Координаталар жүйесінде нүктені оның координаталары бойынша салады және координаталық жазықтықта берілген нүктенің координаталарын табады; Тікбұрышты координаталар жүйесінде сызбалаларды сала алады; Координаталар жүйесіне берілген кейбір күрделі есептерді шеше алады. Координаталық жазықтықтағы берілген нүктенің координаталарын тауып, координаталары берілген нүктені координаталық жазықтықта сала біледі.
6 сынып коорд2.docx
Күн
і,
айы
:
Ұзақ мерзімді
жоспар
бөлімі:
6.3С
Координаталық жазықтық
Сынып: 6
Сабақ тақырыбы:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаты:
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыс
Алдыңғы білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланғ
ан кезеңдері
Сабақтың
басы
Мектеп: «Манашы орта мектебі» КММ
Қатыспағандар:
Мұғалімнің атыжөні: Самаликова Рзакан Нурбергеновна
Қатысқандар саны:
Координаталық жазықтық. Тікбұрышты координаталар жүйесі(2)
6.3.1.1
координаталық жазықтық ұғымын меңгеру;
6.3.1.2
тік бұрышты координаталар жүйесін салу;
6.3.1.3
сандар жұбы тікбұрышты координаталар
(х; у) реттелген
жүйесінде нүктені беретінін
және әрбір нүктеге нүктенің
координаталары деп аталатын бір ғана реттелген сандар
жұбының сәйкес болатынын түсіну;
6.3.1.4
координаталар жүйесінде нүктені оның координаталары бойынша
салу және координаталық жазықтықта берілген нүктенің
координаталарын табу;
6.3.2.3
кесінділердің,
координаталық
координаталарын графиктік тәсілмен табу.
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни
теориялық алған білімін практикада қолдана алады.
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану,
анализ, синтез, ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ,
орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере
алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын:
сәулелер немесе түзулердің бірбірімен,
осьтермен қиылысу нүктелерінің
Қазақша
жазықтық
координаталық түзу
координаталық
жазықтық
Русский
плоскость
координатная прямая
координатно плоскости
English
plane
coordinate line
coordinate plane
жұппен жұмыс жасай отырып оқушыларды өзара
сыйластыққа, сенімділікке баулу;
оқушы өз бетімен ақпаратты табу;
қарымқатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану.
Алгебра
Координаталық жазықтық. Тікбұрышты координаталар жүйесі
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
І. Ұйымдастыру
1) Сәлемдесу;
Көлденең салынған координаталық
2) Оқушыларды түгелдеу;
түзуді абсцисса осі деп атап, әдетте, оны х
3) Оқушылардың назарын сабаққа аудару;
арқылы белгілейді.
4) Топқа бөлу. Ережелері:
Тік салынған координаталық түзуді
1. Сабақта бірбірімізді тыңдаймыз!
ордината осі деп атап, оны у арқылы
2. Сабақта тақырып бойынша сөйлейміз!
белгілейді.
3. Сабаққа белсене қатысамыз!
Абсцисса осі мен ордината осі
4. Уақытты үнемдейміз!
координаталық осьтер
Координаталық осьтер жазықтықты координаталық ширек деп аталатын
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Миға шабуыл»
Координаталық осьтердің қиылысу
Нүктенің абсциссасы мен ординатасы нүктенің координаталары деп аталады.
Координаталар жүйесі бар жазықтық координаталық жазықтық деп
төрт бөлікке бөледі.
№1104. 2)B(1; 4), C(5; 2), D(2; 5), E(4; 3), F(0; 4), G(5; 0)
Сабақтың
ортасы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.