Жол белгілері халықаралық тіл
Оценка 5

Жол белгілері халықаралық тіл

Оценка 5
Домашнее обучение
pdf
11 кл +1
04.02.2021
Жол белгілері халықаралық тіл
сабақ жоспары
Жол белгілері-халықаралық тіл.pdf

 

 

Сабақ: қазақ тілі

Мектеп: № 17 орта мектеп

Мұғалімнің аты – жөні: Лесбаева М

Тақырыбы:

Жол белгілерінің халықаралық тіл

Күні: 11.02.21ж

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сынып: 5 (3-6 топ)

 

 

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.О5.Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру.

5Ж5.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.

Сабақ мақсаттары

 

 

 

 

 

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.

Көптеген оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді.Нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.Негізгі ақпараттарды сақтай отырып,жинақы мәтін жазады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсініп,нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазуда өз пікірін өмірмен байланыстырады.

Бағалау критерийлері

 

Мәтін мазмұнын түсінеді.

Нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.

Негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады..

Тілдік мақсат

 

 

 

 

 

 

Оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазуда өз пікірін өмірмен байланыстырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қиылыс, бұрылыс,қауіп, ескерту, тыйым.

Қиылыс па, бұрылыс па алдыңда,

Темір жолға таяп әлде калдың ба?

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: жол белгілері, қатаң тиым, абай бол, жол сақшысы, автокөліктер, қозғалып, белгіні,жолда жүру ережелерінің талаптары.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Жол белгілері неше топқа бөлінеді?(жеті)

Жолда жүру ережелерінің тарихы туралы небілесің?

ҚРжолда жүру ережесі қашан қабылданған?

Жол белгілерін «халықаралық тіл»деп атауға бола ма?Неге?

Осыған дейін меңгерілген білім

Жол ережелері қашан пайда болды?

 

 

Жоспар

Жоспарланған уақыт

 

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

 

Сабақ басы

 

Бағдаршам түстері бойынша оқушыларды топтарға бөлу. Ескерту, тыйым, қиылыс, бұрылыс,қауіп. Осы сөздерді оқыту және мағынасын ашу.

https://youtu.be/o_cy_sD_Js

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ ортасы

 

 

 

ТЖ. 1-тапсырма.

Мәтінді оқып, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған 5 сұрақ құрастырыңдар.

Дескриптор:

Мәтінді оқиды.

Сұрақтар құрастырады.

 

ҚБ. Бағдаршам түстері арқылы жүргізіледі.

 

ЖЖ. 2-тапсырма.

Жазған сұрақтарыңды пайдаланып,парталас досыңмен жол ережелерінің тарихы туралы пікірлесіңдер.

Дескриптор:

Жазған сұрақтарын пайдаланады.

Парталас досымен пікірлеседі.

ҚБ. Бас бармақ арқылы.

 

Ж. 3-тапсырма

Оқылым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жаз.

 

Дескриптор:

Негізгі ақпараттарды сақтап,жинақы мәтін жазады.

 

ҚБ. Мадақтау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ соңы

 

Кім жылдам” әдісі

Жол белгілерін білудің маңызы қандай?” деген сұраққа шағын мәтін құрап жазады.Әр топ өздері құраған мәтінді сынып алдында оқиды.

ҚБ. Бағдаршам түстері арқылы жүргізіледі.

 

Кері байланыс.

Ақ жол - түсіндім.

Қара жол - түсінбедім.

 

 

http://okulyk-edu.kz/

 

Қосымша мәліметтер

 

Дифференциация – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс –

Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

Жол белгілері туралы ертегі жазу. Қызығушылығына қарай сараланып берілген тапсырмалард диалогті түрде жүргізу ұтымды

Тапсырмалардың өзара байланыста болуына назар аударылады. Бағдаршам түстерімен қалыптастырушы бағалау

Өзін-өзі тану” пәні, жолда жүру ережелері,денсаулық және

қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

“Жолда жүру ережесі”, “Өзін-өзі тану” пәнімен

болады.Бейнежазба арқылы оқушылардың қызығушылығын анықтап, тапсырма құрастыруға болады.

жүреді.Оқушылардың тақырыпқа қатысты білімін жетілдіру үшін рефлексия аламын.

 

 

байланыстырылады. Сабақ

“Мәңгілік ел” құндылықтарына негізделеді.

 

Ойлану

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері жүзеге асады. Жаңартылған білім беру.

 

 

Оқушылар мәтін мазмұнын түсініп, сұрақтар құрастыруды үйренеді.Орфографиялық нормаға сай жазуды үйренеді. Сабақ өз деңгейінде өтеді.

 

 

Саралау жұмысы іске асады.Оқушылардың қызығушылығы арқылы тапсырмалар беріледі

 

 

 

Сабақ бөлімдеріне уақыт беруіне орай уақытты тиімді пайдаланамын.

Тақырып “Жол белгілері” болғандықтан “Бағдаршам” тәсілі алынды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ соңы

 

Кім жылдам” әдісі

Жол белгілерін білудің маңызы қандай?” деген сұраққа шағын мәтін құрап жазады.Әр топ өздері құраған мәтінді сынып алдында оқиды.

ҚБ. Бағдаршам түстері арқылы жүргізіледі.

 

Кері байланыс.

Ақ жол - түсіндім.

Қара жол - түсінбедім.

 

 

http://okulykedu.kz/

 

Қосымша мәліметтер

 

Дифференциация – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс –

Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

Жол белгілері туралы ертегі жазу. Қызығушылығына қарай сараланып берілген тапсырмалард диалогті түрде жүргізу ұтымды болады.Бейнежазба арқылы оқушылардың қызығушылығын анықтап, тапсырма құрастыруға болады.

Тапсырмалардың өзара байланыста болуына назар аударылады. Бағдаршам түстерімен қалыптастырушы бағалау жүреді.Оқушылардың тақырыпқа қатысты білімін жетілдіру үшін рефлексия аламын.

 

 

Өзін-өзі тану” пәні, жолда жүру ережелері,денсаулық

және қауіпсіздік ережелерін сақтайды. “Жолда жүру

ережесі”, “Өзін-өзі тану”

пәнімен байланыстырылады.

Сабақ “Мәңгілік ел” құндылықтарына негізделеді.

 

Ойлану

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері жүзеге асады. Жаңартылған білім беру.

 

 

Оқушылар мәтін мазмұнын түсініп, сұрақтар құрастыруды үйренеді.Орфографиялық нормаға сай жазуды үйренеді. Сабақ өз деңгейінде өтеді.

 

 

Саралау жұмысы іске асады.Оқушылардың қызығушылығы арқылы тапсырмалар беріледі

 

 

 

Сабақ бөлімдеріне уақыт беруіне орай уақытты тиімді пайдаланамын.

Тақырып “Жол белгілері” болғандықтан “Бағдаршам” тәсілі алынды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Сабақ: қазақ тілі Мектеп: № 17 орта мектеп

Сабақ: қазақ тілі Мектеп: № 17 орта мектеп

Сабақ: қазақ тілі Мектеп: № 17 орта мектеп

Сабақ: қазақ тілі Мектеп: № 17 орта мектеп

Сабақ соңы “ Кім жылдам” әдісі “

Сабақ соңы “ Кім жылдам” әдісі “

Сабақ соңы “ Кім жылдам” әдісі “

Сабақ соңы “ Кім жылдам” әдісі “

Ойлану Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Ойлану Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
04.02.2021