Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар. Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар. Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар. Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар. Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар.Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар.Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар. Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 5-11 сыныптар.
Тақырыбы:
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Ресурстар
Тілдік мақсаттар
Қолданылатын әдістәсілдер
Ұйымдастыру кезеңі:
Алгебрадан қысқа мерзімді жоспар.
Пәні: алгебра, 10 сынып.
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктерін меңгеру.
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері бойынша есептер шығара алады
Стикерлер, интербелсенді тақта, маркелер, слайд.
Тақырыпқа тән лексика мен терминология:
зерттеу исследование to study
графигін салу построение графикаgraphing
экстремум нүктелері экстремальная точка point of extremum
функцияның экстремумдары экстремум функции extreme of function
кері функция обратная функция reciprocal function
өсуі және кемуі рост и уменьшение increasing and decreasing
Джиксо әдісі, топтық жұмыс, маңызды 5 сөйлем, 5 сөз әдісі
Оқушылармен амандасу. Көңілкүй көтеру мақсатында «Шаттық шеңберін құрып» оқушылар бірбіріне тілек
лебіздерін білдіреді
Мұғалім әрекеті
Сабақта орындалатын ісәрекеттер
I. Қызығушылықты ояту. 14 минут
Оқушы әрекеті
Қызығушылықты ояту мақсатында ынталандыру тапсырмаларын береді. Олар:
Топқа бөліп, тапсырмалардың дұрыстығын дәлелдеуге және түсіндіруге тапсырма береді
Джиксо әдісі бойынша оқушыларды төрт топқа бөліп, тақырыпы топтардың ауысып түсіндіруге
бөліп, тапсырманы береді:
Топ берілген тапсырманы орындаған соң шапалақ ұрып, белгі
береді. Есептерді шығару жолымен шығарып, шығару жолын
түсіндіреді.
у= sin x функциясының қасиеттері және графигі
y=cos x функциясының қасиеттері және графигі
у = tg x функциясының қасиеттері және графигі
у = ctg xфункциясының қасиеттері және графигі
II. Мағынаны тану. 23 минутӨздігінен білім алуға бағытбағдар беру:
Берілген әр 3 деңгейдегі есептерді кезегімен 3 мүмкіндікпен шығаруды ұсынады
№80. Функцияның жұптығын немесе тақтығын анықтаңдар:
A Y=xcosx F(x)=xcos(x)=xcosx жұп та,тақ та емес
B Y=sin2x/x21F(x)=sin2(x)/(x)21=sin2x/x21 жұп функция
1. Топ: Есепті түсіндіреді.
2. Топ: Дәлелдейді.
3. Топ: Мысалдар келтіреді.
Есептердің шартын құруда талдау жұмыстарын жүргізеді.
Жауаптарын салыстыра отырып табады.
№81. Функциялардың графигін салыңдар У=sinx , y= cos x функцияларының графиктерін
салыңдар
А) y=-cosx, Шешуі: D(y)=R cosx €[-1:1]., E(y)=
2π
X
2π
/2π
0
/2π
π
π
½ 0
y=
cosx
1/2
0
1/2 0
1/2
0
1/2
Ә) y=3+sinx, Шешуі: D(y)=R,E(y)=[2;4], sinx €[1:1]
X
y=3+sin
x
2
π
3
4
π
3
/2π
2
0
3
/π
2
4
π
3
2
2
π
3
№82 T саны y=f(x) функциясының периоды екенін дәлелдеңдер
А) f(x) = sin, Т=8π; Т= 2π/=8π
Ә) f(x) = 4сos2x. T=π T=2π/2=π
№83 берілген функцияның жұп , тақ немесе жұп та ,тақ та емес екенін көрсетіңдер
а) у= f(х)= =; D(y)=R/ nπ /2,n€Z; функция тақ .Қосымша тапсырмалар:
Тригономериялық функциялардың қасиеттері мен графиктері туралы маңызды 5 сөйлем, 5
сөз айтып беріңдер
Тапсырмаларды талдайды. Тригономериялық функциялардың
қасиеттері мен графиктері туралы маңызды 5 сөйлем, 5 сөз айтып
бері
III. Ой толғаныс. 5 минут
Үйге тапсырма 1мин
Бағалау 2 мин
Кері байланыс
Тексерілді:
№ 84
Формативті бағалау, жинаған ұпайлары арқылы баға қойылады.
Не білдім? Не білгім келеді? Үйренген тілдік лексикондар мен терминдер