Сабақ жоспары |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8 Бөлім: Мәтін |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Мәтінмен жұмыс |
||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) |
3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру; 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою; 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Мәтін бөлігімен жұмыс жасауды үйрену |
||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
· Мәтіндік редакторда мәтінді теру · Мәтін бөлігін ерекшелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар ... Мәтіндік редактордың қажеттілігін атайды Тақырыптық сөздік және лексиология: пернетақта, мәтін, shift, көшіру, қою, қию. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың ақпараттық және коммуникативтік құзыреттілігін қалыптастыру, жауапкершілік сезімі және сөйлеу дағдыларын дамыту. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||
ИКТ қолдану дағдылары |
Компьютермен, проектормен, экранмен жабдықталған мұғалімнің жұмыс орны,Word бағдарламасы бар компьютерлермен жабдықталған студенттерге арналған жұмыс орындары, мұғалімге арналған PowerPoint презентациясы. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Мәтіндік редактормен жұмыс жасаудың бастапқы деңгейі |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин. |
1. Білімді өзектендіру 1. Мәтінді енгізу ретін тізімдеу. 2. Мәтіннің басына бос абзацты қалай қояды? 3. Мәтін элементтерін жою үшін пайдаланылатын пернелерді атаңыз |
Презентация 1-3 слайдтар
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 6-15 мин
16-35 мин |
Мұғалім оқушыларды сабақ сөздігімен таныстырады. Vocabulary
2. Жаңа тақырып бойынша материалмен танысу Мұғалім оқушылармен бірлесе отырып мәтін бөлігін алу туралы талдайды: бір жол, азат жол, тұтас мәтінді. Оқушыларды топтарға бөліп, оқушыларға мәтіндік үзінділерді қалай таңдауға болатындығын анықтау үшін топта жұмыс жасауды ұсыну. Кестедегі бос орындарды толтыруды ұсыну:
3. Практикалық жұмыс 1. Сөз файлын ашыңыз: Домино Төбе Қоңырау Қайталау Графин Бағдарлама Бума Бөлме 2. Delete, Backspace пернелерін пайдаланып сөздерден жаңа сөздерді алу (Insert пернесі қосулы). 3. Өз бумаңызда файлды атын өзгертіп сақтаңыз Сөз_1. Мұғалім жұмыс барысын бақылайды, оқушылардың қателіктерін түзетеді және көмектеседі. |
Презентация4 слайд
Презентация 5 слайд
Microsoft Word
Файл «Сөз» Презентация 5 слайд Дидактикалық материалдар
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 мин
|
4. Рефлексия Сабақта не түсініксіз болды? Не ұнады?
|
Презентация 6 слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сыныпта үлгерімі төмен оқушыларға көмектесу үшін жұп және топтық жұмыс қолданылады. Сонымен қатар, мұғалімнің ақпараттық кестелер немесе тапсырмаларды орындауға арналған нұсқаулар түрінде көмек көрсетуі. Дифференциация ретінде әртүрлі қиындықтардың міндеттері, сондай-ақ тапсырманы орындаған оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі |
Сыныпта бағалау практикалық жұмыс түрінде, сондай-ақ ойын түрінде жауаптар мен сұрақтар сессиясы түрінде өтеді. Топтық бағалау сонымен қатар оқушылармен табыстылық критерийлеріне негізделген.Аяқталған жұмыстар мұғалімне тексеруге ыңғайлы болу үшін сайтқа жіберіледі. |
Компьютерлік сабақтың алғашқы сабақтарында компьютерлік сыныптағы ережелерімен танысады. Оқу барысында оқушылар сыныптағы ілілу тұрған қауіпсіздік туралы ақпарат парағына негізделіп жұмыс жасайды. Сонымен қатар, оқушылар зардап шеккендерге алғашқы медициналық көмек көрсетуді біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.