1Қос бұрыштың тригонометриялық формулалары_3 сабақ
Оценка 4.6

1Қос бұрыштың тригонометриялық формулалары_3 сабақ

Оценка 4.6
docx
14.05.2020
1Қос бұрыштың тригонометриялық формулалары_3 сабақ
1Қос бұрыштың тригонометриялық формулалары_3 сабақ.docx

Тригонометрия

Мектеп:

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып:  9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тригонометрия формулалары

Қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану

Сабақ мақсаттары

­  аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қолдану;

­  екі еселі бұрыштың тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығару;

­  екі еселі бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану.

Бағалаукритерийлері

­  аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қолданады;

­  екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады;

­  екі еселі бұрыштың тригонометриялық формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қолданады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

        бөлімнің ұғымдары мен терминдерін пайдаланады;

        аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының, қос бұрыштың формулаларын қорытып шығаруды тұжырымдайды;

        тригонометриялықөрнектердітүрлендірудеформулалардытаңдаудынегіздейді.

Пәндік лексика мен терминология            

­   аргументтердіңқосындысының синус/косинус/тангенс/котангенс;

­   аргументтердіңайырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы;

­   екіеселі аргумент/бұрыш

Диалогқа/жазылымғақажеттітіркестер:

        тригонометриялықфункциялараргументтерініңқосындысы/айырмасыформулаларынөрнеккеқолданамыз;

        екібұрыштыңқосындысы мен айырмасының синусы мен косинусы формулаларынқолданаотырып, ... формулаларынқорытыпшығаруғаболады;

        берілгенөрнекекіеселібұрыштың синусы/косинусы формуласыныңоңжақбөлігінбілдіреді;

        өрнектіңсол/оңжағынадәреженітөмендетуформуласынқолданамыз.

Құндылықтардыдарыту

 

- Өзара құрмет

- Оқуға деген адал көзқарас

Пәнаралықбайланыстар

Геометрия

Бастапқы білім

 

Тригонометриялықфункциялараргументтерініңқосындысы/айырмасыформулалары

Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

5 минут

1.      Ұйымдастырукезеңі:

        мұғалім мен оқушылардыңтілектестіккөңіл-күйі;

        сыныптыңжұмыс ырғағынажылдамқосылуы;

        барлықоқушылардыңназарынаудару.

2.      Тақырыпты, оқу мақсатын, бағалау критерийлерін жариялау арқылы сабақтақырыбынаөту.

3.      Оқушыларменаргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларыныңформулаларын қайталау.

Сауалнамақолдануғаболады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

35 минут

 

4.      Оқушыларды топтарға біріктіріңіз, А3 парақтарын таратып, әрбір топқа өз бетімен екі еселі аргументтің тригонометриялық  формулаларының бірін қорытып шығаруды ұсыныңыз.Мысалы,  № 1 топ формуласын  қорытып шығарады.

Осы әрекеттіорындауға, формуланықорытып шығаруға 5 минут уақыт беріңіз. Содан кейін барлық постерлерді магнитті тақтаға немесе сурет галереясындағыдай, әр оқушы дәптерге қарап, жазба жасай алатындай етіп іліңіз. Содан кейін әрбір формуланы қорытып шығару жолы бойынша топ мүшелерін тыңдау қажет. Бұл жұмысты орындау үшін сізде 15 минут уақыт жұмсалады.

5.      Өтілген мәліметті бекіту.

Әроқушыкелесітапсырмалардыорындайды. Осыдан кейін өзін-өзі тексеруді ұйымдастырыңыз.

Тапсырма

Шешуі

Жауап

1

Есептеңіз:

 

 

2

Егер  болса, -ны табыңыз.

 

 

3

Есептеңіз:

 

 

4

Есептеңіз:

 

 

5

Есептеңіз:

 

 

6

Есептеңіз:

 

 

 

Таратпа материалдар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

5 минут

6.      Сабақты қорытындылау. Рефлексия.

Мұғалімоқушыларғаолардыңжұмыснәтижелерібойыншаоқумақсатынажетудәрежесінбелгілеудіжәнеөзбілімдерінесенімділікорнатудыұсынатын"Бағдаршам" әдістемесінқолданыңыз.

Жасыл-мақсатқа қол жеткізілді, оқушы сенімді алға жылжуда.

Сары-ішінара динамика, жеке элементтерге қол жеткізілді, жеткілікті сенімді емес, оқушы кеңес алуға жүгінеді.  

Қызыл-мақсатқа қол жеткізілмеген, оқушы мұғалімді хабардар етеді.

Бұл әдіс сізге бастапқы кезеңде қиындықтарды анықтап, оқушыларға көмек көрсетуге көмектеседі.

7.      Үй тапсырмасы: өтілген формулаларды жаттау және тапсырмаларды орындау.

1)Берілгені:

,

- ны табыңыз.

2)Берілгені:

,

табыңыз.

3)Өрнекті ықшамдаңыз.

 

Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Дифференциация тапсырмалардытаңдауда, нақтыоқушыданкүтілетіннәтижеде, оқушығажекеқолдаукөрсетуде, оқушылардыңжекеқабілеттерінескереотырып, оқуматериалдары мен ресурстарынтаңдауда (Гарднер бойыншаинтеллект теориясы) көрінуі мүмкін.

Оқушылардыңжауаптарыныңдұрыстығыжәнежазбашатапсырмалардыңорындалусапасыарқылы жүзеге асырылады.

Сабақбасталғанғадейінсынып бөлмесін желдету.

Оқушылардыңотырыстарынбақылау

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?



 

Тригонометрия Мектеп :

Тригонометрия Мектеп :

Тақырыпты, оқу мақсатын, бағалау критерийлерін жариялау арқылы с абақтақырыбына өту

Тақырыпты, оқу мақсатын, бағалау критерийлерін жариялау арқылы с абақтақырыбына өту

Егер болса, -ны табыңыз. 3

Егер болса, -ны табыңыз. 3

Дифференциация тапсырмалардытаңдауда, нақтыоқушыданкүтілетіннәтижеде, оқушығажекеқолдаукөрсетуде, оқушылардыңжекеқабілеттерінескереотырып, о қуматериалдары мен ресурстарынтаңдауда (Гарднер бойыншаинтеллект теориясы) көр іну і мүмкін

Дифференциация тапсырмалардытаңдауда, нақтыоқушыданкүтілетіннәтижеде, оқушығажекеқолдаукөрсетуде, оқушылардыңжекеқабілеттерінескереотырып, о қуматериалдары мен ресурстарынтаңдауда (Гарднер бойыншаинтеллект теориясы) көр іну і мүмкін
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
14.05.2020