Ойында біреу, орындықта екеу, адамда жоқ, ал ықылықта үшеу-ы әрпі.
Күндіз ұйықтайды, ал түнде ұшып, жүргіншілерді қорқытады – жарқанат.
Тауық сөзінің ортасындағы ата – у әрпі.
Адам бейнеленген сурет – портрет.
Ол аяғымен су ішеді – бақа.
Оның тісі күнде өседі – қоян.
Су жинайтын бөгет – тоған.Ойында біреу, орындықта екеу, адамда жоқ, ал ықылықта үшеу-ы әрпі.
Күндіз ұйықтайды, ал түнде ұшып, жүргіншілерді қорқытады – жарқанат.
Тауық сөзінің ортасындағы ата – у әрпі.
Адам бейнеленген сурет – портрет.
Ол аяғымен су ішеді – бақа.
Оның тісі күнде өседі – қоян.
Су жинайтын бөгет – тоған.
Білім.docx
Тақырыбы: Денсаулыкзор байлык.
Мақсаты: Салауатты өмір салты жайлы білім алу, заттардың зиянды және
пайдалы жақтарын ұғыну.
Көрнекілігі : денсаулыққа байланысты суретттер, мақал мәтелдер,
видео көріністер
Сабақтың барысы
1.Ұйымдастыру
Психологиялық ахуал
Ризамын
Сыныпты 3 топқа бөлеміз.Әр топ өздерінің тобына қатысты мақалмәтел
айтады
1топ Денсаулық тобы
Денсаулықел байлығы
2топ Шымыр тобы
Шынықсаң шымыр боларсың
3топ Сымбат тобы
Сымбатты болуөз қолыңда
II.Топпен жұмыс
1топ Денсаулықтың қастары мен достары туралы туралы суреттерді
топтастырады
2топ Пайдалы мен зиянды кестесін сызып, суретін салады
3топ Денсаулықтың қастары мен достары туралы жазып, топтастырады
Міен, осы айтылған ойларды толығымен орындап ,көңілкүйлеріңіз жоғары
болып жүрсе, денсалықтарыңыз жақсы болады.
Тамақтану пирамидасы .Көрініс
Дұрыс тамақтану. Көрініс ме?
Қалай ойлайсыңдар бұл кісілер дұрыс тамақтанудың жолын біле ме?(Өз
ойымызды айтайық)
Сергіту сәті
2. Жарнама
«Сабын», «Алма», «Ходдог» Әр топтан оқушылар шығып,осы заттарды
жарнамалайды
IV. 1.Жағдаяттарды талдау
1топ: Арман мен Жандас кеше сабақтан кейін «Денсаулық» жайлы ой
бөлісті.Арман анасынан естіген әңгімесі бойынша «Денсаулықты ақшаға сатып алуға болады» деді.Ал Жандос бұл ойға келіспеді. Ол «денсаулықты ақшаға
сатып ала алмаймыз» деді
Сендер не деп айтқан болар едіңдер?
2топ: Самат таңертең сабаққа асығыс тамақтанып шықты. Анасы баласының
ісіне кейіп «Денсаулығыңды бұзасың ғой. Отырып , дұрыс тамақ ішсең қайтер
еді?»деді « Тамақтанбаудың денсаулыққа әсері қанша?деп жүре тыңдады
Қалай ойлайсыңдар Саматтың айтқаны дұрыс па?
3топ:Асылан енді өз денсаулығын бақылауға алып, күтім жасау керектігін
ойланды. Бірақ ол неден бастарын білмеді.Ойлана келіп, күн кестесін құруды
жөн көрді.Уақытты дұрыс өткізу денсаулыққа пайдалы деп шешті
Асыланның ойы дұрыс па?
VI. Қортындылау
Балалар, деніміз сау, ауырмау үшін не істеуіміз керек екен?
1.Дұрыс тамақтану
2.Спротпен айналысу
3.Таза жүру
4.Шомылу
Ал енді шомылуға байланысты мына бір көріністі тамашалап көрейік
Гепатиттің алдын алу(Көрініс)
Тасжан қандай кеңес берді?
Шомылуға барғанда нені ескеру керек екен?
Ең үлкен байлығымыз – денсаулық екенін ұмытпайық.
Кері әсер
Балалар, бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар?
Бүгінгі тәрбие сағаты сендерге ұнаса бас бармақтарыңмен көрсетіңдер.
Зейiн. 4 сынып. Логика
Зейiн. 4 сынып. Логика
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.