Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3B Әлемнің барлығы Ғаламторда |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 3 |
Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Презентация құру 2 сабақ 2 нұсқа. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап алу үшін Ғаламтор қолдану 3.2.3.1 мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасау 3.2.3.2 слайдтар арасындағы ауысуларды пайдалану 3.2.3.3 презентацияны безендіру үшін дайын дизайнды пайдалану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар.. ü презентациялар құру үшін программадағы мәзір командаларын қолданады; ü презентация құру үшін Интернеттегі іздеу жүйесін қолданады; ü Презентацияға мәтін, сурет енгізіп нәтижесін сақтап қояды; ü Слайд арасында қолданатын ауысуларды бекіту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар...: ü Мәтін мен кескінді қамтитын қарапайым презентация жасау ü Слайдтар арасанда ауысуларды қолдану ü презентацияны безендіру үшін дайын дизайнды пайдаланыңу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар… ü презентация түрінде ақпаратты ұйымдастырады; ü Интернеттегі графикалық ақпаратты пайдаланады; ü Презентация құрастырудың қарапайым тәсілдерін қолданады. Пәндік лексика және терминалогия: ü Презентация, графикалық ақпарат, слайд Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер: ü Интернет желісінен мен ... ақпарат таба аламын; ü Презентацияны ... арқылы құра аламын; ü Презентацияның жартысы... деп аталады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар әр түрлі программалардың міндеттері туралы жалпы түсінігі бар, программалармен жұмыс жасайтын тәжірибесі бар. Және де файлдармен және бумалар мен жұмыс жасайды. Оқушылар іздеу жүйсі арқылы ақпарат іздей алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
4 мин
6 мин
|
1. Ұйымдастыру кезені Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Әрбір оқушы бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудырады. Тапсырмалармен таныстыру: 1) Презентацияның қандай мүмкіншіліктері бар?
Сыныпта талқылау. Оқушылар презентация мүмкіншіліктерін атайды. Оқушылар жұптасып отырады әр жұпқа бір-бірден мәселе сұрақтар қойылады. - Презентацияны қалай жақсартуға болады? - Қандай тәсілдері белгілі? - Көркемдету үшін презентацияны қалай баптау керек? Нятижені талқылау Мұғалім осы туылған мәселені талқылап әр оқушының ойын тындайды, солай презентация құруға жетелейді. 2 Мақсатты тұжырымдау Оқушылармен бірлесе отырып сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдау. Талқылау кезеңізде оқушыларды сабақта қарастыратын терминдерді атап өту. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
3 мин
3 мин
|
3 Өткен сабақты қайталау 1 тапсырма. - Терминдерді сәйкестендір
Жауабы:
Оқушылардын қызығушылығын қолдау үшін мұғалім ойын ойнатады «Доп». Ойнның идеясы ол допты оқушылар бір-біріне беріп сұрақ қояды. Доп кімнің қолында болса сол сұраққа жауап беру қажет. Сұрақтар: 1) Презентацияның қажеттілігін ата? 2) Интернетте өз-өзіңді қалай сақтап қалуға болады? 3) Вирус дегеніміз не? 4) Интернеттегі бейтаныс адамға қандай ақпаратты беруге болмайды? 5) Іздеу жүйесі дегеніміз не? 6) Іздеу жүйесіне мысал келтір? 7) Слайдта қандай нысандар орнасу керек? 8) Мәтінді презентацияға қалай көшіріп алуға болады? Жауаптары: 1) Презентация кез келген нысанды көрсету үшін қажет. 2) Жеке мәліметті жариялауға болмайды. 3) Вирус дегеніміз ол зиян келтіретін программа 4) Атын, тегін, туған жылын, мекен жайын және т.с. ақпаратты жариялауға болмайды. 5) Іздеу жүйесі дегеніміз, ол браузер арқылы ақпаратты іздеуге мүмкіндік беретін компьютерлік программа. 6) Үздеу жүйесіне мысал: яндекс, гугл ... 7) Слайдтағы нысандар: мәтін, бейне, дыбыс, сурет, гиперсілтеме 8) Мәтін көшіріп алу үшін Ctrl+C батырмаларын қолдануға болады. 4. Сергіту сәті Аспанға қарап, күн көрдім, Төменге қарап, жер көрдім. Оңға, солға бұрылып, Егеменді ел көрдім.
5. Бөлім бойынша жиынтық бағалау Оқушылар практикалық жұмыс арқылы БЖБ ға кіріседі. БЖБ практикалық қызмет арқылы дағдыларын тексеруді қамтиды. БЖБ тапсырмалары. 1-жаттығу: - презентация жасау үшін программаны ашыңыз; - Бастапқы слайдта сіздің атыңыз бен тегіңізді жазыңыз; - Екінші слайдта «Әбіш Кекілбаев» деп жазыңыз. - Әбіш Кекілбаевтын суретін табыңыз және оны №3 слайдқа орналастырыңыз; - Төртінші слайдта кім екенің жазыңыз.
2 - жаттығу Әр элементтін атауын жазыңыз.
Жауабы:
Дескрипторларлар арқылы бір-бірін бағалау. Оқушылар жұптасып алдын-ала әзірленген дескрипторлар арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. |
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/slajdtarmen-zhumys-isteu-tasilderi |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут |
Рефлексия «Табыс баспалдағы» әдісі Енді сабақты қорытындылайық. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады. - Интерактивті тапсырманы орындау кезінде мұғалім жетекші сұрақтар түрінде қолдау көрсетеді. |
Бағалау әр сабақта өткізіледі: - талқылауға қатысу; - Тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі реттеуді жетілдіру мақсатында студенттер өз сабақтарында өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. |
Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.