САБАҚ: математика 3 В бөлім: Өрнектермен танысу
|
|
|||||
КҮНІ: |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: |
|||||
СЫНЫП: 1 |
ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||
Тақырыбы: |
Тақырыбы: Өрнектерді түсіну
|
|||||
ОҚУ МАҚСАТЫ: |
ММ1.7 Өрнектердіқұрастыружәнежазу |
|||||
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: |
· Белгісіз санды көрсету үшін белгісін қолданады. · Қосу мен азайту амалдарындағы компонентерін біледі. · Өз бетінше шешім қабылдап, қорытынды шығару, ой-пікірін білдіре алады. |
|||||
Бағалау критерийлері |
Өрнектерді құрастыра алады және жаза алады. |
|||||
ТІЛДІК МАҚСАТ: |
|
|||||
Негізгітерминдер мен сөзтіркестер: |
||||||
• ұсынады, белгісізсан • сандыөрнек, әріптіөрнек • өзгермелімәні, орныналмастыру • артық/кем, тең, теңемес, теңдік, теңсіздік |
||||||
|
||||||
Алдыңғымеңгерілгенбілім |
Белгісізсанменіс-әрекет |
|||||
Құндылықтардыдарыту |
Еңбекжәне шығармашылық |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланғануақыт |
Жоспарланғаніс-әрекет |
Дереккөздер |
||||
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі -Кел, жаныма, тұр сыныптас, Өз қолыңды маған аш. Міне менің қолым бос, Жылуыма жылу қос.
(Т) Ұ) «Кім тапқыр?» ойыны Оқушыларға теңдіктер мен теңсіздіктер және қосынды мен айырмалар жазылған қима карточкаларды тауып, жазылуына сәйкес топтарға бөліну ұсынылады. Қосынды Айырма Теңдік Теңсіздік -Балалар, қандай ерекшеліктер арқылы топтарға бөліндіңдер? /оқушылар қима карточкаларды тақтаға іледі/ -Айырмашылығы неде деп ойлайсыңдар? /қосынды мен айырманың компоненттерін атау/ -Бұлардың қандай ұқсастығы бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Жетістік критерийлерін құру. /оқушылар ж.к. өздері айтады, мұғалім тақтаға жазады/
-Ненің мәнін табуға болады? /өрнектің/ /оқушылар өрнектерді дәптерлеріне көшіріп, мәндерін табады/ -Балалар, біздің кабинетіміздің ішінде өрнектер табуға бола ма? /оқушылар кабинеттегі заттар мен жиһаздарды пайдаланып, өрнектер құрастырып, ауызша айтады/ |
Интерактивті тақтада жазылған өлең
Карточкалар
|
||||
Сабақтың ортасы
|
(Ж)Жұптық жұмыс Оқушылар бір-біріне өрнектерді айтады, мәндерін ауызша табады.
(Ұ) «Мен саған, сен маған» ойыны Мұғалім оқушыларға өрнек жазылған карточканы көрсетеді, мұғалім толық нұсқасын айтады. Мысалы:20 – 9 = 11 Оқушының оқуы: 20 мен 9-дың айырмасы 11 тең. (Ө)Математикалық диктант Мұғалім оқушыларға өрнектерді оқып отырады. Оқушылар маркерлік тақтаға өрнекті жазады, мәнін табады. 9 бен 6-ның қосындысы 14 пен 8-дің айырмасы 11 мен 5-тің қосындысы 18-бен 9-дың айырмасы 20 мен 9-дың айырмасы Оқушылар жазған өрнектерін өзара жұпта отырып тексереді.Бір-бірін бағалайды. (Қ)Оқушылардың өрнектерді дұрыс жазып, мәндерін таба білу қабілеттерін бағалаймын. (Ұ)Сөз есеп шығару «Саяхат» тақырыбының төңірегінде кейбір ақпараттармен бөлісіп, оқушылардан оны өрнек түрінде қалай көрсетуге болатынын сұрау. Мысалы:Сыныптағы ..... оқушыға саяхатқа орманғабарған ұнайды. Егер сыныпта 18 оқушы болса, қанша оқушы тауға саяхаттағанды ұнатады? Есепті оқу, талдау,құру, дәптерлеріне көшірту. |
Өрнектер жазылған карточкалар
Маркерлік тақталар
Жұмыс дәптерлері
|
||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Сабақтың басында құрған жетістік критерийлеріне оралып, неге қол жеткізілгенін анықтау. -Не білдің? -Нені түсіңбедің? -Өздеріңді стикер арқылы бағалаңдар: Түсіндім, білемін -----
Сенімсізбін ------- |
Түрлі – түсті стикерлер |
||||
Қосымша ақпарат |
||||||
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралыұ байланыс |
||||
Өрнектердіқұрастыру, есептерқұрастыру. |
Өзін-өзі бағалау |
· Сыйластық · Әлемтану |
||||
Бақылау Сабақтың мақсатына жетім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
|
|
|||||
Қорытындыбағалау
Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.