1СӨрнектермен танысу ӨРНЕКТЕРДІ ҚОЛДАНА ОТЫРЫП ТЕҢДІКТЕРДІ ҚҰРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.7

1СӨрнектермен танысу ӨРНЕКТЕРДІ ҚОЛДАНА ОТЫРЫП ТЕҢДІКТЕРДІ ҚҰРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.7
docx
25.04.2020
1СӨрнектермен танысу ӨРНЕКТЕРДІ ҚОЛДАНА ОТЫРЫП ТЕҢДІКТЕРДІ  ҚҰРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1СӨрнектермен танысу ӨРНЕКТЕРДІ ҚОЛДАНА ОТЫРЫП ТЕҢДІКТЕРДІ ҚҰРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3В бөлім:

«Өрнектерментанысу»

 

 

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

 

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар:20

Қатыспағандар саны: 0

 

 

Сабақтақырыбы

Өрнектерді қолдана отыра теңдіктерді құрастыру

 

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу)

АА1.3 Қосу және азайту амалдары байланысы негізінде теңдіктерді құру

 

Сабақмақсаттары

Әріпті өрнектегі белгісіз санды таба алады.

 

      Жетістік критерилері

 

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетедіқосу мен азайту амалдарының арасындағы байланысты көрсететін теңдіктер жаза алады. 

 

Тілдікмақсаттар

 

Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және  олардың теңдік немесе теңсіздік   болатынын түсіндіре білу

• сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік

• мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес ,теңсіздіктерді қамтиды

 

Құндылықтардыдарыту

Құрмет, еңбек және шығармашылық

 

Пәнаралықбайланысы

ИКТ,

 

Алдыңғы меңгерілген білім

 

білдіреді,көрсетеді

• санды  өрнек, әріпті өрнек

• ауыстырымдылық қасиет, орнын алмастыру

•  оған қарағанда артық/кем; тең, тең емес, теңдік, теңсіздік  дегендерді қамтиды.

 

 

Сабақбарысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

Күлімдеп    күн  бүгін

Қарады  маған да,

Күлімдеп   күн  бүгін

Қарады саған  да,

Бүгінгі   жарқырап тұрған  күн

Көңілденіп  қарап  тұр.

(Ұ) Тақтадағы жазуларға назар аударыңдар.      

5 + 3            14 - (8 + 3)        а - 5           24 - 4         d +10

-Қандай екі топқа бөлуге болады? Бөліңдер.

5 + 3                         а - 5             

   14 – (8 + 3)           d +10

   24 – 4

-Олар қалай аталады? (Санды және әріпті өрнектер)

-Өрнектің  мәнін табу дегеніміз не?(есептеп, нәтижесін жазу)

-Барлық өрнектердің  мәнін бірден табуға болады ма? (Әріпті өрнектердің мәнін таба алмаймыз)

-Әріпті өрнектің мәнін табу үшін не істеу керек? Мысалы:

d – 5;  d +10 (әріпті санмен ауыстыру)

Өздікжұмыс

d

6

7

8

9

10

d – 5

1

 

 

 

 

d + 10

16

 

 

 

 

Оқылуы: d әріпін .... санымен алмастырамын.

Белгісіз санмен сөзді есеп шығару.

Темірланда а қызыл және 7 көк жалау бар еді. Темірланда барлығы неше жалау бар?

-Бұл есепте нелер туралы айтылған?

-Жалау туралы не дейді?

-Неше қызыл жалау болды?

-Неше көк жалау болды?

-Есептің негізігі сұрағы қандай?

-Қандай амал орындау керекпіз?

-Қойылған сұраққа жауап бере аламыз ба?

-Не істеуге болады?

-Қандай қорытынды жасаймыз?

                                                                         

Өрнектің мәнін тап:

23+в,  мұндағы в =15               

86-в,  мұндағы в=7

 

слайд

 

Сабақтың соңы

 

Ш.Бағалау. (Ж,Қ) Бағалау: өзін-өзі бағалау. Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені...Маған сабақта .... көмектесті.

 

 

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

В бөлім: « Өрнектерментанысу »

В бөлім: « Өрнектерментанысу »

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың соңы Ш.Бағалау

Сабақтың соңы Ш.Бағалау
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020