдиярова М.И. Умбетова А.Н.
Күні: 21.10.2017ж
Тақырыбы
Мақсаты
Нәтижесі
Түйінді идея
Сыныпты қадағалау әдістемесі
Мұғалімдер сыныпта қадағалау жүргізу әдістемесіне талдау
жасайды
Мұғалімдер өздерінің сыныпта қадағалау жүргізу дағдыларын
бағалайды,қадағалаудың құрылымдалған және құрылымдалмаған
түрлерін салыстырады.
Қадағалау –ақпарат жинау мен мектепте (сыныпта) болып
жатқан оқиғалар туралы толығырақ мәлімет алудың пәрменді
тәсілдерінің бірі.
Оқыту барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
ресурстар
1деңгей
Үлестірме
материал
Қалыптастырушы
бағалау
Сергіту сәті «Ұқсастықты тап» жаттығуы
Нұсқау беру: Мұғалімдер 23 минут ішінде сыныпта
араласып жүріп өздерін таныстырады және өзіне ұқсас
әдеттері мен қызығушылықтары бар адамды табуға
тырысады.Олар лайықты кандидатураны тапқанда,барлығына
ортақ бір нәрсе бар адамдар жиналған топ құрады.
Мақсаты: мұғалімдерге қадағалау,бақылау жүргіздіру
арқылы ақпараттарды ажырату,анықтату.
Топқа бөлу:
Нұсқау: ұқсас әдеттері мен қызығушылықтарына қарай 3
топқа бөлінулерін сұрау.
Мақсат: «Ұқсастықты тап» жаттығуы
барысында,қадағалау арқылы алынған ақпараттарды белгілі
бір өлшем бойынша топтастыра алуға бейімдеу.
Сабақтың басы
Зейінді күшейту
7 минут
5 минут
3 минут
2 минут
7 минут
Сұрақ:
«Ұқсастықты тап» жаттығуында ақпаратты қандай әдіспен
анықтадыңыздар?
(Болжамды жауап:бақылау немесе қадағалау арқылы)
Тақырыппен таныстыру,мақсат қойдыру.
Ой қозғау
Сұрақ: Қадағалау дегенді қалай түсінесіздер?
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісін қолдану
СТО бағдарламасы 4 минут
6 минут
5 минут
Сабақтың ортасы
ақпарат,
тәжірибе
30 минут
Топтық талқылау,
мазмұнды сызба,
таныстырылым.
6 минут
Сабақтың соңы
15 минут
Кері байланыс
«Тәжірибедегі
рефлексия» мектеп
тренері 1күн
бейнежазба
Мақсат:әр мұғалімнің сұрақ бойынша жеке терең
ойлануына,жұпта жауаптарымен алмасуына және жұптағы
жақсы жауапты бірлесе таңдай отырып көпшілікпен
бөлісулеріне мүмкіндік жасау.
Тапсырма: Бейнежазбаны қадағалау.
1 топ құрылымдалған қадағалау кестесінің үлгісін
қолданады.
2,3топтарға ешқандай нұсқаулықсыз жазба жүргізуге
ұсыныс беріледі.
Қадағалау аяқталғаннан кейін алдымен 2,3 топтар,соңында 1
топ қадағалау жазбаларымен таныстырады.
Кері байланысқа сұрақ:
1.Қадағалау қорытындылары неге бірдей болмады?
2.Берілген тапсырма сізді неге үйретті?
1деңгей
Үлестірме
материал,55бет
«Тәжірибедегі
рефлексия» мектеп
тренерібелсенді
оқу.
Мағынаны тану
Миға шабуыл: Топтық талқылау
1.Құрылымдалған және құрылымдалмаған қадағалаудың не
айырмашылығы бар?
2. Құрылымдалған және құрылымдалмаған қадағалауды
қашан және қандай мақсатта жүргізуге болады?
Де Бонаның тікелей назар аударуға арналған ойлау құралы
БАПБасқа адамдардың пікірі әдісін қолдану.
Мақсат:Басқа адамдардың пікірлеріне назар аударту.
Топ жұмысы:
Кері байланыс буттерброды арқылы бағаланады.
Ой толғаныс
Сыни тұрғыдан ойланудың «Еркін жазу»стратегиясын
қолдану.
нұсқау: Мұғалімдерден сабақ бойына қарастырылған жаңа
ақпарат жайлы, одан алған әсерін, не үйренгенін, нені әлі де
біле түсу керек екенін т.б. жайлы өз пікірін қағаз бетіне
түсіру ескертіледі. Жазуға уақыт беріледі. Уақыт аяқталған
кезде мұғалімдер өз жазғандарымен топ мүшелерін
таныстырады. Ең жақсы деп танылған жұмысты ұжымда
оқуға болады.
СТО бағдарлама
Тәжірибедегі рефлексия
Тәжірибедегі рефлексия
Тәжірибедегі рефлексия
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.