Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3B Әлемнің барлығы Ғаламторда |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 3 |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламтор желісіндегі қауіпсіздік 1 сабақ 2 нұсқа. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.3.1 Ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну 3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру 3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар... · қажетті ақпаратты табу үшін іздеу жүйелерін пайдалану; · мәтіндік редакторды пайдаланып сөйлемдер жиынтығын көрсету; · интернетте ақпарат алмасу тәсілдерімен танысу; · желісіндегі қажетсіз контактілердің қауіп-қатерін түсіну. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
· мәтінді редакторды пайдалану арқылы теру әдістерін көрсету; · ақпаратты іздестіру үшін Интернетті пайдалану; · желі бойынша ақпарат алмасудың әртүрлі тәсілдерінің мақсатын көрсету және түсіндіру; · Интернетпен жұмыс істеудің қауіпсіздік ережелерін сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар… · теру қадамдарын сипаттайды; · желіде ақпарат алмасудың әртүрлі тәсілдерінің мақсатын түсіндіреді;
Пәндік лексика және терминалогия: Интернет, ақпарат көзі, вирус, бейне қоңырау, микро блог, пошта, электрондық пошта. Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер: · Браузер ... қажет · Бұл сұрақ бойынша ақпарат іздеу үшін ... қажет · Менің телефон нөмірімді көрсету... деп ойлаймын · Мен пайдаланатын бетте түсініктеме жазу үшін ... себебі ... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар файлдармен және бумалармен жұмыс жасайды, қарапайым мәтін тереді. Интернет іздеу жүйесін қолданып интернеттен ақпарат қарастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
4 мин
6 мин
|
1. Ұйымдастыру кезені Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар 10 секунд арасында қол арқылы амандасып шығу қажет. Оқушыларға бейнеүзінді ұсыну. Мұғалім негізгі сұрақ қояды. Мультфильм кейіпкерлері не істеді?
Оқушылар бұл сұрақты талқылайды және жауап береді. Болжалды жауаптар: хабарларлама мен алмасқан, хабарларлама жіберілген. 2 Мақсатты тұжырымдау Жауаптарын талқылау кезінде оқушылар бір тұтас ойға келіп, сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдайды. Оқушыларды сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. Мұғаліммен бірлесе отырып бағалау критерийлерін тұжырымдауға кіріседі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
3 мин
3 мин
|
3 Қызығушылық таныту Мұғалім оқушыларға ақпаратты қалай ортақ пайдалану туралы постер жасауға шақырады. Оқушылар постер жұмыс істейді: Жауабы:
4 Жаңа тақырып
Оқушыларға бейнеүзіндісін ұсыну. https://www.youtube.com/watch?v=nbS3sDB4A-0 Фиксики - Фиксипелки - Интернет.
https://фиксик.рф/multiki/serija-48-internet Интернет, фиксики - 48 серия.
Жаңа тақырыпты суреттер арқылы түсіндіріңіз. Оқушыларды талқылауға шақырыңыз: • Ақпаратты онлайнмен бөлісудің қандай жолдары бар? Тақырыпты бекіту үшін мұғалім келесі тапсырмаларды орындауды ұсынады. 1) Интернетте ақпарат алмасудың екі жолын жазыңыз. 2) Сіз ақпарат алмасудын қандай түрін жиі қолданасыз және неліктен? Алғашқы шоғырлану. Тапсырма: Интернетке ақпаратты алуға немесе жіберуге мүмкіндік беретін суреттерді анықтаңыз.
Жауабы:
5 Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қос бүйiрдi сығамыз. Оңға, солға бұрылып, Бiр айналып шығамыз. Бiр,екi, үш, төрт, бес Қолды қолға ұрамыз.
Практикалық жұмыс 1 тапсырма - Әр бір жағдайаттардан деректерді алмасу тәсілдерін анықтаңыз
Жауаптары
Саралау қиындығына байланысты жұлдыздардан кейін басталады(*) Орындап болған соң оқушылар тапсырмаларын жұміс үстеліне сақтап қояды.
- Оқушылар практикалық тапсырманы орындау кезінде тақырыпқа байланысты сұрақтар қою қажет. Қалыптастырушы бағалау өткізу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут |
Рефлексия «Күншуақ» тәсілі Маған бәрі түсінікті Келесі сабақта күш салуым керек
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады. Интерактивті тапсырманы орындау кезінде мұғалім жетекші сұрақтар түрінде қолдау көрсетеді. Барлық оқушылар: • интернетте ақпаратты іздейтін командалардың кезектілігін түсіндіреді; • белгілі бір сұрақтарға жауап табу үшін Интернетте іздеуді пайдаланады; Мәтінді теру және өңдеу үшін мәтіндік редакторды пайдаланады. |
Бағалау сабақтың әр кезеңіңде жүзеге асырылады: - талқылауға қатысу; - тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі жетілдіру мақсатында оқушылар сабақта өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. |
Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.