Урок на тему"Будь кмітливим. Звуки [ц], [ц′] та буква ц на їх позначення.
Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
украинский язык
2 кл
11.02.2017
Материал урока направлен на первоначальное изучение буквы "це"и звуков [ц'], [ц]. Усвоению материала помогают различного рода задания, методы, наглядности. Это правописание буквы "це" (маленькой и большой), работа с таблицами слогов, что помогает лучше усвоить материал, а также развить дикцию, фонематический слух.Урок на тему: "Будь кмітливим. Звуки [ц], [ц′] та буква ц на їх позначення." (2 класс, украинский язык)
2 клас, укр.мова.docx
Тема: Будь кмітливим. Звуки [ц], [ц ]′ та буква ц на їх позначення.
Мета: навчити розрізняти в мовленнєвому потоці звуки [ц], [ц ], читати слова з новою
буквою; розвивати фонематичний слух, дикцію, розширювати кут зору; виховувати
бажання піклуватися про власне здоров’я, дотримуватись правил ввічливої поведінки під
час спектаклю.
Тип уроку:засвоєння нових знань.
Обладнання: посібник, абетка, малюнки.
′
Хід уроку
I. Організаційний момент.
ІІ.Розвиток артикуляційного апарату.
1.Повторення вивчених чистомовок.
2.Робота зі складовими таблицями. (літери г,г)
IIІ. Підготовчі артикуляційнослухові вправи.
1.Бесіда.Підведіть руку, хто чув колинебудь пісню цвіркуна. (кузнечика)
Хто може зімітувати його спів? Спробуймо разом! (Цццццццц)
— Який звук [ц] — голосний чи приголосний? (Приголосний) Чому? Що заважає струменю
повітря вільно виходити? (Звук [ц] приголосний, бо язик і зуби створюють перешкоду на
шляху струменя повітря.)
2.Знайдіть звук [ц] у вірші.
Як на сцену на цеглину
Сів цвіркунчик біля тину.
Цвіринчить і цвіринчить,
Не на мить не замовчить!
3. Назвіть слова із звуком [ц]. (Сцена, цеглина, цибуля, цукерка, цвіркун.) Вимовте слова
сцена і цвіркун. Порівняйте звук [ц] у них. Чим вони відрізняються? (Один з них м’який,
інший — твердий.)
′
IV. Опрацюваня нового матеріалу. Ознайомлення з буквою Ц, ц («це»)
Звуки [ц], [ц ] позначаються на письмі буквою «це». (Учитель показує велику і малу
літери «це».)
1.Каліграфічна хвилинка.
(Робота у зашитах. Учні прописують малу та велику букву ц)
Фізкультхвилинка
Сильний вітер до землі
Гне дерева молоді.
(Два нахили вперед.)
А вони ростуть, міцніють,
Вгору тягнуться, радіють.
(Руки вгору, стають на носочки.)
Вітер віє нам в лице;
Захиталось деревце.
(Нахили влівовправо.)
Вітерець все тихше, тихше,
(Присідання.)
Деревце все вище, вище! (Стають на носочки.)
2.Прочитайте склади та утворіть слова.(слова на дошці)
СТІ ОЛІ ЦЕ ЦА ЦУ КОР РІВНА ЛЕЦЬ МЕНТ ВЕЦЬ
3.Послухайте і скажіть, що не так.
Ми із братом для зубів
Робимо зарядку:
Він з’їдає тільки пів‚
А я цілу шоколадку.
Скажіть, чи корисна така зарядка для зубів? (Ні) Чому? (Солодощі псують зуби.) Як
ви доглядаєте за своїми зубами? (Відповіді учнів.)
4.Робота з посібником. с.
Читання учнями тексту.
5. Вивчення нових слів. с.
V.Закріпленя вивченого матеріалу.
Гра «Упіймай зайве слово» (вчитель зачитує слова з літерою Ц, а учні оплеском мають
впіймати зайве слово, без літери Ц).
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
— З якою буквою ознайомилися на уроці?
— Які звуки позначає буква «це» на письмі?
— Нагадайте правило.
— Що корисного дізналися сьогодні?
— Які слова з буквою «це» запам’ятали?
Урок на тему"Будь кмітливим. Звуки [ц], [ц′] та буква ц на їх позначення.
Урок на тему"Будь кмітливим. Звуки [ц], [ц′] та буква ц на їх позначення.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.