Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1A бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі |
Мектеп: |
||||
Күні: Жаңа сабақ: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.1.1.3 - функция қасиеттерін анықтай алу;
|
||||
Сабақ мақсаттары |
функция қасиеттерін анықтай алады |
||||
Жетістік критерийлері |
Оқушы оқу мақсаттарына жетеді, егер; - берілген график бойынша функцияның қасиеттерін сипаттай алады; - график бойынша функцияның қасиеттерін (шенелгендігі, бірсарындылығы, периодтылығы, жұп , тақтылығы, үзіліссіздігі) сипаттауды біледі; - функцияның жұп(тақтылығын) алгебралық түрде анықтай алу - функцияның жұп(тақтылығын) график көмегімен анықтай алу |
||||
Тілдік мақсаттар |
- бөлшек-сызықты функцияның графигін/ берілген функцияның графигін салу үшін ... түрлендірулер орындалады; -берілген функцияға кері функция табу үшін … керек; -берілген күрделі функция ... функцияларынан құралған; -егер ... шартын қанағаттандыратындай М оң саны бар болса, онда функция шенелген деп аталады; -егер функция қандай да бір аралықта өсетін (кемитін) болса, онда ол осы аралықта ... деп аталады; -егер ... болса, функция жұп деп аталады; -егер ... болса, функция тақ деп аталады; - жұп (тақ) функцияның графигі ... симметриялы; -жұп (тақ) функцияның графигін салу үшін ... керек; -егер ... болса,функция периодты деп аталады. |
||||
Құндылықтарды дарыту
|
Қалыптастырушы бағалау сәтінде бір-бірінін жұмысын тексеруде оқушыларды академиялық шыншылдыққа тәрбиелеймін |
||||
Пәнаралық байланыстар |
Физика |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивтік құралдарды қолдану
|
||||
Бастапқы білім
|
Қарапайым функциялар және олардың графиктері |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар Шыныбеков Ә.Н. 10 сынып, Алгебра және анализ бастамалары. Абылқасымова А.Е. 10 сынып, Алгебра және анализ бастамалары. |
|||
Сабақтың басы 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Амандасу. 2. Үй жұмысын тексеру 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады |
Слайд1-3 |
|||
Сабақтың ортасы 3 минут
6 минут
13 минут
14 минут
|
1. «Ыстық орындық» әдісі (жеке жұмыс) Мақсаты: Алдыңғы сабақты еске түсіру; Алдымен мұғалім барлық оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақ әзірлеуін тапсырады. Кездейсоқ таңдалған оқушы ортадағы орындыққа отырып, оқушылардың сұрақтарына жауап береді. Бағалау: дұрыс жауап арқылы бірін-бірі бағалау
2. «Жедел сурет» әдісі Мақсаты: График арқылы еске сақтау қабілеттерін арттыру; Тақтадан сурет көрсетіледі, алып тасталынғаннан кейін, еске түсіріп периодын атау қажет. Қосымша 1 Бағалау: «+,-» әдісі
3. Миға шабуыл (топтық талқылау) Сұрақ: «Жұп және тақ дәрежелі тригонометриялық функцияның периоды қалай өзгереді?» Қосымша 2 Дескриптор: - Айырмашылығын анықтайды; - Байланысын көрсете алады; Бағалау: топ аралық бағалау
4. Практикалық кезең (жұптық жұмыс) Қосымша 3 Есептер жұпқа ұсынылады Бағалау: «+,?» әдісі арқылы дұрыс жауап арқылы бірін бірі бағалау |
Слайд 4
Слайд 5-8
Cлайд 9-11
Слайд 12-13
|
|||
Сабақтың соңы 2 мин.
|
Үй жұмысы 1.Жұп немесе тақ
функция болатындығын дәлелдеңіз. 2. Рефлексия : «Мишень» |
Слайд 14-15 |
|||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
|
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.