Ұзакмерзімді жоспар бөлімі:
Бөлім 3 Ақпаратты электронды кестелерде
өңдеу
Күні: 13.11
Оқу ісінің меңгерушісі:
Мұғалімнің атыжөні: Бозаева Ә
Сабақ тақырыбы
Оқу мақсаты
Статистикалық мәліметтер
8.2.2.1 электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әртүрлі форматтарын
қолдану
Сабақ мақсаты
Электрондық кестеде қолданылатын мәліметтер форматтарын білу
Бағалау критерилері:
Тілдік мақсаттар
Дағдылық құндылықтар
Пәнаралық байланыс
Бастапқы білімдері:
Сабақ барысы:
СРЗНАЧ функциясын қолданып орта бағаны есептеу
СЧЕТЕСЛИ функциясын қолданып күндерді санау
ЕСЛИ және ОКРУГЛ функцияларын қолданып, оқушының қай категорияға жататынын
анықтау.
Оқушылар:
Мәлімет форматтарын түсіндіру,
Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді түсіндіру
Статистикалық функцияларды қолдануды түсіндіру
(сөйлеу және оқу дағдыларын дамыту)
Жұптық тапсырмаларды орындау барысында жылы қарымқатынастарды дамытып,
ынтымақтастық дағдылар орнатып, сындарлы көзқарас пен сыни ой дамытылуға бағытталған
дағдылық құндылықтар қарымқатынас арқылы дамытылады. .
Академиялық адалдық: басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу академиялық
адалдық принциптерін сақтаудан тұрады.
Математика
Мәлімет форматтарын біледі, абсолюттік және салыстырмалы сілтемелерін қолдана біледі.
Сабақ
кезеңдері:
Кіріспе бөлім
05 мин
Негізгі бөлім
625 мин
Сабақта орындалатын ісәрекеттер
1. Миға шабуыл
Мұғалім келесі сұрақтарды қояды:
Қандай мәлімет форматтары естеріңізде?
Салыстырмалы сілтемелердің абсолютті сілтемелерден қандай айырмашылықтары
бар?
Дұрыс жауаптар:
Мәлімет форматтары: Общий, числовой, текстовой, денежный, финансовый, дата и
время, дробный, процентный и т.д.
Excel салыстырмалы сілтемесі – формулаларды басқа орынға көшірген кезде,
формуладағы адрес жаңа орынға байланысты ауысады.
Excel абсолютті сілтемесі көшірілген ұяшықтағы сілтемелердің адресі ауыспауы үшін
қолданады.
2. Жаңа тақырыптың мазмұнын беру
Мұғалім оқушыларды электрондық кестедегі статистикалық функциялармен
таныстырады.
Статистика қоғамдағы құбылыстарды, процестерді сандық және сапалық жағынан
тығыз байланыстыра отырып қай жерде және қай уақытта болғанын зерттейтін
қоғамдық ғылымның бір саласы. Статистикалық бақылау қоғамдық
құбылыстар,процестер туралы мәліметті жинау,тіркеу.
Статистикалық функциялар электронды кестелерде жиі қолданады.
(ҚБ) Өзіндік жұмыс
3.
Оқушылар таратпа материалдағы тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар тапсырманы жеке түрде орындайды.
2635 мин
4. Бірінбірі оқыту
Оқушылар жұмыстарымен ауысады. Тапсырманы орындау барысында кездескен
қиындықтарды талдайды, пайдаланған формулалар жайында айтып береді.
Оқу
ресурстары
Слайдтар
Таратпа
материал №1
Таратпа
материал
Слайдтар Сабақтың соңы
3640 мин
ДЕСКРИПТОР: Оқушы пайдаланған формулалары жайында сыныптасына
түсіндіреді.
5. Рефлексия: Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өтілген тақырыпты пысықтайды.
Осы сабақта не үйрендіңіз ?
Сіз үшін не түсініксіз ?
Келешекте нені білгіңіз келеді ?
Рефлексия
слайды
Дифференциация – Сіз оқушыларға
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты
көбірек қолдау көрсету үшін не
қаншалықты меңгергенін қалай
істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
тескересіз?
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік
ережелері. АКТмен байланыс.
Құндылықтармен байланыс
(тәрбиелік элемент)
Оқушылар бірбірінің жұмыстарын
дұрыс нұсқамен салыстыра отырып
бағалайды
Дағдылар: Білу және түсіну, сыни
ойлау
Компьютермен жұмыс жасау
барысында, оқушылар компьютерді
пайдаланудағы эргономика
талаптары және компьютердің
зиянды әсерінен қорғану тәсілдерімен
танысады.
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін
пайдаланыңыз. Сл жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды
сұрақтарға жауап беріңіз.
Оқудың әртүрлі түрлері іске
асырылады: жұптық жұмыс,
практикалық жұмыс.
Барлық оқушы ұсынылған
статистикалық функциялардың
қолданылу аймағын біледі
Кейбір оқушылар өз мысалдарын
келтіру арқылы басқа да
функциялардың қызметін сипаттай
алады
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары
жүзеге асырымды болды ма? Бүгін
оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай
болды? Дифференциацияны жүзеге асыру
қолымнан келді ме? Мен жоспарланған
уақытымды ұстандым ба? Мен
жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім
және неліктен?
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы
мүмкін қандай ақпарат алдым?
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.