Квадраттық функция және жалпы функция туралы білімдерін пысықтау, жинақтау, теориялық білімдерін шыңдау және есептер шығаруда іскерлікпен қолдана білуге үйрету;Оқушылардың ойлау қабілетін арттыру, шапшаң, тез есептеуге үйрету; Жауапкершілік, табандылық, тәртіптілік және тағы басқа тұлғалық қасиеттерін пайдалана отырып, пәнге деген қызығушылығын ояту.
8 сынып алгебра55.docx
Күн
і,
айы
:
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: 8.3В Квадраттық
функция
Сынып: 8
Сабақ тақырыбы:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаты:
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыс
Алдыңғы білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарлан
ған
кезеңдері
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
;y0=аx0
2+bx0+c формуласы бойынша төбесінің
y=ax2+bx+c түріндегі квадраттық функцияның графигін салу
Ресурстар
алгоритмі:
1) Координаталар жазықтығына параболаның төбесін салу.
І. Ұйымдастыру
Ол үшін x0=−b
1) Сәлемдесу;
2a
2) Оқушыларды түгелдеу;
3) Оқушылардың назарын сабаққа аудару;
(x0;y0)
4) Топқа бөлу. Ережелері:
координаталарын есептеу;
1. Сабақта бірбірімізді тыңдаймыз!
(x0;y0)
2) Параболаның төбесі болатын
2. Сабақта тақырып бойынша сөйлейміз!
3. Сабаққа белсене қатысамыз!
симметрия осі болатын, ордината осіне параллель x=−b
4. Уақытты үнемдейміз!
y=ax2+bx+c(a≠0)
2a
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
(−b
№13.26.
жүргізу;
Тауардың бағасын алдымен 20ға арттырды, кейін 20ға кемітті.
2a
3) Функцияның нөлдерін табу. Ол үшін ax2+bx+c=0 теңдеуін шешіп,
Тауардың алғашқы бағасы қанша пацыз болды?
№13.28. Теңдеулерді шешіңдер:
х1 және х2 түбірлерін табамыз. Координаталар жазықтығына (х1; 0) және
4a )
;−b2−4ac
нүктесі арқылы параболаның
түзуін
Мектеп: «Манашы орта мектебі» КММ
Қатыспағандар:
Мұғалімнің атыжөні: Самаликова Рзакан Нурбергеновна
Қатысқандар саны:
Квадраттық функция және оның графигі(5)
8.4.1.3
y=ax2+bx+ca≠0 түр3yдегі квадраттық функциялардың
қасиеттерін білу және графиктерін салу;
8.4.1.4
аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу
және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табу.
Квадраттық функциялардың қасиеттерін және олардың графиктерін
пайдаланып, есептер шығарады. Есептің нәтижесін тауып, ретімен
орналастыру; сұрақтарға жауап беру, сұрақ қоя білу, талдаулар
жасау.
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану,
анализ, синтез, ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ,
орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере
алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын:
Қазақша
квадраттық функция
функцияның
графиктері
графикті оңға
жылжыту
графикті солға
жылжыту
Русский
English
квадратичная функция
графики функций
quadratic function
graphs of functions
переместить график
вправо
переместить график
влево
to move the chart to
the right
to move the chart to
the left
жұппен жұмыс жасай отырып оқушыларды өзара сыйластыққа,
сенімділікке баулу;
оқушы өз бетімен ақпаратты табу;
қарымқатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану.
Алгебра
Квадраттық функция және оның графигі
параболасының симметрия осі х=−b
8 сынып Квадраттық функция және оның графигі5
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.