Тақырыбы:
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Ресурстар
Тілдік мақсаттар
Қолданылатын әдістәсілдер
Ұйымдастыру кезеңі:
Алгебрадан қысқа мерзімді жоспар.
Пәні: алгебра, 10 сынып.
Жуықтап есептеулер
Берілген функцияның мәнін жуықтап есептеу формуласын қайталау.
Берілген функцияның мәнін жуықтап есептеу формуласымен танысып, олардың көмегімен кез келген функцияның,
оның ішінде тригонометриялық функциялардың мәнін жуықтап табуды үйреніп, туынды ұғымы бойынша білімдерін
дамытады
Стикерлер, интербелсенді тақта, маркелер, слайд.
Тақырыпқа тән лексика мен терминология:
Жуықтап есептеу приближенное вычисление approximate computation.
туынды – производный – derivative
тригонометриялық фунциялар – тригонометрические функции trigonometric functions
күрделі фунция –сложная функцияcomposite function
топтық жұмыс
Оқушылармен амандасу. Көңілкүй көтеру мақсатында «Шаттық шеңберін құрып» оқушылар бірбіріне тілек
лебіздерін білдіреді
Мұғалім әрекеті
Сабақта орындалатын ісәрекеттер
I. Қызығушылықты ояту. 14 минут
Оқушы әрекеті
Қызығушылықты ояту мақсатында ынталандыру тапсырмаларын береді. Олар:
When the difference of the increment result of the f(x) function’s ∆xargument ,which is
differentiated generally on the x0period , is less than zero, its graphic abscissa sketches closely
Топ мүшелері анықтаманы кітаптан оқып, ағылшын тілінен қазақ
тіліне аударып немесе баламасын беріп, жарысады.
to the near tangency on
x
f(x)≈f(¿¿0)+f'(x0)∙∆x.
x0period.Thatis,itistoolittle∆xas¿
Жалпы жағдайда x0 нүктесінде дифференциалданатын f(x) функциясының аргументінің
∆x өсімшесі мәнінің нөлден айырмашылығы аз болғанда, оның графигі абсциссасы x0 тең
нүктесінде оған жүргізілген жанамаға жақын өтеді, яғни өте аз ∆x шамасында f(x)≈f(¿¿0)+f'(x0)∙∆x.
x
¿
Өздігінен білім алуға бағытбағдар беру:
1. у(х)=
2. Егер
2
x
1
2
x
1
2
x
болса,
)(xf
табыңыз.
)(
xf
1
x
2(
3)1
функциясы берілген. у (х)
′
II. Мағынаны тану. 23 минут
табыңыз.
1. Топ: Есепті түсіндіреді.
2. Топ: Дәлелдейді.
3. Топ: Мысалдар келтіреді.
Есептердің шартын құруда талдау жұмыстарын жүргізеді.
Жауаптарын салыстыра отырып табады.
Топ мүшелері тап сырма бойынша ой толғайды.
3. Туындыны табыңыз:
)(
xf
x
(
2
1
2
)36
III. Ой толғаныс. 5 минут
Қосымша тапсырмалар
Жуықтап есептеу формулаларын алу қандай формулаға негізделген?
Жуықтап есептеу формулалаcы неге бірнеше түрде берілген? Жауабын түсіндіріңдер.
Үйге тапсырма 1мин
Бағалау 2 мин
Кері байланыс
Шыныбекова 10 сынып В тобының есептері
Формативті бағалау, жинаған ұпайлары арқылы баға қойылады.
Не білдім? Не білгім келеді? Үйренген тілдік лексикондар мен терминдер
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар-5. 10-сынып
Қысқа мерзімді жоспар-5. 10-сынып
Қысқа мерзімді жоспар-5. 10-сынып
Қысқа мерзімді жоспар-5. 10-сынып
Қысқа мерзімді жоспар-5. 10-сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.