Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3B Әлемнің барлығы Ғаламторда |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 3 |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Презентация құру 1 сабақ 1 нұсқа. |
|||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап алу үшін Ғаламтор қолдану 3.2.3.1 мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасау
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар.. ü презентациялар жасау үшін программадағы мәзір командаларын қолданады; ü презентация құру үшін Интернеттегі іздеу жүйесін қолданады; ü Интернеттен материалдарды пайдалану арқылы презентациялар жасайды. |
|||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар...: ü Мәтін мен кескінді қамтитын қарапайым презентация жасау ü Слайдтар арасанда ауысуларды қолдану ü презентацияны безендіру үшін дайын дизайнды пайдаланыңу |
|||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар… ü ақпаратты презентация түрінде ұйымдастырады; ü Интернетт желісінен алынған графикалық ақпаратты пайдаланады; ü Презентация құрастырудың қарапайым тәсілдерін қолданады. Пәндік лексика және терминалогия: ü Презентация, графикалық ақпарат, слайд Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер: ü Интернет желісінен мен ... ақпарат таба аламын; ü Презентацияны ... арқылы құра аламын; ü Презентацияның жартысы... деп аталады. |
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. |
|||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар. |
|||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. |
|||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар әр түрлі программалардың міндеттері туралы жалпы түсінігі бар, программалармен жұмыс жасайтын тәжірибесі бар. Және де файлдармен және бумалар мен жұмыс жасайды. Оқушылар іздеу жүйсі арқылы ақпарат іздей алады |
|||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
4 мин
6 мин
|
1. Ұйымдастыру кезені Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Әрбір оқушы бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудырады.
Миға шабуыл Оқушылар мен талқылау: -Достарыңызға белгілі бір атақты адам туралы ақпаратты қалай айтып жеткізе аласыз?
- Қандай программаларды біз оқып үйрендік? - Әр қайсысының қолданысын айтып беріңіз.
Оқушылар келесі сұрақтарды талқылайды: - Атақты бір тұлға туралы ақпаратты достарыға қалай айтып жеткізуге болады? - Қандай программаның көмегі арқылы атақты тұлға туралы ақпаратты достарға айтып беруге болады?
Мұғалім осы туылған мәселені талқылап әр оқушының ойын тындайды, солай презентация құруға жетелейді. 2 Мақсатты тұжырымдау Оқушылармен бірлесе отырып сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдау. Талқылау кезеңізде оқушыларды сабақта қарастыратын терминдерді атап өту. |
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
3 мин
3 мин
|
3 Жаңа тақырып. Оқушылардың презентация туралы білім деңгейін тексеру мақсатында мұғалім сұрақтар қояды: Мысалы: ü Презентация құруға қандай программа мүмкіндік береді? ü Презентация неден тұрады? ü Презентацияда қандай ақпаратты қолдануға болады?
Bilimland оқу порталы арқылы бейне қарап оқушылар білімдерін терендетеді. Мұғалім оқушылармен бірге бірлесе отырып бейнені қарайды «Слайдтармен жұмыс істеу тәсілдері»( https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/slajdtarmen-zhumys-isteu-tasilderi). Бейне де көріп білгендерін қорытындылау үшін сұрақтар қою: 1) Презентация құруға қандай программа қолданылады? 2) Слайдтар арқылы қандай әрекеттер жасауға болады? 3) Пошта арқылы досымызға қандай ақпаратты жібере аламыз? 4) Досымызға хат жолдау үшін нені білуіміз қажет? Зерттеуге арналған презентациялардың бірнеше үлгілерін оқушыларға беріңіз және оларды анықтауды сұраңыз: ü Презентацияға қандай элементтер қоюға болады? ü қай мысалды жақсы деп ойлайсыз және неге? Презентацияны бағалау критерийлерін бірлесіп әзірлеу: Мәтін Мазмұны, таныстыру тілі Мәтінді оқу: қаріппен пен азат жолын пайдалану; мәтіннің орналасуы Суреттер Сапа және мәтінге қатысты суреттер / фотосуреттер Навигация Слайдтар арасында ауысуды ұйымдастыру Дизайн Дизайн пайдалану: үлгі / авторлық Слайд саны (кем дегенде ....) 4. Сергіту сәті Бейнені интерактивті тақтадан ойнатып оқушылар орындарынан тұрып ортада орналасады. Мұғалім жаттығуды оқушылармен бірлесе отырып жасайды. https://www.youtube.com/watch?v=SCvZLP26q0E 5. Практикалық жұмыс Оқушылар практикалық жұмысқа кіріседі. Саралау үшін тапсырмалар күрделіліктің өсуіне байланысты реттеледі. Тапсырмалар түстермен белгіленеді.
Сабақтың мақсаты: презентация жасау 1-таспырма Атақты тұлғалардың суреттерін табыңыз: 1) Абай Құнанбаев; 2) Абылай хан; 3) Тоқтар Әубәкіров. Тиісті ақпаратты және суреттерді тауып бумаға сақтаңыз. 2 тапсырма
Жауаптары
Дескрипторлар арқылы бір-бірін бағалау. Алдын ала дайындалған дескрипторлар арқылы оқушылар жұптасып бір-бірін бағалайды. |
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/slajdtarmen-zhumys-isteu-tasilderi |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут |
Рефлексия «Кемпірқосақ» әдісі Енді сабақты қорытындылайық. |
|
||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||||||||||||||||
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады. - Интерактивті тапсырманы орындау кезінде мұғалім жетекші сұрақтар түрінде қолдау көрсетеді. |
Бағалау әр сабақта өткізіледі: - талқылауға қатысу; - Тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі реттеуді жетілдіру мақсатында студенттер өз сабақтарында өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. |
Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. |
||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.