Тригонометрия |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатысқандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Тригонометрия формулалары Қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қолдану; екі еселі бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалаукритерийлері |
аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының қажетті формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қолданады; екі еселі бұрыштың тригонометриялық формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: − бөлімнің ұғымдары мен терминдерін пайдаланады; − аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының, қос бұрыштың формулаларын қорытып шығаруды тұжырымдайды; − тригонометриялықөрнектердітүрлендірудеформулалардытаңдаудынегіздейді. Пәндік лексика мен терминология аргументтердіңқосындысының синус/косинус/тангенс/котангенс; аргументтердіңайырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы; екіеселі аргумент/бұрыш Диалогқа/жазылымғақажеттітіркестер: − тригонометриялықфункциялараргументтерініңқосындысы/айырмасыформулаларынөрнеккеқолданамыз; − екібұрыштыңқосындысы мен айырмасының синусы мен косинусы формулаларынқолданаотырып, ... формулаларынқорытыпшығаруғаболады; − берілгенөрнекекіеселібұрыштың синусы/косинусы формуласыныңоңжақбөлігінбілдіреді; − өрнектіңсол/оңжағынадәреженітөмендетуформуласынқолданамыз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту
|
- Өзара құрмет - Оқуға деген адал көзқарас |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар |
Геометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Тригонометриялықфункциялараргументтерініңқосындысы/айырмасыформулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 минут |
1. Ұйымдастырукезеңі − мұғалім мен оқушылардыңтілектестіккөңіл-күйі; − сыныптыңжұмыс ырғағынажылдамқосылуы; − барлықоқушылардыңназарынаудару. 2. Тақырыпты, оқу мақсатын, бағалау критерийлерін жариялау арқылы сабақтақырыбынаөту. 3. Қалыптастырушы бағалау түрінде үй тапсырмасын тексеру. 1 тапсырма Табыңыз: егер
|
Нұсқалары бойынша тапсырмалары бар карточкалар тарату
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 минут
|
4. Оқушылардыжұптарғабіріктіріңіз. Әржұпұсынылғантапсырмалардыорындайды, соданкейінбасқажұппенауысады (өзаратексеру жүргізеді).
5. Тапсырманы бірігіп орындау. 1) 2) 3) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
6. Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Оқушыларданөтілгентақырыпбойыншақорытындыжасауынсұраңыз. Меніңойымша, сабаққызықты______ қызықсыз ___болды. Мен көп нәрсені ________ аз ____үйрендім. Мен басқаларын мұқият________ немқұрайлы______тыңдадым деп ойлаймын. 7. Үй тапсырмасы: өтілген формулаларды жаттау және бекітуге арналған тапсырмаларды орындау. Есептеңіз: № 1.
№2. Егер ңыз. № 3.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация тапсырмалардытаңдауда, нақтыоқушыданкүтілетіннәтижеде, оқушығажекеқолдаукөрсетуде, оқушылардыңжекеқабілеттерінескереотырып, оқуматериалдары мен ресурстарынтаңдауда (Гарднер бойыншаинтеллект теориясы) көрінуі мүмкін. |
Оқушылардыңжауаптарыныңдұрыстығыжәнежазбашатапсырмалардыңорындалусапасыарқылы жүзеге асырылады. |
Сабақбасталғанғадейінсынып бөлмесін желдету. Оқушылардыңотырыстарынбақылау
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.